TV pod monitor 32 głównie do programowania do 1500 zł

naitpl

New member
Witam wszystkich
Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie myśl zakupu TV pod monitor, głównie do pracy w zasadzie - programowania. Obecnie mam 2x 22 cale i po prostu potrzebuje jeden większy w FHD, monitor powiedzmy min 27 jest całkiem drogi i nie wiem czy korzystniej nie wyjdzie kupić mi TV 32 bez zbędnych bajerów. W ciągu mies przewiduje zakup także powoli trzeba się na coś decydować.

TV głównie jak już napisałem będzie służył do programowania, także zależy mi żeby tekst był wyraźny, dobrze się go czytało i oczu mi nie męczył. Sporadycznie jeszcze będę coś w grafice grzebał więc fajnie żeby miał w miarę dobre odwzorowywanie kolorów. Gry sporadycznie więc to drugorzędna sprawa. Nie chce żadnych smartów, 3D itd, nie będzie mi to potrzebne

Chyba wszystko napisałem - czy takie rozwiązanie będzie dobre?
Reszta info poniżej

  1. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1-1.5m
  2. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? wprost
  3. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Obojętnie
  4. Jak słońce świeci w pokoju? Praktycznie nie, jest "zabudowany"
  5. Co chcemy aby telewizor posiadał ?przyzwoity input lag, żeby dobrze sie na nim czytało kod, FHD, HDMi, wi fi może mieć ale nie musi - bez zbędnych bajerów
  6. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? czasami i cały dzień
  7. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? preferuje matową
  8. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? yy programuje głównie + net, sporadycznie gra czy film
  9. Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak
  10. Preferencje co do marki ? nie
  11. Preferencje co do wielkości ? myślę, że 32 będzie otpimum
  12. Co Cię denerwuje w telewizorach ? nie wiem, 1 płaski :D
  13. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? 60% raczej wieczór
  14. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 1500, im mniej tym lepiej, ale jeżeli na prawdę bd warto dołożyć to się zastanowie
  15. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
Pozdrawiam i dzięki za pomoc
 

Karpaj

New member
Bez reklam
32E6E będzie zdecydowanie najlepszy.
Jeśli nie potrzebujesz multimediów oraz matrycy IPS - Sharp 32LE350, Toshiba 32L2333 - wszystkie trzy z niskim input lagiem, i świetną czytelnością jako monitor.
 

naitpl

New member
Preferuje matrycę IPS, gdyż mam ową w moim Dellu 22 i na prawdę cenie sobie tą jakość obrazu + kąty

Czyli celować będę w Panasonica, tym bardziej, że cena bardzo przystępna :)
W media popatrzę i podejdę z laptopem zobaczyć jak to będzie wyglądać na żywo.

Nie mogę znaleźć nigdzie znaleźć - spekuluje że wszystkie mają matrycę błyszczącą?
 

naitpl

New member
Jakieś uzasadnienie?

Jeśli już monitor to z rozdzielczością 2560x1600/1440 bodajże bym wolał, ale nie wiem czy cenowo coś takiego znajde no i z matrycą wtedy IPS a nie TFT
 
Ostatnia edycja:

omot

Member
32 cale jako monitor to moim zdaniem absolutnie zły pomysł.
Logicznie rzecz biorąc:
2 Monitory tj 2 x 1920 rozdzielczość co daje razem
3840 x 1080 ..toż połowa UHD.

Jak "kodzisz" to ważne by ja jednym ekranie mieć dokumentacje
a na drugim kod. (Na jednym masz aplikacje z tym co napisaleś a na drugim
eclipse z debugiem)

Opisując swoje doświadczenie mogę powiedzieć ...wiecej niz 24 cale nie trzeba. Jak na Toshibie rodzicow (32 RL 838) patrzyłem na kod z bliska
to widzialem duże piksele, rozmycua. No i pamietaj.. monitory są robione tak żeby patrzeć na nie na wprost, ale za to obraz jest ostry, nie rozmyty,
ale za to kąty boczne są kiepskie. W TV jest na odwrót. Kąty są dobre
ale obraz moim zdaniem kiepski
 

naitpl

New member
VS akurat :p

Ale wracając własnie przydała by mi się ciut większa przestrzeń robocza + żeby mieć deko większy kod, ale monitor mógłby być wyższy też w pionie a widzę że tylko szersze już robią :p
 

rzęsor

New member
Jakieś uzasadnienie?
Równomierne podświetlenie i większa ostrość w monitorze.
Telewizor będzie lepszy do oglądanie filmów, ale do programowania czy nawet pisania w edytorze tekstu to się nie nadaje bo szybko zaczną boleć oczy.

