TV LCD Samsung LED 4 c4000 (19" 22" 26" 32") Wszystko o serii 4000 opinie testy

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
sam4000.jpg

LED TV Series 4 4000
*Dimensions (mm) / *Weight (kg)
LED TV 19” 22” 26” 32"
Display
Ultra Clear Panel No
Video
Resolution 1366x768
Picture Engine DNIe+
Wide Color Enhancer Plus Yes
Auto Motion Plus 120/240Hz No(60Hz)
Audio
Dolby Dolby Digital Plus , Dolby Pulse
SRS No
dts 2.0 + Digital Out Yes
Sound Output (RMS) 3W x 2 3W x 2 5W x 2 10W x 2
Speaker Type Down Firing
Woofer No No No Yes
Feature
Samsung 3D No
Anynet+ (HDMI-CEC) Yes
Auto Channel Search Yes
Auto Power Off Yes
Auto Volume Leveler Yes
BD Wise No
Caption (Subtitle) Yes
Clock & On/Off Timer Yes
AllShare (Powerd by DLNA) No
EPG No
Game Mode Yes
Internet@TV No
Skype on Samsung TV No
OSD Language English, French, Spanish
Picture-In-Picture 1 Tuner PIP
Sleep Timer Yes
USB Movie
WiFi Adaptor Support No
Extended PVR No
Still Picture No
V-Chip Yes
Wireless Remote Control No
System
DTV Reception (ATSC) ATSC/Clear QAM
DTV Tuner Built-in Yes
OCAP / ACAP No
Input & Output
Audio Out (Mini Jack) No No 1 1
Component In (Y/Pb/Pr) 1
Composite In (AV) 1 (Common use for Component Y)
Digital Audio Out (Optical) 1
DVI Audio In (Mini Jack) 1 (Common use for PC Audio In)
Ethernet (LAN) No
Headphone 1 1 No No
HDMI 2 2 2 4
PC Audio In (Mini Jack) 1
PC In (D-sub) 1
RF In 1
RS232C (AV CONTROL) 1
USB 1
Design
Front Color Rose Black
Stand Type Round
Swivel (Left/Right) No
Power
Eco Mark Energy Star 4.0
Eco Sensor No
Power Supply AC110-120V 60Hz
Operation Power Consumption TBD 35W 50W 60W
Power Consumption (Stand-by) <0.3W
Dimension
Package Size (W x H x D) 549 x 390 x 127 621 x 432 x 127 736 x 519 x 197 990 x 625 x 120
Set Size (W x H x D) with Stand 477.6 x 377.3 x 189.5 545.2 x 411.1 x 189.5 652.8 x 479.8 x 222 774.6 x 549.1 x 255
Set Size (W x H x D) without Stand 477.6 x 321.0 x 29.9 545.2 x 359 x 29.9 652.8 x 422.8 x 29.9 774.6 x 491.8 x 29.9
Weight
Package Weight 5.2 5.7 9.7 11.3
Set Weight with Stand 3.9 4.1 6.2 9.2
Set Weight without Stand 3.6 3.8 5.5 8.4
Accessory
3D Glasses No
ANT- Cable No
Batteries Yes
Instruction Book Yes
Power Cable Yes
Recharger (Remote Controller) No
Remote Controller Model TM1060
Slim Gender Cable No
Ultra Slim Wall Mount Support Yes
Floor Stand Support No
Vesa Wall Mount Support Yes (19-22” : 75 x 75) Yes (19-22” : 75 x 75) Yes (26” : 200 x 100) Yes (32-40” : 200 x 200)
Premium Remote Controller No
 

