TV do 10 000 zł

Dyani

New member
Witam wszystkich. Mam od paru miesięcy problem z wyborem TV i po przeczytaniu wielu opinii, również na tym forum, po prostu zgłupiałam. Co wybiorę jakiś model (ostatnio tryumfowały LCD-LED Sony KDL-55HX920 i Sony KDL-55HX850) to okazuje się, że coś jest nie tak - a to na 55 calach kiepsko wyświetla (hx850), a to przy grach jest spore opóźnienie (w obu przypadkach...). Wiem, każdy ma jakieś wady, ale coś wybrać należy...

Celem tego TV jest głównie być wyświetlaczem do gier, głównie konsolowych, gdzie ważny jest czas reakcji - Guitar Hero, Dance Central i inne Kinectowe gry (kinect sam z siebie ma opóźnienie, wiem), gry na PS3 Move, etc. Nie turniejowe rozgrywki w gry FPS. Drugim zastosowaniem - kino domowe - wyświetlanie filmów HD z bluray, lub PC. Trzecim, ewentualne podpięcie pod PC w celu grania.

Nie ma to być telewizor do codziennego wyświetlania programów TV.


1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok. 16m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5-3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem? głównie 1, ale do 4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju? pokój narożny: południowy-wschód - południe - południowy-zachód, aczkolwiek posiadam rolety i nie powinno to stwarzać problemu
7.Jaki masz obecnie telewizor? brak
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? full HD, wifi, dość niski input lag (gry typu Guitar Hero, Street Fighter, etc.)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablówka... jakkolwiek to się nazywa
10.Jakie urządzenia? konsola Xbox 360 (+Kinect), PS3 (+Move)
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? nie znam się, jest mi wszystko jedno?
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? żadne, filmy HD (bluray)
14.Czy zamierzasz surfować po internecie? tak, ale nie jest to priorytet
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 90%
16.Preferencje co do marki? nie znam się. Sony są ładne, aczkolwiek nie jestem przykuta do tej marki jakoś szczególnie ;)
17.Preferencje co do wielkości? 55
18.Co Cię denerwuje w telewizorach? "pikseloza", brak ostrości, input lag, kiepska czerń
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 10 000zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? Nie jest to główne kryterium wyboru. Przy tych cenach raczej jest i tak... wolałabym, by był

Przepraszam, że tak straszliwie się nie znam...
Help, please.:(
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Witam nie przepraszaj,że się tak straszliwie nie znasz bo jak widzisz znasz się aż za bardzo!!! wszystkich zamurowało?.Mysle,że ważny jest w tym wypadku input lag,czas reakcji matrycy i takie tam,ja nie gram,za stary jestem ale mysle,że kol.Kiki coś Tobie doradzi-on jest fachowcem od tego.powodzenia i pozdrawiam.
 
Do góry