TV ok 3 000 zł

Mikord

New member
Witam

Chcę kupić nowy TV

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4,5x4,5
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-2,5m (do tej pory)
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? słoneczny pokój, na 2 ścianach okna, obecnie i tak jak świeciło słońce trzeba było zasłaniać okna
7.Jaki masz obecnie telewizor ? JVC kineskopowy
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? dostęp do Internetu wi-fi (najlepiej bez konieczności kupna adaptera), czytanie plików mkv. dvix znapisami z USB, dysków twardych
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? dekoder telewizji „n”, DVD
10.Jakie urządzenia ? dekoder „n” STB model: ITI-5800S, kino domowe LG LH-T760IA
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ok. 6 godzin
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? ja filmy, dziecko bajki
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? głównie chodzi mi o dostęp na do YouTube (bajki dla dziecka) i innych takich serwisów, przeglądarka z obsługą fasha też by się przydała ale nie upieram się
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
16.Preferencje co do marki ? Nic konkretnego ale obra plazmy mi się podoba (ale wszyscy piszą że dużo prądu ciągną)
17.Preferencje co do wielkości ? 46, 47 cali – tyle wydaje mi się optymalne, ale może i 42 by wystarczyło?
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ok. 3 000 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie koniecznie (czy przy 46’ opłaca się 3D?) – jeżeli już to pasywne

Co prawda mam nasłoneczniony pokój, 2 duże okna ale i tak musze opuszczać rolety kiedy świeci słońce, ja głównie oglądam TV wieczorami, dziecko w dzień. Zastanawiałem się nad plazmą Panasonic TX-P46G30E,albo Panasonic TX-P46G20E (w obu przypadkach niektórzy piszą że „buczy”) – jak dla mnie plazmy mają ładniejszy/naturalny obraz.

Co do LCD LED Samsung UE46EH5300WXzG, Toshiba 46SL833, LG 47LV570S, Samsung UE46ES5500 – obraz co prawda bardzo ładny i ostry. Ale w sklepach w niektórych modelach obraz przypominał mi zdjęcie po Photoshopie – ładne ale sztuczne, za bardzo jak dla mnie wymuskane.

3D np. LG 47LW4500, Panasonic TX-P46ST30, Panasonic TX-L47E5E

Takie modele znalazłem ale jestem otwarty na propozycje.

Z tego co czytałem lepsze są LEDy z pełnym podświetlaniem ale nie wiem czy te TV takie mają. TV wykorzystuje głównie do oglądania filmów. Przede wszystkim zależy mi na jakości obrazu.
Sam już nie wiem co wybrać.
 
Ostatnia edycja:

Mikord

New member
Philips 46PFL5007 fajnie wygląda (minus że nie czyta napisów txt - ale w innych formatach takich jak srt, sub czyta? ).
Przy takiej wielkości ekranu 46 cali warto iść w 3D?

A co powiesz na temat plazm?
 
Ostatnia edycja:

Damixsat

New member
Wystarczy funduszy,ale nie na 46 cali,jeśli już to w przedziale 40-42. A w kwestii samej 3D,to moim zdaniem nie ma to w praktyce sensu,chyba że bardzo chcesz. Ale wtedy na pewno przekroczysz budżet.
 
Do góry