TV+DVD+Vectra PVR

jedrek46

New member
Proszę o pomoc jak to podłączyć wszystko ze sobą:

Panasonic TXP50G30E
DVD DMR-EH68
Dekoder Vectra PVR

Problem główny polega na tym, że nie udaje mi się wpuścić sygnału cyfrowego do DVD tak by za pomocą pilota przełączać kanały w DVD i móc sobie wybierać co nagrać za jego pomocą. Jednocześnie chciałbym móc jak dotychczas robić to samo jednocześnie na Dekoderze Vectry.
Mam zarówno kable HDMI, SCART, Component, kabel optyczny ale brak pomysłów jak to wszystko prawidłowo spiąć. W przyszłości chciałbym jeszcze podłączyć do TV głośniki komputerowe Creative 5,1 bo stoją i się marnują a chyba jest to możliwe z tego co czytałem.
 

yureek

Klub HDTV.com.pl
VIP
Proszę o pomoc jak to podłączyć wszystko ze sobą:

Panasonic TXP50G30E
DVD DMR-EH68
Dekoder Vectra PVR

Problem główny polega na tym, że nie udaje mi się wpuścić sygnału cyfrowego do DVD tak by za pomocą pilota przełączać kanały w DVD i móc sobie wybierać co nagrać za jego pomocą. Jednocześnie chciałbym móc jak dotychczas robić to samo jednocześnie na Dekoderze Vectry.
Mam zarówno kable HDMI, SCART, Component, kabel optyczny ale brak pomysłów jak to wszystko prawidłowo spiąć. W przyszłości chciałbym jeszcze podłączyć do TV głośniki komputerowe Creative 5,1 bo stoją i się marnują a chyba jest to możliwe z tego co czytałem.

witaj,
do EH68 nie wpuścisz sygnału cyfrowego, ta nagrywarka to zwykła nagrywarka DVD, są 2 możliwości nagrania materiału na nią z tunera :
1. po sygnale TV analogowym, (jeżeli u ciebie Vectra nadaje taki sygnał jeszcze, bo u mnie wciąż nadaje), wyprowadzasz sygnał kablem RF z tunera do nagrywarki, i programujesz kanały w DVD,
2. podłączasz oba urządzenia przez Scart, ale gdy chcesz nagrywać musisz zmienić parametry obrazu z 1080p na 576i w Vectrze i do nagrywania ustawiasz w DVD jako źródło AV1 lub 2

wg mnie najlepiej spiąć w ten sposób:
Vectra (HDMI) ---> TV (HDMI 1)
DVD (HDMI) ---> TV (HDMI 2) (ustaw w TV Viera Link na to źródło)
Vectra (Scart) ---> DVD (Scart Ext) (i kabel RF antenowy wg uznania)

jeśli posiadasz amplituner ze złączami HDMI to połączenie byłoby inne, ale tego nie napisałeś akurat, co do połączenia dźwięku kablem optycznym to jeżeli twój zestaw Creativa ma wejście optyczne, to w zależności czego słuchasz więcej, muzyki z TV czy z DVD, podłączyłbym na twoim miejscu Vectre albo DVD
pozdrawiam
 
Do góry