Tv plazma

rychu88

New member
Witam,

znajomy przymierza się do niedługiej zmiany tv.



Odległość od ekranu:
2,5 - 3m
Nasłonecznienie:
średnie
Jak duży jest pokój:
3 m x 4 m
Preferowana technologia: Plazma (?)
Jaki masz obecnie telewizor:
crt 32
Czego nie lubisz w telewizorach:
słabej jakości obrazu, pilotów które musisz dokładnie wycelować, wolnego przełączania kanałów
Jakie programy najczęściej oglądasz:
informacyjne, filmy,
Oglądasz w dzień czy wieczorem:
20% dzień, 80% wieczór
Preferowana wielkość telewizora:
42-50
Preferowana marka: LG
Jakie urządzenia będą podłączone:
DVD, tuner, dysk USB,
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń:
50% TV, 50% pozostałe
Na wprost czy również z kątów bocznych:
głównie na wprost ale z katów bocznych również
Telewizor ma mieć WiFi:
nie
Ma czytać przez USB filmy: dobrze by było
Jaki masz sygnał:
antena satelitarna ustawiona na astre, antena siatkowa
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć:
HDMI, euro x 2, USB, Cinch
Ile masz kanałów
HD: 0
Ile godzin dziennie ma grać telewizor:
około 2-4
Ile osób zasiada przed telewizorem:
2
Ma stać czy wisieć: przejściowo
Na razie stać
Jaka klasa cenowa: do 2500 zł




Ma do niego podłączone:
1)System audio (2 duże głośniki z przodu, jeden średni z przodu, 2 małe z tyłu po bokach)
2)Tuner tv (astra - tvp historia, tvp info itd).
3)Antenę siatkową (tvp 1, tvp2, tvn itp)
4)DVD


Generalnie byłbym za plazmą - lepszy obraz, czerń, ponoć lepszy obraz przy słabym sygnale itd
Zastanawiam się nad 4 modelami LG:
42pj350
50pj350
42pj550
50pj550



W sumie pj550 wydaje się lepsze ze względu na techonologię XD Engine (tutaj się rodzi pytanie, czy jest sens do tej technologi dopłacać te 100 zł?). Kolejna sprawa, to czy przy tak słabym sygnale jest sens iść w 50 cali.






I jeszcze pytania generalnie co do plazm:
1)Czy tak ceniony w plazmach czarny nie blaknie dość szybko? (pierwszy wynik w google po wpisaniu "blaknięcie czerni w plazmach")
2)Czy tv plazmowe nie niszczą wzroku? (działa plazma poprzez uaktywnianie luminoforu promieniowaniem uv, ale pewnie coś uv przejdzie, a najlepsze dla wzroku to ono nie jest).


Ostatnia sprawa, który z wymienionych tv wybrać, ew. jaki inny model który byłby "dobry" ;)

Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam
rychu88


 

gadzik3

New member
Tez na dniach zamierzam nabyć tv za nie więcej jak 2,7 tys i w sumie TV nie musi czytać filmów przez USB. Ale jak twierdzisz ze nie warto dopłacać wybiorę chyba lg pk350 (2250zł) a Panasonic (2500zł). Choć martwi mnie lustro w Lg i wypalające piksele.
 
Ostatnia edycja:

rychu88

New member
Dobra,

generalnie coraz bardziej zmierzam w kierunku LG 50PJ550.

Czemu PJ550 a nie PJ350? Generalnie PJ550 ma funkcję XD Engine (lg.com/products/tv/XDEngine/)

Choć np. tu: hdtv.com.pl/forum/lg/46162-jak-wylaczyc-xd-engine.html ktoś chce to wyłączyć (i nie wie jak)

Także po obejrzeniu pięknej prezentacji skłaniam się w stronę pj550...

Ktoś coś wie dokładniej o XD Engine (jasne, że na stronie producenta zalety będą wyolbrzymione...)


Jeszcze jedno, bardzo dużo osób poleca Panasonici, jaki konkretny model mógłby ktoś polecić jako konkurencję do 50pj550 i czemu?

