TV 85", czym się kierować przy wyborze?

quezak

New member
Stoję przed zakupem pierwszego "poważnego" telewizora do dużego salonu.

Na razie pytam ogólnie, bo nie mam doświadczenia -- szukam modelu bez wyraźnego smużenia, nierównych kolorów, z dobrymi kątami widzenia, wygodnym OS i dobrą obsługą połączenia z komputerem. Dlatego też jestem elastyczny co do budżetu, ale tylko jeśli stoją za nim merytoryczne argumenty, zapewne jest gdzieś granica powyżej której niewiele lepiej widać a dopłacić trzeba słono 😅 Powinien też być jako tako ładny -- widziałem reklamy Samsunga The Frame, ale czytałem na rtings że ma wszystko fajne oprócz kątów...

Czy jest na forum jakiś wątek który wyjaśnia czym się kierować przy wyborze między QLED, OLED a innymi technologiami matryc? Czy technologia to jedno, a to jak producent ją zaimplementował to drugie, więc trzeba od razu patrzeć na recenzje konkretnych modeli? Dotychczas miałem tylko monitory VA i IPS na biurku, więc nie mam obycia z telewizorami. Zanim się przejdę do jakiegoś sklepu zobaczyć jak różne rodzaje matryc ledowych wyglądają, chętnie posłucham zdania znawców i dowiem się na jakie technikalia zwracać uwagę, szczególnie że konkretne nazwy modeli wyglądają jakby były specjalnie szyfrowane żeby się nie połapać :D

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok.50 m2, salon podzielony na strefę "kanapową" i kuchenno-jadalną
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3-3.5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? przeważnie 2, ale od czasu do czasu i 5-6
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? głównie na wprost, ale zdarza się bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? TV na ścianie zachodniej, okna południowo-wschodnie, więc w godzinach używania na pewno nie świeci w ekran
7. Jaki masz obecnie telewizor? żaden
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? apki streamingowe, ew. streaming muzyki, komputer (po HDMI lub będę czarował bezprzewodowo). Nie przewiduję żadnej "tradycyjnej" telewizji.
10. Jakie urządzenia? audio przez zewnętrzny wzmacniacz
11. Ile godzin dziennie ma pracować? 3-5h, ale nie każdego dnia
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? youtube, netflix, wideo i gry z komputera
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? raczej rzadko, w końcu w telefonie jest wygodniej
15. Czy zamierzasz grać w gry? tak, z komputera (nie z konsoli)
16. Preferencje co do marki? nie, wręcz przeciwnie, nie boję się niszowych marek jeśli warto, o ile jest normalna gwarancja
17. Preferencje co do wielkości? 80-85"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? słabe kolory pod kątem, nierówne czernie lub podświetlenie, input lag z PC; wolny/irytujący/niekonfigurowalny system telewizora
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? w tygodniu wieczorami, w weekend różnie
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 10-16k
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? raczej rzadko, dopiero jak będzie jakiś przeskok technologiczny
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? tak

// P.S. widziałem ten 50-stronowy nadal aktywny temat o modelach 80+calowych, ale jeszcze całego nie zdążyłem przeczytać, no i też nie wiem od którego miejsca jest nadal aktualny 😅
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tych potrzeb masz bardzo dobre modele mini led :
  • 85C845 za 11.500 zł z pełnym pakietem dodatkowo o wartości 500 zł, z montażem i z dostawą naszym transportem.
  • 85X94K za 16.900 zł z pełnym pakietem.
Gwarancja fabryczna jak zawsze na wszystkie modele.

Masz modele najnowszej generacji , więc to oznacza ,że zazwyczaj wystarcza na 8 lat.
 
Do góry