djwito

New member
Kupiłem ostatnio 22c4000.
Wrażenia bardzo pozytywne. Kupiłem go do kuchni i pod tym względem nie wymagam zbyt wiele od tego TV, ale krótko opiszę swoje wrażenia:
Wygląd - sprawa indywidualna. Mi się podoba ;)
Obraz - mam plazmę Pioneera i nie przeżyłem traumy :)
Obsługa - nie do końca intuicyjna (trzeba przeglądnąć instrukcję)
Wyposażenie - 2 hdmi in, można podłączyć euro ale przez jakąś przejściówkę która oczywiście jest w komplecie bo samego euro ten TV nie ma ale myślę, że nie ma to większego znaczenia przy HDMI.
Jest wejście USB. Fajna sprawa. Można podłączyć pendrive'a . Czyta divixy z polskimi napisami. Trzeba tylko ustawić opcję napisów na europa środkowa. Czyta jpg i mp3. Telewizor ma timer i można ustawić budzenie (włącza i wyłącza się o określonej porze) Jest tylko jeden jak dla mnie minus: Można go zaprogramować aby włączał TV (tuner tv analogowy/cyfrowy) lub USB. Nie ma innej opcji. Brakuje mi tutaj czasówki na wejście HDMI 1 , HDMI 2. Przy zewnętrznym tunerze satelitarnym opcja timera się nie sprawdzi (mam Arivę 100, która ma też timer i co z tego...) Tak z ciekawości napisałem o tym do Samsunga aby uwzględnili to przy najbliższym nowym sofcie do niego.
Głos - niestety.... Nic nie zostało chyba poprawione w stosunku do poprzednich modeli. Jak z radyjka tranzystorowego.
Biorąc pod uwagę zastosowanie tego TV (mam na myśli 22 cale) do kuchni albo do małego pokoju jako drugi tv, to moim skromnym zdaniem i tak dobry wybór.
Jakby co, to piszcie. Postaram się odpowiedzieć. Pozdrawiam.
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Porównanie ze sklepu: Czerwień przesycona(na 100% do regulacji :)), jasność odpowiednia jak na LEDa, dźwięk o dziwo w normie:) Dobił mnie tylko system 50Hz. Tak kiepskiej ostrości nie widziałem jeszcze. Chodzi o to, że jak ludzka twarz się odwróciła np. to przesunęły się tylko kolory, a zmarszczki z szyi były jeszcze widoczne. W cenie 2000zł wolałbym stacjonarnego LCD C550.
Jak z tymi filmami z USB? Pełna wersja z .mkv i napisami polskimi?
 

ikark

New member
Chodzi o to, że jak ludzka twarz się odwróciła np. to przesunęły się tylko kolory, a zmarszczki z szyi były jeszcze widoczne. W cenie 2000zł wolałbym stacjonarnego LCD C550.
Jak z tymi filmami z USB? Pełna wersja z .mkv i napisami polskimi?

Jestem od niedawna posiadaczem 26c4000, nie było szans ze względu na rozmiary na kupno modelu z większą przekątną. Oczywiście wybór olbrzymi i kłopoty bogactwa(LED 26le3300, LCD SONY 26ex301).

To co kolega napisał to nie za bardzo wiem o co chodzi, żadnego podobnego efektu nie ma :)- patrz podsumowanie p.1.
Co do częstotliwości odświeżania, to co jest - wystarczy. Naprawdę.
Telewizor jest bardzo lekki więc przeniosłem go i ze znajomym ustawiliśmy obok siebie Samsung 37C650 i mój, podłączylismy do analoga UPC, ustawilismy podobne parametry obrazu i... zaczęlismy porównywać.

Zeszło nam tak kilka godzin , mundial na stereo obrazie, kosz pełen puszek po browarach i ... każdy swój chwalił :))), 100Hz u kolegi działało !!! (gdy pił mocny browar).

Gdy skończyły się mecze podłączyliśmy dysk USB 0,5 TB, oba czytały wszystko co się da. AVI z xvid/Ac3, mkv (720p oraz 1080p) z x264 /AC3-DTS. Napisy oba czytają bez problemu (mkv -.srt), trochę dziwnie ustawia się wyjście 5.1 po optyku (tools na filmie).
W tym przypadku obaj (USB) obaj stwierdziliśmy, że na moim jakby trochę to lepiej wygładało(mimo że u niego FULL HD) a może po prostu mam mocniejszą głowę.

