TV do sypialni - LED czy OLED

pabluos

New member
Hej. Jaki TV do sypialni polecacie?
Na pewno będzie wisiał, pokój ok. 10m2 przy czym jakieś 2-2.5m odległość od niego będzie na wprost.
Na czym zależy: ponad 50 cali, fajne parametry pod filmy, VOD i być może konsolę, soft bez zacinania i taki must have czyli Ambilight gdzie wybór się zawęża do Philipsa ;).
Problem w tym, że nie wiem czy LED czy OLED. Czy duża jest różnica (oprócz ceny) co do tych warunków pokojowych i będzie to widać? Co do samego Ambilight przy LEDach chyba są tylko 3-stronne, przy OLEDach 3 i 4-stronne. Co najlepiej wybrać żeby nie przedobrzyć, a było fajnie? Ceny nie jestem w stanie określić ale na 4-stronnego Ambi OLEDa trochę szkoda kasy, bo to jakieś 6k PLN.
Czytałem/słyszałem, że matryca VA jedynie godna uwagi. Prawda to?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
DO sypialni Oled TV - wypadnie najlepiej.
Masz 48Oled 718 za 4899 zł, ten z ambilightem
Masz też Oled LG 48c21 za 4199 zł
Z ambilightem masz jeszcze 50PUS8818 - nowy model za 3399 zł
Plus dodatkowo pakiet doi każdego.
 

pabluos

New member
A jakieś jeszcze opcje?
Za OLED Philipsa z Ambilightem ok. 50 cali trzeba wtedy liczyć ~5k PLN
Zwykły LED od Philipsa z Ambilightem znajdzie się jeszcze jakaś ciekawa sztuka czy tylko ten co wyżej?
Chodzi też o to, że TV będzie wisiał na pustej ścianie (szerokość ok. 4m) w odległości ok. 2.5m od "głów" i czy te 48-50 cali nie będzie za małe przy czym na rzecz wielkości uderzyć w nie OLED, bo to ceny już o wiele wyższe.
Ten Ambilight wstępnie wymagany, bo partnerka nakręcona i wiadomo jak jest ;).

Jaki dodatkowy pakiet doi?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli Pani wybiera Ambilght ( u mnie podobnie) To masz najlepsze opcje w kolejnści - oled TV i LCD.
 

zarko

New member
Telewizor jakikolwiek, natomiast zdublowałbym go projektorem, który na tych 4 m2 da najlepszy obraz.
Może jaśniej: dobry tv w salonie, a podłączenie po kablu do projektora w sypialnii.
Aktualizacja oprogramowania jest lepsza, a ewentualna wymiana projektora błahostka.
Miłego
 

pabluos

New member
Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Muszę zostać przy tym Ambilight także inne TV/projektory nie wchodzą w grę. Jak będę brał do salonu gdzie jest obszernie i bez "Ambilight" :LOL: to większe pole do popisu.
Sypialnie mam zrobioną na tip top tylko TVka brakuje.

Ogólnie to wiecie czy w następnych miesiącach mogą być obniżki cen OLEDów? Jak to jest na tym rynku? Planuję kupić dopiero w listopadzie i może warto czekać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Niestety wszystkie firmy podniosły ceny OLED TV.
Philips przez ostatni rok nie zmienił cen.
Ale na szczęście teraz mają najlepszą ofertę Cenową.
No i dostałeś pakiet jeszcze dla członków forum.
 
Do góry