Tyle myśli w głowie ;-)

macdz

New member
Witam,
Chciałem się poradzić ponieważ mam mętlik w głowie. Szukam kolumn do duzego pokoju pod Rotel 971 Mk II jak na razie. Głosniki z pewnoscia mialyby byc przeznaczone do sluchania szybszego tempa muzyki tj. hardstyle, trance, hard trance, hardcore ale i alternative metal, rock - z naciskiem na wczesniej wymienione, ale bardziej tez uniwersalnie. Byłem na odsłuchu i jedyne co mi wpadło w ucho to Monitor Audio BX 6. Źle nie brzmiały i dzwiekiem bylem zachwycony, ale pomyslalem ze zwyczajnie moge dolozyc wiecej i zainwestowac w cos lepszego jak: Monitor Audio GS20, Paradigm Monitor 9 v.7 lub też Dali Zensor 5 - te warianty by wchodzily w gre. Pytanie czy warto? Ciężko mi się zdecydować co wybrać i dlatego też bardzo bym prosił o poradę i o jakiekolwiek wskazówki.
Pozdrawiam serdecznie
 

Spyro

New member
Witam,
Głosniki z pewnoscia mialyby byc przeznaczone do sluchania szybszego tempa muzyki tj. hardstyle, trance, hard trance, hardcore ale i alternative metal, rock - z naciskiem na wczesniej wymienione, ale bardziej tez uniwersalnie.

Wypisz wymaluj target dla kolumn Paradigma. Jakie to już zależy od budżetu. Koniecznie odsłuchaj studio lub monitor (serię). Pięknie by sie zgrały z rotelem.
 

agass

New member
Jeśli paradigm to tylko od serii studio.Dobre będą dynaudio,warto tez spojrzeć na rls tymbardziej że z odsłuchem nie ma problemów.
 

Spyro

New member
A tak w ogóle do jakiej kwoty szukasz? Bo chyba to jest kwestia zasadnicza i jak duże masz to pomieszczenie.
 

macdz

New member
W przeciwienstwie do innych for internetowych tutaj rzeczywiscie widac odzew (dziekuje za to). Na glosniki chcialbym przeznaczyc 3500-4000 max. Pokoj: 20m2
 

macdz

New member
Zaczynam sie mocno zastanawiac nad Paradigm, ale czy jest ktos w stanie opowiedziec o Dynaudio lub MA GS20?
 
Ostatnia edycja:

agass

New member
Dynki świetne dynamiczne kolumny jest naprawdę kilka świetnych modeli-tylko pytanie czy używane wchodzą w grę.Paradigmy miałem od serii monitor po studio i studio dopiero grały,ale i tak je zjadły ushery.Jesli nowe posłuchałbym RLS-y lub Studio 16 Hertz świetne komponenty tylko model dobrać do preferencji. MA GS 20 bym sobie odpuscił.
 

Spyro

New member
Mówisz, że ushery lepsze od paradigm studio? Ale podobna sygnatura dźwięku i dają radę w takiej muzie jak paradigm? I o jaki model chodzi konkretnie. Odsłuchałbym sobie.
 

agass

New member
Z usherów posłuchaj 601 , z paradigma jesli udało by sie dostać w dobrym stanie to seria studio 40v4 bardzo wszechstronne kolumny świetnie wykonane do dynamicznej muzy rocka jak znalazł (miałem 40v3 słabsze od v4).dynki ciezko dostac w dobrym stanie seria contour.Paradigm seria monitor sobie odpusc.
 
Do góry