UE46D6500 + HT-D5550 + "n"ka = jak to podłączyć?

Xysioo

New member
Witam,

Jak w temacie, posiadam od kilku miesięcy TV Samsunga UE46D6500, z którego jestem bardzo zadowolony, do tego mam Monsterboxa "n"ki podpietego oczywiscie przez HDMI.

Teraz postanowiłem rozbudować zestaw i kupiłem kino domowe samsunga 3D HT-D5550, co nie bylo wcale takie łatwe, bo z racji swojej popularności i zmiany serii na E stało sie towarem ostatnio cieżko dostępnym;)

Ale do rzeczy, jak to teraz podłączyć, żeby wszystko ładnie chodziło? To moje pierwsze kino, dlatego nie mam doswiadczenia. Wiadomo kino do tv przez drugie HDMI, ale wydaje mi się że to za mało, dlatego proszę o porady:smile:
 

Edzio666

New member
Wystarczy kabelek optyczny by podłączyć telewizor z aplitunerem. Wtedy wszystkie urządzenia podłączone do TV 'usłyszysz' w głośnikach z kina ;)
 

Xysioo

New member
Wystarczy kabelek optyczny by podłączyć telewizor z aplitunerem. Wtedy wszystkie urządzenia podłączone do TV 'usłyszysz' w głośnikach z kina ;)


Myślałem, że trzeba połączyć kabelkiem optycznym dekoder "n"ki z kinem samsunga, żeby był dźwięk 5.1 na kanałach "n"ki.
Na pewno trzeba też tv z kinem? Nie wystarczy połączenie HDMI tv z "n"ka i tv z kinem?
 

Edzio666

New member
Dźwięk 5.1 z n'ki leci do telewizora przez HDMI. Możesz podłączyć sam dekoder z n'ki do kina - ale PO CO?

Jeśli podłączysz optykiem TV z kinem wtedy wszystkie urządzenia podpięte do TV (tunery, konsole do gier czy nawet dźwięk z kanałów TV naziemnej) będziesz 'słyszeć' w kinie. A jeśli podłączysz tylko tuner z n'ki - wtedy resztę usłyszysz w głośnikach z TV.

Sam mam tak podłączone - dzięki temu rozwiązaniu mam normalny dźwięk 5.1 zarówno w tunerze n'ki (podłączonej po HDMI) i konsoli Xbox360 (również HDMI).
 

JackS.

New member
Bez reklam
Dźwięk 5.1 z n'ki leci do telewizora przez HDMI. Możesz podłączyć sam dekoder z n'ki do kina - ale PO CO?

Jeśli podłączysz optykiem TV z kinem wtedy wszystkie urządzenia podpięte do TV (tunery, konsole do gier czy nawet dźwięk z kanałów TV naziemnej) będziesz 'słyszeć' w kinie. A jeśli podłączysz tylko tuner z n'ki - wtedy resztę usłyszysz w głośnikach z TV.

Sam mam tak podłączone - dzięki temu rozwiązaniu mam normalny dźwięk 5.1 zarówno w tunerze n'ki (podłączonej po HDMI) i konsoli Xbox360 (również HDMI).

Oczywiście powyższa porada, to typowe wprowadzenie w błąd. Łącząc wyjście digital out UE46D6500 z wejściem optycznym HT-D5550 dla wszystkich źródeł podłączonych do telewizora przez HDMI w kinie domowym uzyskasz jedynie dźwięk stereo. Można sobie o tym poczytać na stronie 213 instrukcji obsługi UE46D6500.
 

Xysioo

New member
Oczywiście powyższa porada, to typowe wprowadzenie w błąd. Łącząc wyjście digital out UE46D6500 z wejściem optycznym HT-D5550 dla wszystkich źródeł podłączonych do telewizora przez HDMI w kinie domowym uzyskasz jedynie dźwięk stereo. Można sobie o tym poczytać na stronie 213 instrukcji obsługi UE46D6500.

