TV do salonu

Pawel7777

New member
Witam wszystkich.

Zastanawiam się nad zakupem nowego TV. Kilka miesięcy temu, przez promocję, byłem nastawiony na zakup Samsung QN91B, ale ze względu na wycofanie tego modelu, kierowałem się ku Samsungowi QN92C. Oba TV w przekątnej 75 cali. Jednak zacząłem się zastanawiać nad OLED'em. Ze względu na wysoką cenę LG, bardziej skłaniałbym się ku modelowi Samsung S90C. Osobiście obawiam się OLED'ów - w tym przypadku bardziej Samsunga, ze względu na fakt, że znalazłem informację o gorszej żywotności paneli względem LG - https://ithardware.pl/aktualnosci/l...pi_na_wypalanie_obrazu_jak_qd_oled-26142.html
Również zastanawiam się czy rozmiar 75 cali nie będzie za duży biorąc pod uwagę odległość od TV.

Będę bardzo wdzięczy za pomoc.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Ok. 24m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-2,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? Z prawej strony oraz od tyłu
7. Jaki masz obecnie telewizor? KD498309C 49 cali
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał? 4K, bardzo dobry obraz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? światłowód
10. Jakie urządzenia? Samsung Q990C
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? raczej 3 h/d., weekendowo do 8 h/d.
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Netflix, HBO
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, seriale , Netflix, HBO, Canal, sport
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? NIE
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile. NIE
16. Preferencje co do marki? marki pewne co do gwarancji
17. Preferencje co do wielkości? 65 - 77 cali
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Późne popołudnie + wieczór, weekendami dzień
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Maksymalnie 10000
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Dopóki się nie zepsują lub widać, że sprzęt odbiega od swojej "ery"
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? NIE
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb
LG OLED 77c31
Tcl 75c845

Philips 65oled 807
Philips 65olef 818
Samsung 65s95c
Masz specjalną ofertę dla członków forum plus dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł
 
Do góry