Z góry dzięki za odp ;) ;)

P.S. linki bez http i bez www bo wciąż nie mogę ;/
 
W

witek_z

Guest
W Twoim przypadku rychu88 są tylko dwa Panas X20 i LG PJ550.
Panas ma lepsze kolory i trwałość, słabiej odbiera SD.
LG ma cit gorsze kolory i trwałość, rewelacyjnie odbiera SD i ma ładniejszą obudowę, można też regulować każdą składową RGB z osobna.
 
Ostatnia edycja:

rychu88

New member
W Twoim przypadku rychu88 są tylko dwa Panas X20 i LG PJ550.
Panas ma lepsze kolory i trwałość, słabiej odbiera SD.
LG ma cit gorsze kolory i trwałość, rewelacyjnie odbiera SD i ma ładniejszą obudowę, można też regulować każdą składową RGB z osobna.


Nie wiem, czy już nie pisałem, ale im więcej szukam tym mniej wiem ;d.

W każdym razie napisałem mail do LG czy opłaca się dopłacać do funkcji XD Engine w pj550 (na ceneo pisze, ze pj550 ma xd engine, a pj350 nie ma). Odpisali, ze oba modele maja XD Dual Engine...

W zwiazku z powyzszym czemu proponujesz mi LG Pj550 a nie pj350? ;)

Pozdrawiam

Edyta mówi, że witek_z dobrze mówi, że trzeba się jeszcze zastanowić, czy nie Panas X 20 - se.pl/technologie/video/najlepsze-plazmy-telewizory-pdp-w-cenie-do-2000-i-_150298.html
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
poczekaj na nowe modele . Jutro będzie kolejny test - właśnie nowej plazmy Samsunga i Panasonica .
 

rychu88

New member
Witam,

zadzwonił do mnie znajomy (dla ktorego szukam tv). Generalnie podoba mu się X20 (szczególnie dla tego, że ma 2 x euro i nie trzeba kombinować z przejściówkami aby podłączyć obecny sprzęt, także spoko, że Panasonic daje montaż na ścianie gratis ;) ).



Proste (mam nadzieję ostatnie ) pytania:
1)Czy ten tv będzie ok dla kogoś kto do tej pory miał crt 32".
2)Czy wybór będzie przynajmniej dość optymalny (w tej cenie możnaby kupić lg pj350, pj550, pk350, samsung PS51D490, PS50D450 panasonic c3) - panasonic przekonuje marką (jakością obrazu) i tym, że ma 2 x euro.


Z góry dzięki za odp.


Niestety nie ma czasu czekać na nowe modele.


Pozdrawiam
rychu88



@kiki
Jest może test serii x20? Nie mogę coś znaleźć, chętnie bym coś poczytał (a skoro nie wiem, czy jest to nie mam ochoty wykupywać abonamentu... ;) )
 

vortexx

Member
Kiki proponuję test Lg,Panasa i Samsunga (w cenie do 3000 PLN)-wiele osób by z chęcią się z takowym porównaniem zapoznało i niezdecydowanym pomogło w wyborze.
 

Morfeusz42

New member
To jeszcze nie nauczyliście się, że Kiki nie zrobi testu żadnego telewizora LG bo miał by dylemat - podtrzymać "swoją" osobistą opinię lansowaną od nie wiem jakiego czasu o ich kiepskiej jakości, czy jednak napisać pozytywnie co potwierdza cała masa pozytywnych recenzji na światowych portalach branżowych. Oczywistym jest, że jak każdy producent tak i LG ma w ofercie lepsze i gorsze telewizorki, ale na tym portalu są tacy dla których najwygodniej by było jak by ten producent zupełnie zniknął z mapy światowej elektroniki... hehe
 

bigxlx

New member
To fakt ze LG podobnie jak i inne firmy z tamtego rejonu (np. Kia) zrobil i nadal robi duzy postep, czy to sie komus podoba, czy nie...
Lada chwila beda testy na wszystkich forach branzowych wiec bedziemy sie mogli wymienic informacjami.

PS. Na chwile obecna widac iz zapowiedzi Panasa troche byly p.r.z.e.s.a.d.z.o.n.e.
 
Do góry