TV LG 42LF65 - problem z obrazem

zygmunt15

New member
Witam

Mam problem z moim 5-letnim już TV (TV LG 42LF65). Czasami po włączeniu nie zaskakuje ekran (czarny jakby był wyłączony) natomiast dzwięk słychać. Pomaga wyłączenie i włączenie. Natomiast drugi problem większy to poziome linie, a po jakimś czasie zanik ekranu. Występuje to przy ustawieniach konsoli lub dekodera UPC dla rozdzielczości 1080i. Przy zmniejszone rozdzielczości np. 720p problem również występuje, ale już nie tak często. Nakręciłem dzisiaj filmik telefonem jak to wygląda w praktyce (link "podrasowany bo forum krzyczy, że "UWAGA! Z powodu częstego spamu linki do postów można dodawać dopiero po napisaniu 5 wypowiedzi").

Link do Yutube (usunąć spacje: h t t p : / / youtu.be/YOxIsWDHYyQ

Da się to naprawić (jestem z Wrocławia)? Ile to może kosztować? Czy "wyrzucić go przez okno" i szukać nowego?

Pozdrawiam
 

Qbaas

New member
W mojej ocenie matryca albo kondensatory. W pierwszym przypadku nie opłaca się naprawiać, natomiast jeżeli kondensatory to koszt byłby niewielki. Najlepiej odkręć tył i zobacz czy kondensatory się nie wybrzuszyły.
 

zygmunt15

New member
Telewizor już odkręcałem w celu odkurzenia, na moje oko wyglądało wszystko OK, no ale ja się nie znam na tym. Zastanawiam się czy we wrocławiu znajdę kogoś kto by mi to zdiagnozował/naprawił.
 

Qbaas

New member
Tak wygląda wybrzuszony kondensator:
6903651100_1337464056.jpg
 
Do góry