TV 65'' - co wybrać?

Exir

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie, w którym ma być telewizor? - 25m2;
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - 4m;
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 2;
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - głównie na wprost, ale czasem też bokiem (z aneksu kuchennego);
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - raczej wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? - okna są duże od zachodu. Telewizor na południowej ścianie;
7. Jaki masz obecnie telewizor? - nie mam,
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał? Dobra jakość obrazu
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Netflix, YouTube, telewizja naziemna
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? - na chwile obecną raczej nic, ale w przyszłości chce podłączyć zestaw kina domowego
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? - 4-6h;
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? - brak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - film/seriale, czasem jakieś programy rozrywkowe i informacyjne;
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? - tak (jeśli rozumiemy przez to netflix)
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile %? - raczej nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? różnie, w tygodniu wieczorem, w weekend zdarza się też w dzień
17. Preferencje co do wielkości? - 65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - nierówne podświetlenie matrycy, przekłamane kolory, brak płynności w dynamicznych scenach i wolny interface
19. Preferencje co do marki? - brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? - nie;
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 7500 zł ale nie jest to budżet zamknięty
22. Jak często wymieniasz TV? - to mój pierwszy TV, chciałbym aby służył na wiele lat

Zastanawiam się nad zakupem SONY XR65A80JAEP a PHILIPS 65OLED706, oba modele mi się podobają, ale bardziej skłonny jestem wybrać SONY. W czym jeden będzie lepszy od drugiego? Ambilight raczej nie sprawdzi się u mnie, bo mam zdobną ścianę za TV.

Jak radzą sobie te dwie marki z wypalaniem OLEDów? Jeden ze sprzedawców pokazywał mi zdjęcia ze swojego oleda i nie wyglądało to za ciekawie...


A może lepiej kupić LCD i nie przejmować się tym, że ekran może się wypalić? Co byście polecali z LCD? (aby nie TCL)

Chciałbym kupić telewizor z możliwie jak najlepszym stosunkiem jakości/ceny. Nie chce przepłacać za minimalnie lepszą jakość
 

marlon80

Member
Jakoś nie przekonuje mnie ta marka, nie znam jej więc nie patrzyłem zupełnie na nią. Wolę wybrać coś co jakkolwiek mi się kojarzy

TCL jest chyba 2ga pod względem sprzedaży wszystkich TV na świecie po Samsungu.
Jest właścicielem Alcatela, Thomsona, Blackberry i od niedawna fabryk Samsunga w Chinach.
Być może coś pominąłem.

A do tego ma montownie TV w Żyrardowie i centrum badawcze na Wspólnej w Warszawie.

:cool:
 

Exir

New member
TCL jest chyba 2ga pod względem sprzedaży wszystkich TV na świecie po Samsungu.
Jest właścicielem Alcatela, Thomsona, Blackberry i od niedawna fabryk Samsunga w Chinach.
Być może coś pominąłem.

A do tego ma montownie TV w Żyrardowie i centrum badawcze na Wspólnej w Warszawie.

:cool:
To tego nie wiedziałem ;)

Dzięki za podzielenie się tymi informacjami.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych co wymieniłeś to prosty wybór.
Nazywa się Oled 706. Masz w specjalnej ofercie dla niebieskich i to ze specjalnymi czterema pakietami dodatkowo na BF.
Żaden LCD nie ma szans.
Dodatkowo masz też świetne wyposażenie, multimedia i możliwości.

TCL nie ma w ofercie Oled TV.
https://www.tcl.com/pl/pl/aboutTCL/the-group.html
 
Do góry