Uchwyt ścienny do 55OLED706

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hejka.

Zakupiłem Philipsa 55OLED706 i niestety jest mała wada czyli niskie nóżki, a w zasadzie podstawki pod ekranem. Problemem jest stojący soundbar który zasłania dobre 5 cm ekranu. Decyzja o zakupie uchwytu ściennego na TV.

Jakoś bardziej przemawiają do mnie wersje na stałe bez ramion i ale o wiele trudniej powiesić taki TV , a u mnie jeszcze trudniej z uwagi że nad TV jest szafka.

Dodatkowo nie wiem czy zamontować belkę Samsunga na oryginalnych uchwytach (kolejne wiercenie) , czy użyć dodatkowego stelaża na belkę , taki mocowany do głównego uchwytu . Coś w tym stylu

Uchwyt do TV Vogel?s NEXT 8365 polohovatelný se soundbarem, pro úhlopříčky? | EUKASA.pl

Możecie coś doradzić , jakieś sugestie, może ma ktoś zdjęcia jak to u niego wygląda
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Trzeba było wybrać 55Oled 855 lub 865 i masz wówczas ze stopą centralną i sub się mieści.
Uchwyt chcesz zwykły , czy regulowany ?
Ten wieszak z linka jest extra !
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
@kiki nie stać mnie na te modele , dlatego wziąłem u Ciebie 76 :p

Szczerze co do typu , nie wiem. Ale z jednej strony nie chcę aby odstawała za dużo , a z drugiej , żeby ambilight poprawnie działał i cieszył oko. TV jak zawiśnie to już będzie wisiał. Nie będzie żadnego przekręcania w lewo czy w prawo . Siedzimy centralnie przed TV
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kurde , genialne ....można ustawić idealni wysokość i belka zakryje wszystko :)
Pytanie jak ze stabilnością , jednak to 55 cali
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Pierwszy uchwyt jest do 55" a drugi łyka nawet 65". W dodatku ma możliwość obrotu na boki. To jest dopiero przydatna funkcja :)
Jeśli chodzi o stabilność to myślę, że niewiele się różni taka konstrukcja od fabrycznej z jedną nogą (kiedyś tylko takie rozwiązania były w TV). Mam też tak w moim starszym SONY 46Z5500. Też się obraca na boki :)
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ta Hama bardzo mi sie podoba , tylko nie wie czy regulacja będzie wystarczająca do mojego TV , jednak w Philipsie otwory są niżej niż w klasycznych TV
 

Attachments

  • Screenshot_11.jpg
    Screenshot_11.jpg
    9,5 KB · Wyś: 111
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To dobrze , że dopytałeś.
Ale są wieszaki dobre które się nadają.
LCD 205, ART AR24
 

sunnyluk

Member
Mój 65Oled806 wisi na uchwycie Arkas LCW 270T CZ - porządny i z dużą możliwością regulacji. Odstaje trochę od ściany, ale dla Ambilighta to nawet lepiej, mieści się w przedziale zalecanym przez Philipsa.

Na razie mam tylko takie zdjęcia. Na pierwszym zdjęciu jeszcze wisi plazma. Philips jak wiesz ma Vesę niżej i TV idzie bardziej do góry. Muszę jeszcze HDMI kupić dłuższy, żeby schować do korytka w ścianie i przekonać żonę do zmiany miejsca dla lampy ;)



 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Ta Hama bardzo mi sie podoba , tylko nie wie czy regulacja będzie wystarczająca do mojego TV , jednak w Philipsie otwory są niżej niż w klasycznych TV

Problem by się zrobił, jakby otwory VESA w TV były za wysoko, wtedy dolna krawędz TV by wychodziła poniżej linii blatu a tu tego problemu nie ma.

Hama Polska stwierdziła że ten stojak się nie nadaje do tego modelu TV

A jakoś to uzasadnili, czy po prostu nie bo nie mamy Pana TV na liście?

Analizując dane techniczne tego stojaka, nie widzę problemu z uzyciem go z Philipsem 55OLED706.

Przy okazji widzę, że są 2 typy tego stojaka. Wizualnie podobne ale ten drugi ma chyba dłuższą nogę i pozwala przymocować nawet 65" TV:
https://pl.hama.com/001087880000/hama-stojak-z-uchwytem-tv-600x40065-czarny
 
Ostatnia edycja:

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak jak piszesz nie uzasadnili , tylko odpowiedzieli jednym zdaniem mimo, że wyjaśniłem jaki model i resztę danych.

Zapytałem ich dlatego , że górne otwory są jak na standardy bardzo nisko , i wydawało mi się że są dokładnie tam gdzie je zaznaczyłem, więc nie da rady przykręcić.
 

Attachments

  • Screenshot_12.jpg
    Screenshot_12.jpg
    10,2 KB · Wyś: 77
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Nie przekonuje mnie takie tłumaczenie. Przecież te uchwyty są dedykowane do TV już od 32", gdzie dolne (i górne) otwory wyjdą jeszcze bliżej dolnej krawędzi TV.
Te pionowe listwy mają dużo nacięć, dzięki temu możesz sobie wybrać otwór, jaki Ci pasuje i w ten sposób możesz żonglować wysokością TV jak chcesz.


Dodatkowa regulacja jest też w samej nodze stojaka. Widzę tam 3 poziomy otworów do przykręcenia samego uchwytu VESA. Sam rozstaw śrub w Twoim Philipsie jest typowy (VESA 300x300).

Na Twoim miejscu bym kupił wysyłkowo (jako konsument) ten stojak i przymierzył go. Jak coś będzie nie tak, lub Ci się po prostu nie spodoba, to najwyżej go oddasz, korzystając z uprawnienia, które daje Ci ustawa "konsumencka". W końcu po tą te uprawnienia są.
Kupując wysyłkowo w MediaExpert (z dostawą do domu), możesz oddać w lokalnym sklepie - nie musisz odsyłać ani nawet drukować odstąpienia od umowy. Musisz mieć tylko towar i dowód zakupu. Cały zwrot załatwisz w 2 minuty na miejscu w sklepie. I nawet gotówkę dostaniesz od razu do ręki. Sprawdzałem osobiście.
 
Ostatnia edycja:

Rad_k

New member
Mój 65Oled806 wisi na uchwycie Arkas LCW 270T CZ - porządny i z dużą możliwością regulacji. Odstaje trochę od ściany, ale dla Ambilighta to nawet lepiej, mieści się w przedziale zalecanym przez Philipsa.

A przedział zalecany przez Philipsa to nie jest "maksymalnie 15 cm"? Tak przynajmniej jest w instrukcji. Tutaj wygląda na jednak trochę więcej? Według Ciebie taka odległość jest lepsza? Ambi lepiej wygląda?
 

sunnyluk

Member
U mnie jest na razie mocno pochylony tv i muszę to zmienić, bo górny za mocno mi swieci na sufit, a dolna poświata szybko się kończy. Duża odległość była akurat do zdjęcia tylko ustawiona. Teraz jest mniej niż 20 od góry i ok 10 od dołu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Do góry