TV 65 pod PS5 i Netflixa

st0rmSC

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Będzie wisiał
6. Jak słońce świeci w pokoju ? n/a
7. Jaki masz obecnie telewizor ? LCD Toshiba 40 cali (7 letni)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? HDR, USB 2.1
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Netflix + PS5
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Kino Domowe 5.1 Yamaha RX-V475 (4k UHD pass through)
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5 godziny
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez różnicy
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Netflix, filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? raczej nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 50%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Wolny system
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie potrzeba
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5000zl (moze 5500)
22. Jak często wymieniasz TV? Bardzo rzadko. Raz na 5-10 lat

Witam,
przymierzam sie do wymiany telewizora pod konsole PS5. Nie jestem jakims audio/video-filem ale zalezy mi najbardziej zeby gry wygladaly jak najlepiej i byly najbardziej plynne.
poczytalem troche i poprzegladalem oferty (i ceny) i myslalem nad:
Samsung QLED QE65Q77TAT - tu brak local dimming i pytanie czy warto doplacac 1000zl do QE65Q80TAT aby byl local dimming i czy bedzie mialo to wielki wplyw?

Sony KD-65XH9096 - czy ten TV bylby lepszy?

Piszac o PS5 wszyscy polecaja LG OLED65CX3LA no ale tu juz trzeba zaplacic 3000zl wiecej, czy wrazenia na tym TV zwalaja tak z nog ze warto zaplacic 1,5 raza tyle co za Qleda Samsung?

A moze jest jeszcze inny TV godny uwagi w moim budzecie ?? Chcialbym sie zmiescic w 5k.

dzieki

Piotr
 

kamiloos

New member


Skoro ogladasz wieczorami, potrzebujesz TV pod netflixa i konsole to OLED jest jedynym slusznym wyborem. Jesli jestes w stanie dzwignac go finansowo to nawet sie nie zastanawiaj.
Mam te same warunki co Ty, tylko nieco blizej siedze. Mialem 55XE90, przesiadlem sie na 55C8 i roznica jest ogromna. Nawet sie nie spodziewalem, ze bedzie az tak duza.


Tylko jedna uwaga - nie licz, ze kupowany dzis telewizor posluzy Ci 10 lat. Dzis juz tak nie robia elektroniki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każda złotówka wydana i dołożona do oleda wraca w postaci radości.
Też napiszę - różnica jest ogromna !
Masz LG CX w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Jak będziesz niebieski masz dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 Zl
Podaj proszę maila To Ci wyślę cały program.
 

Davide

Member
Kup sobie Oleda od Lg, a z Sony daj sobie spokój

Lepiej kupić LG

Tak ku przestrodze.
Nie polecam telewizorów firmy Sony. Podejście do klienta po zakupie bardzo nieprzyjemne. W 2017 roku kupiony przeze mnie telewizor Sony 65XE9305 za kwotę około 13 tys zł zaczął pokazywać w dużej ilości martwe piksele. W 2019 roku przyjechał serwis. Telewizora nie da się naprawić, więc pozostaje wymiana na nowy. Propozycja Sony pod koniec 2019 roku to 65XF9005, który nie dość , że kosztuje 5 tysięcy i wypada gorzej od wspomnianego XE9305 to jeszcze pochodzi z odnowienia z 2400 przepracowaną ilością godzin matrycą. Telewizora nie przyjmuje. Sony Polska w żaden sposób nie reaguje, unika do dziś i nie odpowiada. Zaznaczę, że rownież odmawiała moich propozycji w dokładnej kolejności , która teraz przedstawię :
1. Wymiany telewizora na identyczny fabrycznie zapakowany.
2. Wymiany telewizora w tej samej cenie , lub z dopłata przeze mnie na lepszy.
3. Vouchera do Sony Centre.
Sony odmówiło wszystkich moich propozycji.
Pozostaje, więc sprawa Sądowa w celu odzyskania pełnej kwoty z faktury w celu zakończenia nieprofesjonalnego podejścia firmy do klienta.

Co mam na myśli , twierdząc , że firma Sony niepoważnie traktuje klienta . Najpierw odsyła klienta do sprzedawcy , który ten telewizor sprzedał. Jak się okazuję , sprzedawca odsyła z powrotem do firmy Sony , ponieważ , po złożeniu reklamacji gwarantowi to gwarant odpowiada za telewizor , a nie sprzedawca. W tej kwestii nie mogę tego podważyć, iż prawnie sprzedawca w tej chwilo ma racje . Więc następuje powrót do firmy Sony , która odsyła klienta do gwaranta z Radomia . Kontaktując się cały czas gwarant zapewnia , że został przez firmę Sony zaakceptowany telewizor Sony 65XF9005 , który jest we wszelakich testach gorszy od wspomnianego 65XE9305, pomijając fakt , że jest używany i jego przepracowana ilość godzin to około 2400 godzin. Serwis sam przyznaje racje, że jest to nie fer , a jest to polityka Sony. Inne firmy z ich serwisu działają w następujący sposób , że jak nie posiadają tego samego modelu telewizora , a klientowi inny ( nowy , a nie używany o więcej niż połowę tańszy,który proponuje Sony) nie odpowiada to bez problemu zwracają pieniądze. Więc pozostaje kolejny powrót do Sony. Kontaktując się cały czas mailowo z Sony z ostrożności procesowej , by mieć dowód Sony cały czas odpowiada swoją ułożoną przygotowaną automatyczną formułką odsyłając w kółko do serwisu , który nic nie może zrobić :

Jak już informowaliśmy, z przyjemnością zapewniamy rozwiązanie objęte warunkami gwarancji, a odpowiednim rozwiązaniem w tym przypadku jest procedura AEP - naprawy poprzez wymianę,
zgodnie z komunikatem przekazanym na początku tego roku.
Jeśli interesuje Pana rozwiązanie gwarancyjne, uprzejmie prosimy o kontakt z autoryzowaną placówką serwisową.

Krótko mówiąc odsyłają do gwaranta , który z powrotem odeśle mnie do firmy Sony . Ponieważ naprawić się telewizora nie da. Identycznego nowego nie posiadają. A nowego w tej samej cenie Sony dać nie chce podtrzymując używkę z przepracowaną około 2400 ilością godzin.



Wiec masz odpowiedz . Miałem LG, które zostawiłem w mieszkaniu , które sprzedałem . Miałem do wyboru Telewizor albo Kasę . Wziąłem Wtedy C9 . A z Sony jak widać to masakra
 

st0rmSC

New member
Każda złotówka wydana i dołożona do oleda wraca w postaci radości.
Też napiszę - różnica jest ogromna !
Masz LG CX w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Jak będziesz niebieski masz dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 Zl
Podaj proszę maila To Ci wyślę cały program.

dzieki za odpowiedzi.
Moj email: pycieksc @ gmail.com

Podeslij prosze oferte na tego LG CX a takze na Samsung QE65Q80 jesli masz w ofercie.

Dzieki
 
Do góry