Podsumowując:
1.99% efektu to prawidłowe ustawienie parametrów obrazu. Po zakupie i podłączeniu byłem lekko załamany i już chciałem zwracać go, ale "google prawdę Ci powie". Trzeba poszukać, poustawiać i wszystko będzie w normie.

2.Marketing i dobry dział sprzedaży producentów telewizorów to podstawa. Myślę, że jeśli zrobiłbym porównanie z SONY/LG sytuacja byłaby podobna.
Po tygodniu użytkownia wszystko normalnieje, trzeba naprawdę być maniakiem by narzekać.
 

krew

New member
podłączał ktoś już je do kompa ? jak się sprawują ? chciałbym go używać na stałe jako monitorek komputera, co prawda nastawiałem się na 32c530 lub 32b530 ale może jednak warto dołożyć :p no i ten ma ciekawszy wygląd, taki cieniutki :D
 

kamil90

New member
może ktoś napisać, jak wygląda tutaj sprawa z kątami widzenia (pionowe i poziome), bo często oglądam tv pod kątem? Zastanawiam się, czy nie kupić LG 22LE3300, bo tam producent daje informacje, że jest 178/178, a w przypadku samsunga to nie wiadomo.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
może ktoś napisać, jak wygląda tutaj sprawa z kątami widzenia (pionowe i poziome), bo często oglądam tv pod kątem? Zastanawiam się, czy nie kupić LG 22LE3300, bo tam producent daje informacje, że jest 178/178, a w przypadku samsunga to nie wiadomo.
Kazdy TV ma podawane te same katy 178/178. W praktyce jakosc obrazu pod katem wyglada roznie i z reguly pod minimalnym katem jakosc ta drastycznie spada. Trzeba samemu obejrzec w sklepie czy dany TV bedzie odpowiadal.
 

kamil90

New member
Kazdy TV ma podawane te same katy 178/178. W praktyce jakosc obrazu pod katem wyglada roznie i z reguly pod minimalnym katem jakosc ta drastycznie spada. Trzeba samemu obejrzec w sklepie czy dany TV bedzie odpowiadal.

Nie każdy ma, np. LED Sharp 22 ma podawane niższe kąty, ale nie o to mi tutaj chodzi. Nie mam możliwości obejrzenia tej serii samsungów na żywo. Dlatego pytam się osób, które je mają, czy kąty widzenia w tych telewizorach są dobre czy kiepskie.
 

2marekm

New member
Kupiłem ostatnio 22c4000.
Wrażenia bardzo pozytywne. Kupiłem go do kuchni i pod tym względem nie wymagam zbyt wiele od tego TV, ale krótko opiszę swoje wrażenia:
Wygląd - sprawa indywidualna. Mi się podoba ;)
Obraz - mam plazmę Pioneera i nie przeżyłem traumy :)
Obsługa - nie do końca intuicyjna (trzeba przeglądnąć instrukcję)
Wyposażenie - 2 hdmi in, można podłączyć euro ale przez jakąś przejściówkę która oczywiście jest w komplecie bo samego euro ten TV nie ma ale myślę, że nie ma to większego znaczenia przy HDMI.
Jest wejście USB. Fajna sprawa. Można podłączyć pendrive'a . Czyta divixy z polskimi napisami. Trzeba tylko ustawić opcję napisów na europa środkowa. Czyta jpg i mp3. Telewizor ma timer i można ustawić budzenie (włącza i wyłącza się o określonej porze) Jest tylko jeden jak dla mnie minus: Można go zaprogramować aby włączał TV (tuner tv analogowy/cyfrowy) lub USB. Nie ma innej opcji. Brakuje mi tutaj czasówki na wejście HDMI 1 , HDMI 2. Przy zewnętrznym tunerze satelitarnym opcja timera się nie sprawdzi (mam Arivę 100, która ma też timer i co z tego...) Tak z ciekawości napisałem o tym do Samsunga aby uwzględnili to przy najbliższym nowym sofcie do niego.
Głos - niestety.... Nic nie zostało chyba poprawione w stosunku do poprzednich modeli. Jak z radyjka tranzystorowego.
Biorąc pod uwagę zastosowanie tego TV (mam na myśli 22 cale) do kuchni albo do małego pokoju jako drugi tv, to moim skromnym zdaniem i tak dobry wybór.
Jakby co, to piszcie. Postaram się odpowiedzieć. Pozdrawiam.
U mnie nie czyta polskich napisów txt. Gdzie można to ustawić ? Przeszukałem całe menu i nie znalazłem takiej opcji.
Dla mnie ma jedną wadę...nie skaluje obrazu przy odtwarzaniu z USB.
 

