TV 65" Samsung, Sony po wieloletnim LEDowym Samsungu.

Pat_ryk

New member
Witam wszystkich, kiedyś miałem konto na forum jednak brak dostępu na email zmusiło mnie do założenia nowego.
Z pomocą forum zakupiłem już 2 bądź 3 TV które służą do dzisiaj i jestem z nich zadowolony. Szukam czegoś na wymianę wydłużone go chodź cały czas dobrze działającego Samsunga 55" UE55H6400 którego mam około 9 lat :) proszę zatem Państwa o pomoc.


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Ok. 20m2+ otwarta kuchnia 10m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 240cm
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Z lewej strony do 12 w południe słońce później za plecami telewizora.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung UE55H6400
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał? 4K, dobry i aktualny smart TV, Xbox Game
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? SAT Canal+
10. Jakie urządzenia? Dekoder, czasami laptop, system Audio Stereo OPTIC.
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 7-8
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak TVN(nie 24)
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? SAT TVN, Netflix, HBO, Canal+ Filmy
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Do tej pory tego nie potrzebowałem
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile. Jeżeli udało by się to czasem za pomocą Xbox Game Pass lub kiedyś Konsola.
16. Preferencje co do marki? Samsung, Sony
17. Preferencje co do wielkości? Obecnie 55", nowy chce by miał 65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Brak aplikacji w smart Tv bądź ich nie aktualizowanie.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Późne popołudnie + wieczór/noc
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Maksymalnie 9tyś ale nie wykluczam jeśli będzie dobry takiego za 5tyś.
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Dopóki się nie zepsują, tym razem tylko dla nowej lepszej jakości. Przejście. FHD na 4K.
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? TAK


Patrząc na oferty elektromarketów jak zwykle jest zatrzęsienie produktów.
Korci mnie OLED jednak nie wiem jak na chwilę obecną ma się problem wypalania i powidoki. Jednak TVN na SAT leci większość czasu. Zatrzymałem się na LEDowych TV a tu nie dość że teraz OLED to jeszcze QLED czy jakieś inne mini led.

Proszę o pomoc.
Jeśli czegoś nie zawarłem w swoich wypocinach proszę o informację, doprecyzuje.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, OLED TV będzie najlepszy do tych warunków i potrzeb.
Masz extra
Lg65g23 za 8999 zł
Philips 65oled 807 za 8999 zł
Tu nie musisz iść co do jakości na kompromisy.
Masz dodatkowo do każdego pakiet gratisów o wartości 500 zl
 

Marlo

Active member
QD OLED Samsung 65S90C
Bezapelacyjnie masz najlepszą jakość , bez żadnych kompromisów.
W ME w promocji za 8999 zł tylko do 31.08.2023 r.
Z dobrych LCD masz Sony 65X90L , w promocji
w EURO za 7729 zł.
 
Ostatnia edycja:

Pat_ryk

New member
@kiki rozumiem że jesteś sprzedawcą, co to są za gratisy? Na stronie którą reklamujesz nie ma tego modelu.
Poza tym tak jak napisałem - wolę Samsunga by korzystać z jego ekosystemu jako że mam inne sprzęty tego producenta, bądź Sony które mam możliwość oglądać na codzień.
Innych marek nie biorę pod uwagę a ambilight Philipsa nie jest mi potrzebne do szczęścia.

@Marlo dziękuję za polecenie, widziałem tego Samsunga już w sklepie - wygląd fizyczny jest bardzo dobry. Prawie że go nie widać ;) Jednak ten w opisie nie ma Xbox Game Pass - czy to możliwe żeby go nie miał ten model?
Jednak dzisiaj nie zdążę z zakupem - ale tą cenę widzę też w innych sklepach więc poczekam na nią ponownie jeśli zdecyduje się na ten model.

Wiedziałem że podając wymyśloną górną granicę budżetu będą proponowane sprzęty z tej górnej granicy.
W sklepie natknąłem się na Samsunga QE65Q80BATXXH co możecie powiedzieć o tym modelu? Cena o połowę niższa - fakt nie jest to OLED.

Jak z tymi wypaleniami w przypadku długiego korzystania z programu z logiem tak jak wcześniej wspominałem?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak z tymi wypaleniami w przypadku długiego korzystania z programu z logiem tak jak wcześniej wspominałem?

Tak jak zawsze w tej technologii, tylko lepiej...dłużej. Biorąc Twoje pod uwagę Twoje preferencje - 8h dziennie + wymiana tv do czasu jak nie padnie obecny, dałbym sobie spokój z Oledem. Jak chcesz Samsunga, to QN90.
 

Pat_ryk

New member
Tak jak zawsze w tej technologii, tylko lepiej...dłużej. Biorąc Twoje pod uwagę Twoje preferencje - 8h dziennie + wymiana tv do czasu jak nie padnie obecny, dałbym sobie spokój z Oledem. Jak chcesz Samsunga, to QN90.
Czas to oczywiście zawyżony ale w deszczowy weekend się zdarza - jak w co drugim domu ;)
Mówisz o Samsung QE65QN90A ? Jeśli tak to nie jest ogólnie dostępny model.




 

Pat_ryk

New member
QD OLED Samsung 65S90C
Bezapelacyjnie masz najlepszą jakość , bez żadnych kompromisów.
W ME w promocji za 8999 zł tylko do 31.08.2023 r.
Z dobrych LCD masz Sony 65X90L , w promocji
w EURO za 7729 zł.
Koniec promocji na 65S90C i została cena promocyjna ;) Za to jest kod który obniża cenę do 7999zł. To chyba bardzo dobra cena za ten model? Na razie najbardziej do mnie przemawia ten model.
Przepraszam za post pod postem.
 
Do góry