TV za ok. 4.000 zł

jpablo

New member
Witam, na początek kwestionariusz. :)

1.Jak duże jest pomieszczenie, w którym ma być telewizor? 25m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Głównie na wprost, ale i pod kątem.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć? Raczej stać na dość wysokiej szafce. Jeśli będzie za nisko to powieszę. To zależy od wielkości TV i komfortu oglądania.
6.Jak słońce świeci w pokoju? TV stoi naprzeciwko okien, ale okna są od strony NW, więc nie ma tragedii, nawet na obecnej plazmie.
7.Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic TX-P42S10ES. Jestem z niego bardzo zadowolony. Obraz rewelacja, żadnych zauważalnych felerów.
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? Zależy mi przede wszystkim na większym rozmiarze. Jeśli obecne przelgądarki pozwolą wykorzystać TV jako netbooka to tym lepiej. 3D nie jest wymagane.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Naziemna i jedna z platform cyfrowych.
10.Jakie urządzenia? Na początek dekoder i laptop. Później planowane kino domowe.
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-5
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Preferuję matrycę, która daje dobry ostry i płynny obraz.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, sporty walki, sporty motorowe, bajki.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak jak pisałem. Jeśli TV na to pozwoli to jak najbardziej tak. Nie mam wiedzy na jakim etapie rozwoju jest smart TV. Opinie obecnych użytkowników mile widziane.
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Jeśli TV na to pozwoli to zapewne tak. Dzieciaki teraz na komórkach ujeżdżają angry birds czy szachy, więc zapewne bardzo chętnie przesiądą się na TV.
16.Preferencje co do marki? Panasonic i Samsung. Jeśli inne są lepsze to nie zamykam się na powyższe.
17.Preferencje co do wielkości? Im więcej tym lepiej. Budżet każe mi poruszać się w przedziale 50-60. Choć dopiero od 55" obraz wydaje się odpowiedniej wielkości.
18.Co Cię denerwuje w telewizorach? Mały rozmiar. Niewyraźny, rozmyty, nieostry i przeskakujący obraz.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Większość wieczorem.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4000 - 4500 zł.
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? 3D nie jest konieczne. Raczej jako bajer. Nie mam pojęcia jaka jest różnica między pasywnym a aktywnym 3D.

Moje typy:
Samsung PS60F5000 - ok. 4100 zł
Samsung PS60F5500 - ok. 4350 zł - tu proszę o informację czy obecne smart TV pozwalają na swobodne przeglądanie 10-15 zdefiniowanych stron, ew. wyszukanych przez google. Jeśli nie to nie warto moim zdaniem dopłacać.
Panasonic P50ST60E - ok. 3700 zł - ze względu na jakość matrycy, choć rozmiar wydaje mi się mały, a 55" to już wydatek rzędu 5000 zł. Czyli dla mnie za dużo.

Obecnie mam TX-P42S10ES. Jakościowo jestem zadowolony. Co do rozmiaru już mniej. Najchętniej wybrałbym ww. samsunga, ale na forach są opinie o słabej matrycy bez filtrów i mocnym odbijaniu. Jak to się ma w porównaniu do mojego panasa 42"? Jeśli mój stary panas jest gorszy to dla mnie wybór jest jasny, czyli duży samamsung. Jeśli nie to raczej skłaniałbym się w mniejszego nowego panasonica. Choć wizualnie pasują mi TV od 55" wzwyż. Być może w założonym budżecie są inne modele i marki, których nie znam lub odrzuciłem.

Pomoc mile widziana.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wystarczy na 50 ST60, a na 55st60 trzeba jednak ciut dozbierać.
Liczy się czerń , podświetlenie, skalowanie
 

jpablo

New member
Dzięki za odpowiedź. Ale w dalszym ciągu nie wiem jak się prezentuje samsung PS60F5000 w stosunku do mojej obecnej plazmy panasonica p42s10. To, że p50st60e świeci genialnie to widziałem, ale wydaje się trochę mały.

Żeby utrudnić wybór dziś natknąłem się na sharpa lc-60le635e za 4500 zł, który prezentował się bardzo ciekawie. Pewnie gdybym mógł w jednym sklepie pobawić się samsungiem, sharpem i panasoniciem nie zawracałbym Wam rzyci, ale nie jest to takie proste.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy Twoich doświadczeniach jednak dozbierałbym do Panasonica 55st60.
Z dobrych masz nowego Sharpa 60le652
 

smog

New member
Jestem w podobnej sytuacji jak Ty. Też mam Panasonica 42s10 i zaczynam planować wymianę na coś większego. Na 90% będzie to plazma, choć wybór jest skromny a skoki cenowe bardzo duże.

Naturalnym wyborem byłby 50ST60, ale chciałbym coś większego. Szczególnie jak można to mieć w tej samej kwocie.

Dlatego mam też takie pytanie, na które staram się znaleźć bez powodzenia odpowiedź w necie.

Czy Panasonic 42s10 ma filtr antyrefleksyjny?
 

jpablo

New member
Panas 55st60 i Sharp 60le652 to już wydatek rzędu 5000 zł, a to za dużo.

Smog, nie wiem jak Ty, ale dla mnie większość opisywanych zjawisk minusujących dane modele jest niezauważalna. Faktem jest, że w 42s10 odbicia słońca są dosyć znaczące. Trudno ocenić jednoznacznie jak to jest w samsungach f5500, bo w salonach nie ma takich warunków. Zobacz sobie sharpa lc-60le635e. Nie jest to plazma, ale można go dostać w dobrej cenie za ok. 4350 zł. Na pewno nic się nie będzie odbijać, ale jeśli zależy Ci na smarcie czy 3d to nic z tego.

Niestety zapewne nie otrzymamy jednoznacznej odpowiedzi jak wygląda skok technologiczny w przeciągu tych 5 lat od zakupu 42s10. Ja coraz bardziej się skłaniam to tego, że zmieniło się niewiele. Oczywiście co roku wprowadzane są nowe modele, ale raczej jako napędzanie popytu, aniżeli rzeczywisty postęp technologiczny.
 

maderos

Member
Bez reklam
Jak kogoś stac to co roku zmieni tv. Ja zmieniałem z gt20 na st60, to chyba 3 generacje do przodu? I chyba nie ma większego sensu ( oczywiście mowie o sobie ) na częstsze wymiany tv.
 

maderos

Member
Bez reklam
Ale ja już na to pytanie odpowiadałem tyle razy :D...wiesz, gt20 a st60 to inne światy. Skoro st60 zestawiamy jest w porównaniach z zeszłorocznym wypasem vt50 to chyba nie jest tak źle? ;) ...a różnica jest kolosalna ( gt20 vs st60 ). Ale to są moje odczucia, ktoś inny może stwierdzić, ze nie ma nic znaczącego.
 
Do góry