TV 65" do 5000

Mr_KoKa

New member
Przeglądałem neta i widziałem: TCL 65C735, który jest dostępny online, TCL 65C745, który jest dostępny w marketach tylko fizycznie z oznaczeniem, że może być z ekspozycji.
Gdzieś widziałem opinie, że HISENSE 65U7HQ był by lepszy od TCL 65C735, bo ma full array, więc może patrzeć za HISENSE 65U7HQ lub TCL 65C745 był by w sam raz.
Widziałem też QE65QN90B, który kosztuje 5599 czyli grubo ponad budżet ale opinie ma, że lepszy już tylko OLED i w takim wypadku może bym mógł się na niego zdecydować, ale jest dostępny tylko wysyłkowo przez zwykłego kuriera, a jeśli miał bym wybierać to kupił bym coś gdzieś gdzie albo można odebrać osobiście albo za dopłatą wniosą mi TV to mieszkania i sprawdzą czy działa na miejscu.
Jeśli opinie o QE65QN90B są prawdziwe i jest coś jeszcze godnego polecenia co równało by się QE65QN90B to mógł bym się zastanowić by wydać na niego do 5600.

Trochę zastanawiałem się nad oledami LG, które mieszczą się w budżecie jeśli wziął bym 55" ale chyba troche za mały no i obawiam się o burnin a tv nie zamierzam zmieniać przez długie lata.

Przeglądając recenzje telewizorów z FALD widziałem, że recenzenci zwracają uwagę na glow dookoła napisów, chyba przez to, że tv miał zbyt mało stref, dlatego nie jestem pewien czy wziąć coś bez FALD i mieć przynajmniej jednolicie gorszy kontrast, który mniej rzuca się w oczy niż sporadyczny glow albo właśnie coś co wiadomo, że ma więcej stref FALD. Napisy mam włączone przy 100% kontentu, który oglądam, więc jest to dość ważne, na bieżącym IPS nie mam FALD i napisy nie są drażniące.

Przeglądając forum natknąłem się na post, że TCL 65C745 jest w cenie 4299 dla członków forum, ale nie udało mi się nic więcej o takiej promocji znaleźć, jeśli przy okazji ktoś by mógł mi o tym napisać coś więcej był bym wdzięczny.
Ten TCL kosztuje dla członków forum - 4299 zł i to dodatkowo z pakietem gratisów o wartości 500 zł .
W tej klasie z matrycą 144 HZ- lepszego do grania nie kupisz !

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 7-10m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2.6 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Trochę postoi, w planach jest zawieszenie ale na razie zależy mi na podstawce po środku a nie 2 nóżkach na końcach, bo będzie szerszy od mebla, na którym ma postać.
6. Jak słońce świeci w pokoju? Raczej będzie oglądane w nocy lub zasłonięte roletą
7. Jaki masz obecnie telewizor? LG 42LF652V
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? analogowe wyjście audio na słuchawki (może być z adapterem), jeśli miał by android tv to potrzebował bym LAN lub dobrego działającego (nie rozłączającego się) WIFI, jeśli jakiś inny os to raczej pozostanę przy swojej obecnej przystawce 4k.
10. Jakie urządzenia? Przystawka 4k, może komputer
11. Ile godzin dziennie ma pracować? 2-4h
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy seriale z usług streamingowych
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry? Niby nie, ale zakup na lata to może kiedyś ktoś na nim w coś zagra i fajnie jak by dał radę też w gry
16. Preferencje co do marki?  Nie
17. Preferencje co do wielkości? 65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Chciał bym spróbować VA, głównie oglądam w nocy i srebrna czerń IPS troche przeszkadza przy ciemnych scenach ale da się oglądać, OLED wolał bym nie brać zważywszy na to jak drogie są oledy 65" i to jak rzadko zmieniam TV, w VA boję się o kąty patrzenia ale jak dobrze ustawię tv to powinno być ok, miałem LE32B650 który był chyba VA ale na tyle dobry że nie zauważałem zmian w kolorach z kątów z których na niego patrzyłem, a jakoś niedawno widziałem u kogoś budżetowy nowy tv z VA i zmiana kolorów pod kątem była dość zauważalna i finalnie właściciel zdecydował się wymienić go na model IPS chyba od sony.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Głównie wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 5000
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Nie wymieniam do póki działa
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Jeśli chodzi o przeglądarkę internetową czy jakieś reddity lub facebooki to nie, jeśli o aplikacje strimingowe jak netflix, prime video czy hbo to tak, ale mam już przystawkę 4k więc tv nie musi mieć zbyt mocnego softu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Modele 65C735 za 3799 zł i 65C745 4299 zł
Są dostępne od ręki.
Napisz proszę na PW - to Ci podam.

Ale Ty przecież łapiesz się już na mini ledy :
- 65C835 za 5299 zł
lub
- 65C845 za 5799 zł
Nie wielka dopłata.
 
Do góry