Tadeus72

New member
Skaluje, skaluje. Tylko o dziwo przy USB nie przez P.Size tylko przez Tools.

Co do telewizorka. Naprawdę bardzo dobra jakość obrazu - o ile nic się nie rusza. Smużenie niestety w szybkich scenach jest widoczne i to na tyle, że nie da się zauważyć przez nie niektórych istotnych dla akcji szczegółów. Można to trochę poprawić ustawieniami, ale niewątpliwie jest to wada tej matrycy. A szkoda. Na pocieszenie można dodać, że w wyższych seriach LEDów Samsunga użytkownicy też to krytykują, więc nie jest to kwestia "taniej linii" produktów.

Postanowiłem go jednak mimo wszystko zatrzymać. Do smużenia da się przyzwyczaić, tylko goście się czasem trochę krzywią :)

Szczególnie widać to w scenach gdzie jasne kształty poruszają się na ciemnym tle. Dużo takich jest np. w "Jeźdźcy bez głowy".

A ustawienia języka napisów są w TOOLS ;]
 
Ostatnia edycja:

2marekm

New member
Skaluje, skaluje. Tylko o dziwo przy USB nie przez P.Size tylko przez Tools.

Co do telewizorka. Naprawdę bardzo dobra jakość obrazu - o ile nic się nie rusza. Smużenie niestety w szybkich scenach jest widoczne i to na tyle, że nie da się zauważyć przez nie niektórych istotnych dla akcji szczegółów. Można to trochę poprawić ustawieniami, ale niewątpliwie jest to wada tej matrycy. A szkoda. Na pocieszenie można dodać, że w wyższych seriach LEDów Samsunga użytkownicy też to krytykują, więc nie jest to kwestia "taniej linii" produktów.

Postanowiłem go jednak mimo wszystko zatrzymać. Do smużenia da się przyzwyczaić, tylko goście się czasem trochę krzywią :)

Szczególnie widać to w scenach gdzie jasne kształty poruszają się na ciemnym tle. Dużo takich jest np. w "Jeźdźcy bez głowy".

A ustawienia języka napisów są w TOOLS ;]
Dziękuję, wszystko działa znakomicie. Zaraz zamawiam w imieniu córki tego samsunga.
 

marverix

New member
Ok!
Po poszukiwaniach znalazłem na SamyGo.com

post -> SamyGO • View topic - DLNA for 26C4000

Instrukcja jak włączyć AllShare (na własne ryzyko - tracisz gwarancję!!!):
1) Włączyć "Hotel mode" (gdy TV jest włączone: MUTE - 1 - 1 - 9 - ENTER )
2) Wyłącz TV
3) Włącz menu serwisowe (INFO - MENU - MUTE - POWER)
4) w "CONTROL", wybierz "Clone TV to USB" (bez podłączonej pamięci USB / karta usb wifi może zostać)
5) po komunikacje błędu, wciśnij OK i wyjdź z tego menu (wybierz "RETURN")
6) idź do "CONFIG OPTION"
7) na końcu listy włącz "AllShare Support"
8) wyłącz TV
9) włącz TV

Powtarzam: robisz to na własną odpowiedzialność - ja umywam ręce

Pozdro i powodzenia! ;)
Jak zrobię to dam znać :)
 

marverix

New member
Witam ponownie!
Niestety nie dało rady... udało się włączyć funkcję AllShare, jednak moja karta (Pentragram 6132-07 z chipsetem RT2770F) jest nie wykrywana...
Reset nie pomógł. Jakieś pomysły?
 
Do góry