TV Panasonic GZ950 OLED - NETFLIX - nie odtwarza 4K UltraHD. Odtwarza Dolby Vision.

KarolM81

New member
Witam serdecznie

Chciałbym zapytać o pewną kwestę...może ktoś mógłby pomóc. Mam TV Panasonic GZ950 OLED. Chodzi o netflix i wideo w jakości 4K UltraHD.
Generalnie jak jest coś nagrane w Dolby Vision + Atmos to jest ikonka w prawym górny rogu TV i widać jakość Dolby na ekranie. Jak wybieram np. coś
z 4K UltraHD na netflix to TV automatycznie przełącza na zwykły obraz SDR. Pakiet jest PREMIUM, internet 1Giga. TV po prostu odtwarza
Dolby Vision a nie odtwarza 4K UltraHD. 4K UltraHD traktuje jak zwykły SDR. W Panasonic powiedzieli, że to wina nadawcy. Rodzice na LG Oled B7
da się odtworzyć te same seriale w 4K HDR jak i w Dolby Vision. W Panasonic GZ950 tylko Dolby Vision....

Czy ktoś mógłby zaradzić w tej kwestii?

Pozdrawiam
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
4k Ultra Hd nie koniecznie musi być w HDR !
Mam ten sam TV , podaj jakiś problematyczny tytuł to Ci sprawdze jak to wyglada u mnie zarówno na apce w TV jak i z zewnętrznego urzadzenia.
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak pisze mat74 - 4K UltraHD to będzie raczej na pewno SDR, tylko w rozdzielczości 4K. A to, że wyświetla jako HDR na LG B7, to być może dlatego, że w starszych LG był tryb sztucznej konwersji SDR do HDR i może to jest włączone u rodziców?
Jak podasz przykłady, to mogę na tv Sony sprawdzić dla porównania.
 

KarolM81

New member
Czyli tak. W GZ950 z poziomu pilota klikam na przycisk Netflix. Po zalogowaniu wybieram zakładkę - ULTRA HD 4K - są tu treści w Dolby Vision (z Atmos) oraz 4K HDR10.

Serial - Sense8, Ostatni taniec (Michael Jordan), Zadzwoń do Saula, Breaking Bad - przy tych tytułach jest w opisie serialu znaczek - Ultra 4K HDR.
Włączając którykolwiek z w/w seriali (w ogóle jakikolwiek ze znaczkiem Ultra 4K HDR) z automatu ładuje mi w SDR. Do oglądania podczas dnia mam ustawiony tryb Professional 1 a wieczorem Professional 2. Obraz leci w SDR. I tylko te dwa tryby mam do wyboru ładując z Netflix cokolwiek ze znaczkiem Ultra 4K HDR. Seriale/Filmy w technologii Dolby Vision TV ładuje w DV.

mat74 - możesz mi ewentualnie zwrotnie podać jakiś tytuł który u Ciebie na GZ950 odpala w 4K HDR (HDR10) nie DV.
Zobaczę jak to jest u mnie.

Generalnie TV czyta HDR10. Jak coś zapuszczę testowo z innego źródła to mam treść w HDR10 i jest znaczek na TV że jest nadawane w HDR10.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Jeszcze dla pewności - zaloguj się przez przeglądarkę i sprawdź jak masz zaznaczone ustawienia odtwarzania - tam użycie danych powinno być na wysokie...
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sprawdziłem u siebie na google tv pozycje jakie wymieniłeś. I u mnie wygląda to tak, że wszystkie mają znaczek Ultra 4K HDR, ale wyświetlają się w SDR.
Wydaje mi się, że to jest bug po stronie Netflixa. I może to mieć związek z samą etykietą (ostatnio zauważyłem, że zmienili graficzne oznaczenie Dolby Vision/Atmos), ponieważ z tych pozycji akurat kojarzę dobrze, że Breaking Bad było już dawno temu w 4K, ale właśnie w SDR. I nie jestem pewien, ale właśnie kiedyś chyba przy takich pozycjach wyświetlało się samo Ultra HD 4K. Więc ja bym obstawiał błąd plakietki.
Zwłaszcza, że Netflix postawił na Dolby Vision i jeśli Twój tv wspiera, to wszystkie materiały HDR wyświetlą się właśnie w DV. A jak tv nie wspiera DV, to wyświetli Ci się w HDR10, a przy filmach z HDRem będzie właśnie oznaczenie Ultra 4K HDR.

Na tel, który wspiera DV, powyższe pozycje mają oznaczenie HD, a te które wiem, że są w HDR - Dolby Vision.

Chyba ze znanych mi platform, tylko Prime ma jednocześnie treści w HDR10 i DV.
 

KarolM81

New member
Congest - plan Premium Ultra HD. Ustawienia odtwarzania WYSOKIE (najwyższa jakość audio i wideo).
Dziękuję za odpowiedź mati_luk. :)

Poczekam jeszcze na odpowiedź od mat74. Ma ten sam TV co ja.
Wydaje mi się, że właśnie może tak być co pisze mati_luk. To może być błąd opisu oznaczenia na Netflix.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Czyli tak. W GZ950 z poziomu pilota klikam na przycisk Netflix. Po zalogowaniu wybieram zakładkę - ULTRA HD 4K - są tu treści w Dolby Vision (z Atmos) oraz 4K HDR10.

Serial - Sense8, Ostatni taniec (Michael Jordan), Zadzwoń do Saula, Breaking Bad - przy tych tytułach jest w opisie serialu znaczek - Ultra 4K HDR.
Włączając którykolwiek z w/w seriali (w ogóle jakikolwiek ze znaczkiem Ultra 4K HDR) z automatu ładuje mi w SDR. Do oglądania podczas dnia mam ustawiony tryb Professional 1 a wieczorem Professional 2. Obraz leci w SDR. I tylko te dwa tryby mam do wyboru ładując z Netflix cokolwiek ze znaczkiem Ultra 4K HDR. Seriale/Filmy w technologii Dolby Vision TV ładuje w DV.

mat74 - możesz mi ewentualnie zwrotnie podać jakiś tytuł który u Ciebie na GZ950 odpala w 4K HDR (HDR10) nie DV.
Zobaczę jak to jest u mnie.

Generalnie TV czyta HDR10. Jak coś zapuszczę testowo z innego źródła to mam treść w HDR10 i jest znaczek na TV że jest nadawane w HDR10.

Błąd Netflix-a , pozycje opisane jako Ultra 4K HDR odpalają w SDR .Zarówno na apce TV jak i na Nvidii pro.
 
Do góry