TV LED - sharp LE700 czy samsung

eric7

New member
Witam przymierzam sie do kupna telewizora, zdecyodwalem sie na LED. Pozostaje kwestia firmy i modelu oraz przekatnej. Po kolei:
-wstepnie mysle o 46 calach ale nie wiem czy odleglosc 3,5 metra od tv bedzie wystarczajaca i przy daloby rade wsadzic np 52 cale czy jednak to juz bedzie za duzo.
-sharp LE700 i jego 120hz czy najnowsze 200hz samsungi, faktycznie jest roznica czy jednak marketing
-kwestia jakosc obrazu, przewertowalem posty ale ciagle nie znam odpowiedzi co jednak lepiej swieci
-dodatkowe opcje, np.polaczenie z netem - sharp tylko przewodowo, samsung dlan,

co myslicie co byloby najlepszym rozwiazaniem

z gory dzieki za pomoc/k
 

eric7

New member
tv przeznaczony glownie do ogladania filmow z bluray`a poprzez hdmi, plus jakas telewizcja cyfrowa ale detali nei znam bo to nowe mieszkanie i nie wiem jakie beda mozliwosci z operatorami
 

eric7

New member
na wprost, tv ma byc powieszony na scianie na wysokosc 50cm od poldogi ( wg zalecen archtiekta), ogladany z poziomu niskiej kanapy
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wg mnie za nisko .
Jeśli przedkładasz estetykę grubości to Samsunga
Ale jeśli płynność, pobór energii, czerń i głębię - to Sharp.
 

eric7

New member
50 cm od podlogi dolny rant telwizora, on ma ok 70 cm wysokosci wiec powinien byc wprost na wysokosci oczu. tak poradzila pani architekt, przedkladam jakosc obrazu nad wyglad samego telewizora tak wiec sharp jednak bedzie takze i moim zdaniem lepszym rozwiazaniem , dzieki za info
 

PiotrM_

New member
Najlepsze wypracowane położenie ekranu TV, o jakim słyszałem, to gdy linia wzroku przypada na 1/3 wysokości ekranu licząc od górnej jego krawędzi.
Przy pracy z bliskiej odległości z monitorem komputerowym, najlepiej gdy linia wzroku wypada na równi z górną krawędzią.
 
Do góry