[TX-l37e30e] Problem z płynnością obrazu DVB-C

melersan

New member
Witam,

na początek jako nowy użytkownik chciałem się przywitać :).

Niedawno kupiłem ten telewizorek i ogólnie narzekać nie mogę. Mam kablówkę (Bał-Sat - korzysta z Toya w mieście Łódź) i obraz analogowy jak to analogowy piękny nie jest. Postanowiłem się pobawić w poszukiwanie programów cyfrowych i o ile DVB-T jest niedostępne w tej kablówce, o tyle na DVB-C wśród 180 kanałów znalazłem 21 wolnych (w tym 4 HD). Wszystko pięknie ale jest jedno ALE.

Obraz analogowy pozostawia wiele do życzenia, ale jest płynny, natomiast cyfrowy czy to HD czy nie, ma problem z płynnością (często występuje denerwujące haczenie, które bardzo nie przeszkadza, ale jest nienaturalne).
I pytanie jest takie, czy to wina odbierania przez telewizor (wejście antenowe), czy dostawcy, czy też jakichś ustawień? Zwiększanie ilości klatek działa idealnie w filmach .mkv (bez tego obraz się strasznie przycina), natomiast w DVB-C nie ma żadnej róznicy między Intelligent Frame Creation ustawionym na Wyłączony a na Maksimum. Wspomniane haczenie występuje też w filmach z iplexa, ale tu winę można zwalić na połączenie internetowe (mimo, że 25Mbps).

Pytanie to stawiam ze względu na fakt, iż przymierzam się do zakupu jakiejś platformy cyfrowej (c+, n) i nie chciałbym, żeby tam to występowało (połączenie przez HDMI z dekodera powinno zapewnić szybszą transmisję niż antenowe dekodowanie cyfrowych kanałów z kablówki?).

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Pozdrawiam,
Damian
 

deywies

New member
Bez reklam
No u mnie jest sytuacja odwrotna. Przez kablówkę mam płynny obraz (iplex tez ok), a na usb mi przycina filmy hd.

Nie wydaje mi się że to wina TV, bo dvb-c to praktycznie to samo co dvb-t, a ludzie (w tym i ja) nie narzekają na płynność. Więc pewnie to wina kablówki.

Przy C+ czy n (zreszta dziś to jedna firma) masz zew. tuner, więc takich kwiatków być nie powinno.
 

melersan

New member
Dziękuje za odpowiedź deywies. A mógłbyś się podzielić ze mną ustawieniami obrazu jakie stosujesz (jeśli nie jest to problemem :) )
 

pr84

New member
Jestem kompletnym laikiem jeżeli chodzi o wszelkie sprawy, o których tu mowa tak więc proszę o wyrozumiałość. Czy te cyfrowe kanały są odbierane przez specjalny moduł cam podłączony do telewizora? Czy wystarczy zwykła antena od kablówki i tv sam wyszukuje kanały cyfrowe DVB-C? Czy jeżeli mój lokalny operator oferuje tv cyfrową przez specjalny dekoder ale który ma tylko przewód Scart-Euro to lepiej jak cyfrówkę tą podłącze właśnie przez tuner dvb-c?
 

melersan

New member
Mój operator udostępnia kodowana telewizję cyfrowa w paśmie antenowym, i okazało się, że 21 kanałów nie koduje, albo ten TV je odkodował. Więc w moim przypadku wystarcza podłączenie anteny i automatyczne szukanie kanałów DVB-C.
 

deywies

New member
Bez reklam
Dziękuje za odpowiedź deywies. A mógłbyś się podzielić ze mną ustawieniami obrazu jakie stosujesz (jeśli nie jest to problemem :) )


Wciąż szukam


Czy jeżeli mój lokalny operator oferuje tv cyfrową przez specjalny dekoder ale który ma tylko przewód Scart-Euro to lepiej jak cyfrówkę tą podłącze właśnie przez tuner dvb-c?

No jak sygnał jest niezakodowany to podłączasz antene i TV Ci wyszuka kanały bez niczego.
Jak sygnał jest kodowany to musisz mieć kartę dekodującą którą przez odpowiedni moduł wkładasz do slotu CI w TV.
Jeżeli sygnał jest kodowany i dodatkowo karta jest parowana z dekoderem (np. w UPC), to zostaje tylko zew. dekoder.


Mój operator udostępnia kodowana telewizję cyfrowa w paśmie antenowym, i okazało się, że 21 kanałów nie koduje.

Pewnie to są kanały z naziemnej cyfrowej ?!
 
Ostatnia edycja:

melersan

New member
Pewnie to są kanały z naziemnej cyfrowej ?!


No właśnie z naziemnej cyfrowej DVB-T to mam tylko TVN HD (o ile HD jest w naziemnej). Ponadto National Geographic HD, Nat Geo Wild HD, AXN HD i reszta jakichś pierdół z Orange Sport i Polsat Film na czele (są nawet 2 kanały z Disco Polo <lol> - tego chyba w DVB-T nie ma ;] )

A odnośnie poszukiwania ustawień obrazu to co masz na myśli? bo miałem na myśli ustawienia jak kontrast itd. aż do Intelligent Frame Creator, czyli wszystko z zakładki obraz w menu głównym.

Pozdrawiam
Damian
 
Ostatnia edycja:
Do góry