TX-L55ET60 duchy ?

Renegade77

New member
Witam,


od tygodnia w telewizorze ojca TX-L55ET60 VIERA


zaczął się pojawiać dziwny objaw, nagle z prawej strony ekranu pojawia się takie menu jak poniżej


7c5c2660adbc338bgen.jpg


i zaczyna przełączać kanały góra dół raz zglośniło na maksa, pilot nie reagował, dziś byłem sam świadkiem tego, głosu nie ruszało ale skakało po kanałach zauważyłem, że jak na pilocie wcisnę OK to menu znika i pilotem można już sterować, no ale za chwilę znów się menu pojawia. Myślałem, że się włamali to odłączyłem kabel internetowy, ale nic nie pomogło, potem może jakieś zwarcie w pilocie to wyjąłem baterie też nic. Więc zgłupiałem, najlepsze, że nawet nie wiem jak takie menu wywołać w tym TV czy to jest jakieś specjalne aktywowane kombinacją ?. Słyszałem, że do telewizorów są możliwe włamy po sygnale DVB-T, ale czy ja wiem.



Sprawdzałem za oknem (bo to parter) nie było sąsiada z pilotem :grin: :niewiem:, nie wiem może te tv mogą współpracować też z pilotami radiowymi ??? i faktycznie przez przypadek jakiś inny zakłóca.


Może ktoś wie o co chodzi.


Pozdrawiam Paweł.
 

robertw222

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przywróc ustawienia fabryczne w TV , wcześniej zanotuj ustawienia aby póżniej je przywrócić . Powinno rozwiązać problem. Ten ekran powinien pojawiać się jak używasz sterowania z boku telewizora.
 
Ostatnia edycja:

robertw222

Klub HDTV.com.pl
VIP
Odłącz zasilanie od TV np. na 30 min. Jak to nie pomoże , to pozostaje przeczyścić lub wymienić mikroprzełączniki od ręcznego sterowania , może też być problem w komunikacji na płycie głównej w gnieździe łączącym taśmę z modułem ręcznego sterowania. Duchów na pewno nie znajdziesz.
 
Ostatnia edycja:

Renegade77

New member
To nie jest zjawisko ciągłe bardziej losowe ale dziękuję za wskazówki przyjrzę się tym przyciskom z tyłu bo nigdy nie były używane stąd też nie wiedziałem, że takie boczne menu się pokazuje przy ich użyciu.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Renegade77

New member
Chwilowo, rozruszałem wszystkie tylne przyciski, trochę ciężko chodziły i narazie jest spokój jak się coś zmieni dam znać.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

robertw222

Klub HDTV.com.pl
VIP
Prawdopodobnie w wyniku wielokrotnego wycierania kurzu z obudowy TV i nie używaniu przycisków sterowania pojawił się problem , też myślę że został rozwiązany i bezpowrotnie przepędziłeś złe duchy .
 
Ostatnia edycja:
Do góry