Tylna projekcja. Projektor.

toliban

New member
Witam.
Potrzebuję projektor do tzw. tylnej projekcji. Trochę się rozglądałem w temacie lecz nie znalazłem nic o wymaganiach względem projektora. Wiem że potrzebny jest do tego specjalny ekran (nie za tani), lecz nie znalazłem czy potrzeba do tego jakiś specjalny projektor. Obraz miałby być wyświetlany na frontowej szybie kawiarni więc w dzień stosunkowo dość jasno. A może tylko po zmroku? Wszystko jest w fazie planowania.Głównie chodzi tu o koszta. Czy coś takiego w ogóle byłoby możliwe w rozsądnych pieniądzach?
 

kondzior1410

New member
Hey,

Ja uzywam InFocus 124sta. 3300 lumens, DLP. Podobno DLP do tego rodzaju sa najlepsze.

W przypadku dziennej projekcji, trzeba by użyć mocnego projektora, co najmniej 5000L. Wszystko zależy od wielkości wyświetlanego obrazu.
CHyba to sie liczy tak, ze aby uzyskać dobra jakość w dzień, trzeba mieć do dysp. 2000lumenów/m2.

Np obraz o szerokości 300cm w nocy, bez problemy może być uzyskany za pomocą 3000L. Jakość jest zadowalająca.

Materiały, najlepiej szukać w Chinach. Koszt około 80USD m2.

Myślę, ze w przypadku kawiarni fajny efekt można by uzyskać przy użyciu materiału który, jest lustrem, w przypadku odpalenia projektora widzimy normalnie obraz - koszt 140usd m2.

Wg mnie rewelka to smart film, niestety bardzo drogi. Najtaniej można to kupić za jakieś 300usd m2.

Jeśli masz jakieś pytania to pisz. Może znajdzie sie ktoś jeszcze z doświadczeniem w tej dziedzinie.
 
Do góry