TX-L42E30E i napisy DLNA

mwdowiak

New member
Witam, kupiłem niedawno telewizor TX-L42E30E. Mam serwer plików Netgear ReadyNas Duo, na którym działa serwer DLNA/UPnP AV. Bez problemu na telewizorze odtwarzam muzykę i wyświetlam zdjęcia z serwera, natomiast z filmami mam taki problem, że nie wyświetlają się napisy. Myślałem, że wystarczy, żeby napisy były w tym samym folderze co film (z taką samą nazwą). Czy ten TV obsługuje wyświetlanie napisów przez DLNA? Jeżeli tak to czy jest to gdzieś w ustawieniach, czy może kwestia aktualizacji oprogramowania? Czy też może zależy to od serwera DLNA? Pozdrawiam, Mateusz Wdowiak.
 

dzidek59

New member
Witam, kupiłem niedawno telewizor TX-L42E30E. Mam serwer plików Netgear ReadyNas Duo, na którym działa serwer DLNA/UPnP AV. Bez problemu na telewizorze odtwarzam muzykę i wyświetlam zdjęcia z serwera, natomiast z filmami mam taki problem, że nie wyświetlają się napisy. Myślałem, że wystarczy, żeby napisy były w tym samym folderze co film (z taką samą nazwą). Czy ten TV obsługuje wyświetlanie napisów przez DLNA? Jeżeli tak to czy jest to gdzieś w ustawieniach, czy może kwestia aktualizacji oprogramowania? Czy też może zależy to od serwera DLNA? Pozdrawiam, Mateusz Wdowiak.
----------------------------------
Napisy muszą mieć stronę kodową ISO-8859-2 i w TV ustawione wyświetlanie napisów Wschodni 2. Muszą mieć tę samą nazwę co film. TV nie obsługuje kodowania Windows. O konwersji strony kodowej napisów było na tym forum.
 

stirl

Member
ja od siebie dodam ze musialem dawac rebuild bazy na kompie i wtedy tv widzial napisy. o tyle dziwne ze kazdy nowy folder z filmem widzi od razu a napisy musze dac rebuild. co do kodowania jak juz napisano.

mam nadzieje ze wiesz gdzie i jak potem wyklikac w tv(pamietaj ze pl fonty to latin 2)
 

stirl

Member
tak z ciekawosci przesiadlem sie na ps3 media server i ladnie sam wkleja napisy do filmu, w programie ustawiam ze jest to windows 1250 i wsio smiga poki co. Spokojnie tez po ethernecie ida star warsy w 1080p.

w przeciwienstwie do sugerowanego twonky jest to darmowe a bylem juz blisko nabycia licencji do tego ostatniego.
 

mirekwr1

Member
Przede wszystkim, napisy muszą być w formacie srt, napisów txt panaski nie widzą. Jeśli chodzi o stronę kodową ISO-8859-2 i wybór w menu TV Latin 2, to ma to wpływ na poprawne wyświetlanie polskich znaków diakrytycznych w napisach, nie na samo wyświetlanie napisów.
 

stirl

Member
Przede wszystkim, napisy muszą być w formacie srt, napisów txt panaski nie widzą. Jeśli chodzi o stronę kodową ISO-8859-2 i wybór w menu TV Latin 2, to ma to wpływ na poprawne wyświetlanie polskich znaków diakrytycznych w napisach, nie na samo wyświetlanie napisów.

o niezgodze sie z Toba, wszystko zalezy od programu. uzywajac ps3 media server musze tylko sie upewnic zeby nazwa byla taka sama. srt czy txt nie ma znaczenia.
 

mwdowiak

New member
Witam,
niestety wciąż nie udało mi się uruchomić napisów na telewizorze. Najpierw ściągnięte dopasowane napisy umieściłem w tym samym folderze co film, moją tę samą nazwę co film... niestety nic. następnie za pomocą programu Character Encoding Converter zmieniłem stronę kodową na ISO-8859-2, to też nic nie dało. Napisy miały rozszerzenie txt, więc zmieniłem rozszerzenie na srt, ale dalej nic. Później skonwertowałem napisy z formatu txt do srt programem subedit, ale dalej nic.. Gdy uruchamiam film na tv klikam opcję to przy napisach mam tylko 'brak napisów'. Myślałem, że może to jest wina serwera DLNA, ale gdy pliki przegrałem na komputer, to tam dalej to samo.. Bardzo proszę o pomoc, co jeszcze mogę zrobić?
 

marcin.talar

New member
inny problem, ten sam model TV i Netgear

Witam. Może ktoś pomoże - TV ja w temacie, sieć Netgear, problem ten sam, ale jak podepnę bezpośrednio pod TV hdd to widac napisy i wyświetla poprawnie. Możliwe żeby DLNA na TV było wadliwe??
 
Do góry