Dziękuję wam obu za odpowiedzi.

@JackS
Czyli powinienem zostawić kabel HDMI pomiędzy moim UE46D6500 a "n"ką, dodać drugi HDMI pomiędzy tv a kinem i dodatkowo połączyć jeszcze "n"kę z HT-D5550 kablem optycznym?
 

Edzio666

New member
Oczywiście powyższa porada, to typowe wprowadzenie w błąd. Łącząc wyjście digital out UE46D6500 z wejściem optycznym HT-D5550 dla wszystkich źródeł podłączonych do telewizora przez HDMI w kinie domowym uzyskasz jedynie dźwięk stereo. Można sobie o tym poczytać na stronie 213 instrukcji obsługi UE46D6500.
Po pierwsze - dźwięk przesyłany przez N'ki, konsole do gier jest w formacie AC3 - 6 kanałowym. I w takiej samej, niezmienionej postaci - przesyła go TV poprzez wyjście optyczne.

Po drugie - dla wielu myląca jest informacja w instrukcji DTS 2.0 + Digital Out.
Chodzi tutaj o to ,że w przypadku gdy do TV nie mamy podłączonego 'kina' - telewizor przetwarza nam wielokanałowy dźwięk zakodowany w formacie DTS do formatu stereo który odtwarzany jest przez głośniczki z telewizora.
Dla przypomnienia dodam ,że poprzednia 'generacja' TV Samsunga (seria B) w ogóle NIE ODTWARZAŁA dźwięku DTS.
Dopisek "digital out" mówi ,że dźwięk jest również przepuszczany (w niezmienionym formacie - czyli 6 kanałów jak ma to większość filmów) do wyjścia optycznego.

Osobiście mam podłączony TV UE40D6750 (który też ma w instrukcji DTS 2.0 + Digital Out) do głośników Logitech Z-5500 kablem optycznym.

W filmach MKV ze ścieżką dźwiękową zapisaną w formacie DTS - MAMY PEŁNE 5.1. Dotyczy to również konsoli Xbox i tuneru z N'ki które mam podpięte w sposób opisany prędzej ;)
 

JackS.

New member
Bez reklam
Po pierwsze - dźwięk przesyłany przez N'ki, konsole do gier jest w formacie AC3 - 6 kanałowym. I w takiej samej, niezmienionej postaci - przesyła go TV poprzez wyjście optyczne.

Właśnie chodzi o to, że telewizor nie wysyła go w tej postaci, jeśli źródłem sygnału jest wejście HDMI telewizora. Instrukcja telewizora jest bardzo precyzyjna w tym zakresie:

UWAGA
●● Połącz kablem optycznym gniazdo DIGITAL AUDIO OUT (OPTICAL) w
telewizorze i cyfrowe gniazdo wejściowe audio w zestawie kina domowego.
●● Powyższe połączenie zapewni jedynie dźwięk 2-kanałowy. Używane będą
wyłącznie głośniki przedni lewy i przedni prawy oraz głośnik niskotonowy
zestawu kina domowego. Aby uzyskać dźwięk wielokanałowy (5.1), należy
połączyć gniazdo DIGITAL AUDIO OUT (OPTICAL) odtwarzacza DVD lub
odbiornika telewizji kablowej / dekodera telewizji satelitarnej (np. urządzenia
Anynet 1 lub 2) bezpośrednio ze wzmacniaczem lub zestawem kina domowego
zamiast z telewizorem.
 

lilocki

Member
Pomoze ktos podlaczyc to kino HT-D5550 z tv philips 65pus8602

??
Czy mozna tak ustawic to kino aby dzwiek wydobywal sie z tv + kino domowe 5.1 (mam kabel hdmi i optyczny)
Dzwiek dziala mi po podlaczeniu kabla optycznego )

Jednak poziomem glosnosci musze osobno sterowac dla tv i kina domowego)
 
Ostatnia edycja:
Do góry