TV do grania do 7500

marco_polo97

New member
Witam!

Planuję zakup nowego telewizora. Telewizor ma być głównie do grania. Gry bardziej TPP, nie piłka nożna (bardziej Assassins Creed niż FIFA). Poza standardowym zestawem/pytanie odpowiedź nurtują mnie jeszcze poniższe:

A. Czy znacie kogoś kto kupił OLED w Outlet'cie Media Markt?
B. Czy aplikacje z obrazami (dziełami sztuki) jako swojego rodzaju wygaszacz to jakaś opatentowana aplikacja LG czy większość marek ma coś podobnego?
C. Opinie o Ambilight - teraz mi się podoba ale boję się, że na dłuższą metę może mnie denerwować lub drażnić. Czy jest ktoś kto używa dłużej niż rok i podzieli się opinią?
D. Czy polecając modele, możecie napisać coś o dźwięku? Jeśli wszystko wydam na TV pewnie będę musiał żyć bez soundbar'a

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - ok 18m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - 1,5-2 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 1 do 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? – może stać lub wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? - są rolety, więc światło nie będzie przeszkadzać
7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung UE32D6500
8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD )? - 4K,HD, PS4, PS5
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? - PS4, PS5, Nintendo Switch, Netflix choć to nie urządzenie.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? - około 1-2
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? - nie wiem
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? – tak jeśli youtube się liczy
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % - 80% konsola
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? – 55-65 - Marzę o 65 ale boję się, że pomieszczenie za małe
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - Nic... no może cena :p
19. Preferencje co do marki? - Philips/LG ale jestem otwarty
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? - nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? - do 7500PLN ale jeśli się da kupić coś o niewiele gorszej jakości to chętnie zapłacę mniej.
22. Jak często wymieniasz TV? - aż się nie zepsuje

Z góry dziękuję za pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Po co chcesz porysowany , jak w tej klasie kupisz nówkę .
Do Twoich potrzeb w ofercie dla niebieskich :
- Philips 65Oled 854 za 7499 zł
- LG 65C1 z 6999 zł
- Philips 65Oled 805 za 6999 zł

I do każdego masz dodatkowo dla niebieskich członków forum pakiet gratisów o wartości 500 zł .
I kasy wystarczy na 65".
I radość masz od rana do wieczora.
 

marco_polo97

New member
Po co chcesz porysowany , jak w tej klasie kupisz nówkę .
Do Twoich potrzeb w ofercie dla niebieskich :
- Philips 65Oled 854 za 7499 zł
- LG 65C1 z 6999 zł
- Philips 65Oled 805 za 6999 zł

I do każdego masz dodatkowo dla niebieskich członków forum pakiet gratisów o wartości 500 zł .
I kasy wystarczy na 65".
I radość masz od rana do wieczora.

Dzięki, przemyślę. Róźnica jest spora bo w outlecie Philips 855 kosztuje 5887 zł
 

filcek

Member
W outletowym śmieciu zazwyczaj po kilku cyklach kompensacji duszki i wypalania zaczynaja być widoczne . Stanowczo omijać takie okazje , a do gier tylko i wyłącznie Lg !!! Gsync oraz vrr w oledach Lg robi ogromną różnicę .
 

marco_polo97

New member
Ok, outlet to słaby pomysł. A co myślicie o 55OLED934? Właśnie zmierzyłem odległość od sofy i wychodzi bliżej 1.5m, bo pewnie telewizor będzie odstawał te 10-15 cm os ściany.
 
Do góry