TV 65 cali - pomoc w wyborze

niu101

New member
Cześć,

Potrzebuję pomocy w wyborze TV 65' (4000-5500 zł) do salonu.
TV będzie wisiał na ścianie, będę go oglądał w większości przypadków siedząc na wprost.

W 70% na tv będzie leciał sport (głownie piłka nożna) dlatego bardzo zależy mi na płynnym obrazie bez "przycinek", reszta to Netflix oraz PS4, a w przyszłości NC+.

Nie mam upodobań co do marki, telewizor ma po prostu spełniać swoja role. Obecnie od paru lat posiadam Samsunga UE48H6400 i oprócz wielkości :) irytują mnie w nim delikatne, ciemne pasy, które pojawiają się podczas oglądania meczu piłkarskiego i chciałbym tego w nowym telewizorze ewentualnie uniknąć :)

Zastanawiałem się czy nie zaczekać chwile, dołożyć trochę $$ i pójść w OLEDa, ale obawiam się wypaleń, zwłaszcza ze przy transmisjach sportowych zawsze jest jakiś statyczny obraz, chociażby w postaci wyniku spotkania.


Z góry dziękuję.
 

kaziu106

Member
W okolicach tej kwoty masz 65xf9005. Dobre przetwarzanie ruchu i podświetlenie tylne co daje w miarę ograniczenie czarnych pasów...z tym że kazdy LCD najlepiej sprawdzić przed zakupem ew. kupić przez internet i masz 14 dni na zwrot jak coś będzie nie tak
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To w cenie Sony masz już najnowszego Oleda 65" Hitachi .
Tu zawsze będzie równe podświetlenie.
Jeśli kwota nie przekraczalna to:
Philips 65PUS8303 za 4999 zł
TCL 65X2 za 4899 zł
Lg 65 SK8000 za 4500 zł
TCL 65DC760 za 3899 zł
Lg 65SK8100 za 4600 zł
Philips 65PUS7304
 

dochtor

Member
Aktualnie poniżej 4tys. możesz kupić LG 65SK8000. Jeśli spełnia Twoje oczekiwania, to resztę można przeznaczyć na dobry Soundbar.
 

niu101

New member
Czy ten LG spełnia moje oczekiwania to nie wiem :) Tak jak pisałem wcześniej najważniejszym aspektem jest dla mnie ograniczenie "czarnych pasów" podczas meczów. Zdaję sobie sprawę, ze w przypadku LCD nigdy do końca tego się nie uniknie.

Pytanie czy nie warto zainwestować w OLEDa ? Przeczytałem dziesiątki tematów, artykułów i sam juz do końca nie wiem jak to jest z tym wypalaniem, czy w modelu LG C8 jest z tym lepiej ?
 

niu101

New member
A jaki to konrketnie model Hitachi ? I co z tym wypalaniem ? Zdaję sobie sprawę, że zależy to też od tego na jaki egzemplarz sie trafi, ale czy technologia ruszyła trochę do przodu i zdarza sie to co raz rzadziej czy nadal wiąże się to z dość sporym ryzkiem ?
 

niu101

New member
Pojde jednak w tego Soniaka. Z racji tego, ze nie dysponuje gotowka, zmuszony jestem wziac to na raty. Mimo, ze cena na Euro RTV jest wyzsza o pare stowek niz na innych stronach to jednak raty 0% powoduja, ze oferta chyba najkorzystniejsza koniec koncow.

Mam tylko pytanie, generalnie w zadnym sklepie nie ma juz tego TV, a jak jest to ostatnia sztuka. Zamierzam zamowic online z dostawa do domu, tylko zastanawiam czy z racji tak slabej dostpenosci istnieje ryzyko, ze wysla mi jakis powystawowy czy raczej nowka z magazynu ?
Czy pudelko w tym TV jest oklejone jakimis oryginalnymi tasmami tak jak np Samsung ?
 

majk3l

New member
A co jest w tym najnowszym Oledzie Hitachi takiego szczególnego? Też chyba matryce mają od LG?

Mi się wydawało, że od serii 7 LG usprawnienia są już raczej tylko kosmetyczne.
Poza tym plotki mówią, że Oledy mogą niebawem podrozeć, albo przynajmniej przestać tanieć.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Szczególna jest jakość, jakość , jakość
Żaden LCD się nie umywa.
Za dwie godziny będzie wisiał test to sprawdzisz.



20190629_153415-1.jpg

Z lewej LG 55C9 z prawej Hitachi 55HL9000 - różnice na każdym fabrycznym trybie podświetlenia matrycy .


Ja jestem fanem jakości i Oled to Oled !
Wygrał na wszystkich pokazach zawsze z każdym LCD .
 

damt610

New member
Oled oledem ale ktoś szukający TV na 4-5 lat raczej obawia się wypaleń.

Sam będę wybierał TV za maksymalnie 2 miesiące i fakt OLED jakością wygrywa ale nie chciałbym po 2 czy 3 latach zostać z śladami czy przebarwieniami na TV za 5-7 tysięcy.
 

siamer

New member
Oled oledem ale ktoś szukający TV na 4-5 lat raczej obawia się wypaleń.

Sam będę wybierał TV za maksymalnie 2 miesiące i fakt OLED jakością wygrywa ale nie chciałbym po 2 czy 3 latach zostać z śladami czy przebarwieniami na TV za 5-7 tysięcy.

Dokładnie tak samo do tego podchodzę, czy słusznie to nie wiem ale też obawiam się wypalen po jakimś czasie... Tv będę brał za max 2 tyg ale pójdę w LCD sony
 

FanKosmosu

New member
Oled oledem ale ktoś szukający TV na 4-5 lat raczej obawia się wypaleń.

Sam będę wybierał TV za maksymalnie 2 miesiące i fakt OLED jakością wygrywa ale nie chciałbym po 2 czy 3 latach zostać z śladami czy przebarwieniami na TV za 5-7 tysięcy.

Nie będzie żadnych wypaleń po 4-5 latach. W ogóle ich nie będzie. Powtarzasz bełkot z "jutube" i "internetów".

Jest jakieś 5x większa szansa że wejdą ci robaki pod matrycę Qleda Samsunga niż to że zobaczysz wypalenie matrycy w OLED. Robaki nie wejdą do matrycy OLED (fizycznie niemożliwe), ale do każdego LCD Samsunga już jak najbardziej i g#wno z tym zrobisz.
 
Ostatnia edycja:
Do góry