TV 75 cali do 8 tys. Wi-Fi klasy enterprise

nefbie

New member
Cześć.
Może to się wydawać dziwnym warunkiem ale jest dla mnie konieczny a znaleźć w specyfikacjach TV informacje o klasie Wi-Fi graniczy z cudem. Myślałem nad: Samsung QE75Q80B, ale w charakterystyce produktu nie ma napisanej dla mnie ważnej informacji. Czy znacie może TV gdzie jest 100% pewność, że ma Wi-Fi enterprise?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To ,masz extra w klasie cenowej - 85C845 , ma extra podświetlenie, większą jasność,
OI masz dla niebieskich cżłnków extra ofertę
 

quezak

New member
Ja tylko zadam pytanie - co to jest wifi Enterprise? Masz na myśli kodowanie kluczami wpa2?
Jeśli dobrze rozumiem to chodzi o WPA-Enterprise. Niezależnie od wersji WPA, to jest inna metoda uwierzytelniania do wifi, gdzie każdy ma osobną nazwę użytkownika, własne hasło, ew. osobisty certyfikat -- w odróżnieniu od zabezpieczeń "standardowych" gdzie mamy jedno hasło dostępowe/szyfrujące dla wszystkich, co jest za niewystarczająco bezpieczne w np. sieciach firmowych (jak nazwa wskazuje :D).

Tyle w kwestii wyjaśnienia, a co do pytania to szczerze mówiąc nie wiem :D Z jednej strony Android w telefonie wspiera, z drugiej wyszukiwanie w internecie mówi że AndroidTV już niekoniecznie, a prostsze nie-androidowe urządzenia często faktycznie tego nie wspierają. Nie pomaga fakt, że w Androidzie 12 (normalny, w telefonie) skasowana została opcja łączenia się z WPA-Enterprise bez podania pliku certyfikatu (samym userem/hasłem), który nie zawsze jest dostępny. Może trzeba się przejść do marketu i poprosić sprzedawcę żeby się przeklikał przez opcje na podobnym modelu.
 

nefbie

New member
Właśnie, tak napisałem oczywiście skrótowo ale chodzi o możliwość logowania się loginem i hasłem do serwerów RADIUS. Producenci w tej kwestii są strasznie "powściągliwi" i nie podają dokładnej specyfikacji wi-fi.
 
Do góry