TV do salonu 40-50 cali do 2500 zł

cocos86

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? najczęściej z kanapy ok 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? na ogół 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? Najczęściej na wprost. Czasami z boku - lecz mam wysuwany uchwyt i mogę obrócić telewizor.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? z boku - ale są rolety
7. Jaki masz obecnie telewizor? Stary LCD LG 3D 40 cali
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Smart TV z Netflixem (80% czasu), Wi-Fi do łączności z urządzeniami mobilnymi, hdmi, wyjście optyczne pod kino domowe, usb
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: (4K, HD, SD) netflix (ten najwyższy pakiet) i telewizja naziemna
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Kino domowe, czasami laptop po wi-fi
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 2-3
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? chyba matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Seriale, filmy, bajki, sporadycznie sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Netflix
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Raczej nie.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? W dzień głównie bajki. Wieczorami seriale/filmy
17. Preferencje co do wielkości? Mam 113 cm miejsca - niektóre 49/50 cali z wąskimi ramkami się mieszczą z rozmiarem. Więcej nie da rady - żona mebli nie zmieni
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? W obecnym stara aplikacja do Netflixa
19. Preferencje co do marki? Brak preferencji
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? Nie. Mam obecny telewizor z 3d - trafi do innego pokoju więc w razie co tam obejrzę.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2000 zł Jeżeli będzie znacząca różnica w jakości do 2500 zł też przełknę
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? Prawdopodobnie tak


Czytałem wiele wątków. Ostatnio jednak weszły nowe modele TLC (EP68 50 cali łapie się wymiarem i ceną) i mam mętlik.
Czy lepiej "stary" model czy jeden z nowych, ale który? Czy lepiej 43 z "wyższej" półki, czy 50 z "niższej"
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz Najbliżej Philipsa 490PUS8303 z matrycą natywną 100 Hz za 2899 zł z pakietem.
Jeśli więcej nie da rady - to to jest najlepsza oferta do Twoich potrzeb.
Jak będziesz niebieski masz jeszcze pakiet do tego.
 

cocos86

New member
dzięki za sugestię. faktycznie te ambilighty fajnie się prezentują. w podobnej cenie jest też 50pus7334 (ma 112 cm więc się zmieści). ten nowy wspiera hdr10+ i dolby vision - na netflixie z tego co kojarzę jest trochę dostępnych materiałów. jak wypada porównanie tych modeli (8303 vs 7334)? i jak wygląda cena 50 cali 7334 dla niebieskich?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips 50PUS7504 za 2899 zł z pakietem.
Philips 49PUS8303 za 2899 zł z pakietem.
 
Do góry