Jeśli już monitor to z rozdzielczością 2560x1600/1440 bodajże bym wolał, ale nie wiem czy cenowo coś takiego znajde
To by musiał mieć 30".

no i z matrycą wtedy IPS a nie TFT
IPS to jeden z typów matryc TFT.

to widzialem duże piksele, rozmycua. No i pamietaj.. monitory są robione tak żeby patrzeć na nie na wprost, ale za to obraz jest ostry, nie rozmyty,
ale za to kąty boczne są kiepskie. W TV jest na odwrót. Kąty są dobre
ale obraz moim zdaniem kiepski

Monitor z matrycą IPS lub MVA będzie miał dobre kąty widzenia.

Ale wracając własnie przydała by mi się ciut większa przestrzeń robocza + żeby mieć deko większy kod, ale monitor mógłby być wyższy też w pionie a widzę że tylko szersze już robią :p
Są monitory z funkcją Pivot, obracasz do pionu i po sprawie.
np.
https://www.nec-display-solutions.c...s/LCD/Current/LCD-EA273WMi/LCD-EA273WMi.xhtml
http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/8556035
http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/8088761
http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/6850337
 
Ostatnia edycja:

naitpl

New member
Z matrycą fakt, miało być TN. Moj monitor ma ips i jestem bardzo zadowolony i jak juz w to bym celowal.

Wiem co to pivot bo sam posiadam ale nie o to mi chodzilo. Po prostu chce wiekszy monitor wzdluz i wszerz a nie jak te bodajze 21:9, sa w zasadzie tylko szersze niz moj jeden 22, a ze mam 2x 22 cale to na to samo by mi wyszlo. W TV 32 bym sobie fonta zmniejszyl w IDE i generalnie wiecej kodu, bo ekran wiekszy.

W mojej kwocie wlasnie tak przegladajac dzis monitory nic poza 27 cali i 1920x1080 raczej nie znajde i zastanawia mnie po prostu czy nie bedzie on za maly :)

Z drugiej strony zastanawiam sie czy nie doplacic do jakiegos z rozdzialka 2560x1440 bo to jednak inwestycja na dlugie lata, a za koło 2 tysie bym cos znalazl, np.
http://www.ceneo.pl/19966384#tab=spec
Co sądzisz?

Chyba itak przejde sie zobaczyc z lapkiem jak to w realu bedzie wygladac z czystej ciekawosci, tak samo do jakis komputerowych poogladac monitory 27.
 
Ostatnia edycja:

omot

Member
Mnie osobiście się wydaję ( ale moge sie mylić) ze "więcej miejsca"
jest związane z większą rozdzielczością a nie z wielkością ekranu.
Miejsce będzie tyle samo tylko różnie skalowane piksele, dlatego
w mojej opinii lepiej dwa egzemplarze monitorów tego samego modelu.
A z innej beczki, może warto iść z lapkiem do kogoś kto ma 32 calowca
aby popracować na chwile z kodem.
 

naitpl

New member
Wiesz, zbyt maly monitor + duza rozdzielczosc to bedzie miniaturowy tekst a to tez nie najwygodniejsze.

A z tym drugim w sumie nie głupie :p
 

Karpaj

New member
Bez reklam
A tam bzdury gadacie - ja mam 32" i zarówno office, gry, programowanie, czy ogólne korzystanie - wszystko jak najbardziej w porządku. Żadne braki ostrości, żadne rozmycia, żadne zniekształcenia, czy widoczne piksele przy 70-80cm od twarzy nie wchodzą w grę.
 
Do góry