TV do niedużego salonu

iwan1017

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ~ 25m salon
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? około 2 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1 - 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Raczej stać
6. Jak słońce świeci w pokoju?Z boku
7. Jaki masz obecnie telewizor? Jakiś mały samsung FHD
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? 4K, HDR, możliwość nagrywania
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: (4K, HD, SD) 4k i hd
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? PS4, notebook, dekoder Orange
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? myślę że średnio 6 h codziennie
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? nie mam pojęcia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy i Seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Sporadycznie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak ale nieregularnie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? OD popołudnia do wieczora
17. Preferencje co do wielkości? od 49 do 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Wolne działanie
19. Preferencje co do marki? Brak preferencji
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? Nie.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? maksymalnie 3 tys PLN
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? Może


Będę oczywiście korzystał czasami z netflixa i youtube. Chciałbym aby była możliwość zainstalowania aplikacji Twitch jednak jak ne będzie takiej możliwości to nic się nie stanie. Głównie rozglądałem się za LG bo podoba mi się możliwość sterowania głosem. Co polecacie w takich warunkach cenowych? Dziękuje za pomoc :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najpierw 49":
- Philips 49PUS8303 za 2899 zł z matryca 100 Hz.

Modele 55:

Philips 55PUS7303 za 2399 zł
TCL 55DC760 za 2699 zł
Hitachi 55HZT66 za 2499 zł
Toshiba 55U78 za 1999 zł
TCL 55c70 za 2299 zł
LG 55 uk 6500 za 1999 zł
TCL 55X2 za 3199 zł
Jak będziesz niebieski - wszystkie z pakietem gratisów.
Chyba że dołożysz do 3999 zł to masz już oleda 55".
 

iwan1017

New member
Do dzisiaj byłem za zakupem czegoś takiego:
LG LED 49SK8100PLA
Miało chyba wszystkie moje wymagania ale jakoś nie widzę, żeby pojawiał się zbyt często ten telewizor w waszych polecajkach. Czemu?
 

iwan1017

New member
W sumie to wiele zmienia:) widziałem, że w sklepie jest dostępny więc się tym kierowałem :)




No i tak sobie popatrzyłem na te różne TV i niby te TCL wyglądają całkiem ciekawe ale jakoś nie wiem czy to dobry wybór trochę się go obawiam. Byłbym może w stanie trochę dorzucić do tego X2 ale jak sądzicie czy to dobry zakup? Przejrzałem pobieżnie testy tych modeli. Prezentują się ciekawie. A może ktoś ma taki TV i mógłby coś o nim powiedzieć
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
No i tak sobie popatrzyłem na te różne TV i niby te TCL wyglądają całkiem ciekawe ale jakoś nie wiem czy to dobry wybór trochę się go obawiam. Byłbym może w stanie trochę dorzucić do tego X2 ale jak sądzicie czy to dobry zakup? Przejrzałem pobieżnie testy tych modeli. Prezentują się ciekawie. A może ktoś ma taki TV i mógłby coś o nim powiedzieć

Co masz dopłacać do X2 to już lepiej kup w cenie X2 dobry tv na 120 Hz panelu , bo TCL są na 60 Hz
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL X2 to wysoka klasa i wysoka półka.
Możesz spokojnie sięgać po ten model.
Jak będziesz niebieski masz jeszcze specjalne pakiety gratis
 

bielikk

New member
Bez reklam
No i tak sobie popatrzyłem na te różne TV i niby te TCL wyglądają całkiem ciekawe ale jakoś nie wiem czy to dobry wybór trochę się go obawiam. Byłbym może w stanie trochę dorzucić do tego X2 ale jak sądzicie czy to dobry zakup? Przejrzałem pobieżnie testy tych modeli. Prezentują się ciekawie. A może ktoś ma taki TV i mógłby coś o nim powiedzieć

iwan - nie daj się namówić na TCL to "wielki badźew" jeżeli chodzi o oprogramowanie ... , wg specyfikacji nie posiada TUNERA DVBT 2 ..., a już są zapowiedzi, że ten standard zaczną wprowadzać w Polsce w 2020r. TV , który jest klasą sam dla siebie to Philips PUS 8303, masz do wyboru rozmiary od 49PUS8303 do 75PUS8303 - przy 2m proponuję 49 cali a max 55.

Na 8303 się nie zawiedziesz.
 

iwan1017

New member
W trakcie czytania testu przeczytałem że ten TV nie ma możliwości nagrywania na dysk zewnętrzny. Czy to prawda ? Czy się coś może zmieniło w tej sprawie w ciągu aktualizacji ?
 

bielikk

New member
Bez reklam
W trakcie czytania testu przeczytałem że ten TV nie ma możliwości nagrywania na dysk zewnętrzny. Czy to prawda ? Czy się coś może zmieniło w tej sprawie w ciągu aktualizacji ?

Jeżeli chodzi o model Philips 8303, to oczywiście istnieje możliwość nagrywania na dysk zewnętrzny.
 

iwan1017

New member
No to w trakcie czytania testu na portalu zalazłem taką informację.

"Wszystkie złącza zostały tym razem umieszczone z boku telewizora i co najciekawsze mowa tu o prawym boku (stojąc przodem do TV). Jest to rzadsze rozwiązanie, no ale ostatecznie nie ma raczej znaczenia. Ilość gniazd jest raczej typowa. Są dwa porty USB (jedne 3.0) i trzy HDMI (wszystkie w standardzie 2.0a). Z typowych gniazd znajdziemy także LAN (RJ45), optyczne wyjście dźwiękowe (Toslink), złącze słuchawkowe, a także wejście multi AV. Służy ono do podłączenia starych, analogowych kabli, za pomocą adaptera. Jest jedno gniazdo do anteny naziemnej i jedno do satelitarnej. Wystarczy, skoro telewizor i tak nie posiada funkcji nagrywania."

Czyli rozumiem, że coś się zmieniło tak? Czy ja źle rozumiem ten tekst?
 
Do góry