TV za 4000 PS3/N-TV Co możecie polecić ?

Patrix

New member
Witajcie kiedyś już wybierałem telewizor i to dzięki forumowiczom zakup okazał się udany i trafny.Do dziś jednak upłynęło już sporo czasu i mam zamiar kupić coś nowego. Poniżej opiszę mniej więcej jak to u mnie wygląda.

Odległość w jakiej mam zamiar oglądać tv to - 2m do 3m

Wielkość pokoju to około - 20m2

Nasłonecznienie - Posiadam rolety także problem z głowy

Programy oglądane - Kanały z oferty TV-N także duża ich część w HD

Pory oglądania - Wieczorem jak i za dnia

Wielkość telewizora - od 40" w górę

Preferowana marka - Tutaj zdaje się na wasze doświadczenie

Czego nie lubię w TV - Szklistej powierzchni - odbija światło nawet lampy pokojowej

Jakie urządzenia chce podłączyć - Yamaha Piano Craft E-810 i PS3 i dekoder N-TV

Procentowe wykorzystanie - 70% PS3 30% Telewizja

Jakie złącza -HDMI (im więcej wyjść z TV tym lepiej)

Stojący czy wiszący - Nie ma to większego znaczenia

Cena - do 4000 k

Nie mam pojęcia w którą z technologii zainwestować... Zastanawiam się nad LED a nawet i 3D jednak nie chce kupować czegoś na pół gwizdka typu (ready) albo po prostu picu na wodę...

Nie wiem też co lepiej wybrać Plazma a może LCD ?

Proszę jeżeli możecie pomóc / polecić / lub wyrazić konstruktywną opinię to będę Wam bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam serdecznie ;-)


Chciałem dodać iż rozważam :
Toshiba 42VL863G
Samsung UE40S870
Samsung UE40C8000
Sony KDL-40HX800
Sony KDL-40EX720
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nowe modele i tak w większości mają 3D (marketing) dlatego nie musisz na to zwracać uwagi - bo to i tak marketing.
Jeśli 70% do gier - to lepszym rozwiązaniem jest lcd z małym input lagiem .
Dodatkowo jeśli nie chcesz błyszczącej matrycy to w klasie cenowej najlepiej do Twoich potrzeb prezentuje się Sharp 546LE 830.
 

Patrix

New member
Nowe modele i tak w większości mają 3D (marketing) dlatego nie musisz na to zwracać uwagi - bo to i tak marketing.
Jeśli 70% do gier - to lepszym rozwiązaniem jest lcd z małym input lagiem .
Dodatkowo jeśli nie chcesz błyszczącej matrycy to w klasie cenowej najlepiej do Twoich potrzeb prezentuje się Sharp 546LE 830.


Co do 3d marketingu to racja i szczerze mówiąc chcę uniknąć zakupu czegoś czego cena będzie wywindowana z powodu dopisku 3D i wątpliwej efektywności...

Tak no gry będą stałym punktem programu i chciałbym aby obraz był dynamiczny i bez przeskoków.

Posiadam Sony KDL-EX500 i szczerze mówiąc jestem zadowolony z jego pracy jednak no czas na zmiany... Sony ma bardzo fajne menu zaadaptowane zresztą z konsol i to jest plus bo poruszanie się po nim jest przyjemne.

Wydaje mi się że zaostrzenie selekcji do telewizorów z matową matrycą bardzo zacieśnia okręg poszukiwań i nie wiem czy jednak nie ustąpię...

Aaaa zapomniałem jeszcze dodać że fajnie gdyby telewizor miał wbudowane lub przynajmniej możliwość podłączenie Wi-Fi.
 
Ostatnia edycja:
Do góry