UE46F6400 czy UE46ES6710

a g

New member
Cześć,
Mam dylemat między tymi dwoma modelami.

Jeden starszy model ale 400Hz a drugi nowszy ale 200Hz ale dotykowy pilot.

Poza tym nie widzę więcej różnic.

Co polecacie? Pilnie muszę podjąć decyzję.

Mi najbardziej zależy na jak najlepszej obsłudze DLNA, filmów z usb, itd.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Nie ma żadnej różnicy-marketing.!!!
W tym, konkretnym, przypadku absolutnie się nie zgadzam.
400Hz vs 200Hz czyli w przypadku TV Samsunga, to tak na prawdę 200Hz vs 100Hz.Różnicę,szczególnie przy szybkim sporcie i szybkich ,poruszających się scenach da się zauważyć.
Może ktoś jeszcze napisze i to oceni.
 
Ostatnia edycja:

a g

New member
Wybór padł na UE46F6400. Jak na razie jestem zadowolony ale to dopiero kilka dni testu więc nie za bardzo miarodajne.

Co do sportu przy 200Hz to wczoraj oglądając mecz Barcelona vs PSG żadnego smużenia czy nienaturalnych objawów dodatkowo włączając tryb "Sport" to już była bajka.

Dotykowy pilot, świetna rzecz. Obsługa TV za pomocą touchpada bardzo wygodna. Normalnego pilota nawet nie wyciągam tym bardziej, że nie udało mi się sparować żadnego pilota TV tak aby sterować dekoderem (Vectra) - szkoda.

DLNA - filmu z dysku podłączonego do routera działają bardzo dobrze, można przewijać itd. Przynajmniej te które testowałem. Muszę jeszcze przetestować napisy.

Na tą chwilę jedyne co mnie bardzo denerwuje to funkcje VOD, czy to Onet czy TVN player. Jest opóźnienie dźwięku, myślałem że to przez net (choć mam 20mbit) ale nie ważne czy jakość HD czy Standard to i tak opóźnienie jest. Tak samo na Onet VOD.

Jeśli macie jakieś rozwiązanie na te VOD i pilota to chętnie skorzystam, w tym temacie lub na pw.


EDIT: Ok, sprawa z VOD się rozwiązała za sprawą upgrade FW, jakby ktoś szukał (bo w menu pokazywało, że mam aktualne) to tutaj jest: http://www.samsung.com/pl/support/model/UE46F6400AWXXH-downloads?downloadName=FM
 
Ostatnia edycja:

woytek1983

New member
i jak działa tv? bo na stronie samsunga pojawiła się taka opinia "Cena telewizora nie jest niska, jakość obiecywana w broszurach wysoka. Po kilku godzinach od rozpakowania telewizor przestał działać kompletnie.
Przestały działać piloty, nie łączy się do sieci, nie podłącza sprzętu przez bluetooth, nie da się go wyłączyć. Po włączeniu urządzenia do prądu automatycznie się włącza i nie ma z nim żadnej komunikacji, świeci ekran na czarno i jest zawieszony. Problem opisany został już na formach dyskusyjnych.
Telewizor został kupiony jako narzędzie do pracy, niestety do dnia dzisiejszego spowodował jedynie straty spowodowane brakiem prezentacji jakie miały być wykonane przy jego użyciu."
mam ofertę kupna za 2900 zł i mocno się zastanawiam. A pilot był w zestawie czy trzeba dokupić, jeśli tak to jaka jest jego cena?
 

tomaszhajduk

New member
Wybór padł na UE46F6400. Jak na razie jestem zadowolony ale to dopiero kilka dni testu więc nie za bardzo miarodajne.

Co do sportu przy 200Hz to wczoraj oglądając mecz Barcelona vs PSG żadnego smużenia czy nienaturalnych objawów dodatkowo włączając tryb "Sport" to już była bajka.

Dotykowy pilot, świetna rzecz. Obsługa TV za pomocą touchpada bardzo wygodna. Normalnego pilota nawet nie wyciągam tym bardziej, że nie udało mi się sparować żadnego pilota TV tak aby sterować dekoderem (Vectra) - szkoda.

DLNA - filmu z dysku podłączonego do routera działają bardzo dobrze, można przewijać itd. Przynajmniej te które testowałem. Muszę jeszcze przetestować napisy.

Na tą chwilę jedyne co mnie bardzo denerwuje to funkcje VOD, czy to Onet czy TVN player. Jest opóźnienie dźwięku, myślałem że to przez net (choć mam 20mbit) ale nie ważne czy jakość HD czy Standard to i tak opóźnienie jest. Tak samo na Onet VOD.

Jeśli macie jakieś rozwiązanie na te VOD i pilota to chętnie skorzystam, w tym temacie lub na pw.


EDIT: Ok, sprawa z VOD się rozwiązała za sprawą upgrade FW, jakby ktoś szukał (bo w menu pokazywało, że mam aktualne) to tutaj jest: UE46F6400AW - POBIERANIE | WSPARCIE | SAMSUNG

proszę powiedz co mozna jeszcze robić za pomocą komend głosowych przy tym tv (oprócz zmiany głośności, zmiany kanału, wyłączania tv)

chodzi mi o coś takiego jak na tym filmie http://www.youtube.com/watch?v=MBYk2-7IPQ0

czy jest to może zarezerwowane dla wyższych serii
 
Ostatnia edycja:

lestek

New member
mam pytanko co do nowego upgrade FW który jest na stronie samsunga, a mianowicie jakie są zmiany ? dodali coś nowego? czy coś poprawili?czy można znaleźć gdzieś info o aktualizacji o zmianach?
 
Do góry