Tv 65 cali, do 5 tys. zł

raf.48

New member
Cześć,
poszukuję tv o rozmiarach 65 cali. Budżet do 5000 zł. W moim kręgu zainteresowania znajduje się Samsung q80b, Sony x90k, ewentualnie qn85a (chociaż już trudniej o jego dostępność).Początkowo myślałem o Philipsie PUS8818, ale naczytałem się, że obraz w porównaniu do tamtych trochę "nie dojeżdża"(brak stref, słabsza jasność, słabe wsparcie techniczne). Czy polecacie którykolwiek model z wyżej wymienionych? Głównie będzie mi służył do yt/netflix, ps5, sport-czyli do wszystkiego :D Czy można kupić coś lepszego w tej cenie? (TCL odpada, bo nie mam przekonania co do tej marki).
Z góry dzięki za wszystkie komentarze ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips ten nigdzie nie odjeżdża.
Ma inne podświetlenie, ale obraz w klasie , bardzo dobry .
Tcl , do którego nie masz przekonania, ma w tej klasie już mini LEDy.
Dzięki czemu czerń , głębia jest lepsza.
Tu się wpasuje w klasie Samsung 65qn 80.

Jaki masz teraz telewizor ?
Jaka odległość od ekranu ?
 

raf.48

New member
No właśnie chciałem zmienić na philipsa ze względu na ambilighta, ponieważ bardzo mi sie spodobał u znajomego. Ale skoro mówisz, że nie ma czego się doczepić to rozważę zakup.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz dla członków forum z pakietem gratisów dodatkowo o wartości 500 zł.
W tej klasie warto.
A ambilight extra sprawa.
 

mario_p

Member
Cześć, podepnę się pod temat.
Obecnie, od dawna (chyba od 2010) mam Samsung LE46C750 matryca SQ01, z MiBox 4S działa idealnie, wszystko śmiga, nic nie smuży, w meczach czy szybkich akcjach. Jedynym problemem jest jego rozmiar, niestety wtedy był to jeden z większych w tym budżecie, teraz powoli chciałbym przejść na 65 cali.
No i mam dylemat, patrząc na inne tv u znajomych widzę ich lagi, smużenia i efekty teatru w funkcjach motion, ja mam te funkcje wyłączone.
Ponad 10 lat temu płaciłem za mój tv coś chyba koło 5tyś, teraz budżet podobny, powiedzmy max 6K, wymagania podobne ;) dobra płynność obrazu, działający smart tv bez zacięć,z możliwością typu Chromecast, obsługa platform i np Kodi lub Smarters Tv.
Jest w ogóle szansa na coś rozsądnego w tej cenie? Kolega chwali TCL C845 ale nie mam rozeznania, tamtego Samsunga kupowałem po przestudiowaniu tego forum i się nie zawiodłem więc może nadal magia forum działa ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Posłuchaj kolegi, bo łatwiej Ci pokaże.
Masz 65c845 za 5399 zł.
Jak ma Mini LED to extra oferta.
I masz dodatkowo dla członków forum z pakietem gratisów.
W stosunku do modelu z którego jesteś zadowolony to będzie duża zmiana na korzyść.
I mieścisz się w klasie cenowej.
 

luck76

Well-known member
Cześć, podepnę się pod temat.
Obecnie, od dawna (chyba od 2010) mam Samsung LE46C750 matryca SQ01, z MiBox 4S działa idealnie, wszystko śmiga, nic nie smuży, w meczach czy szybkich akcjach. Jedynym problemem jest jego rozmiar, niestety wtedy był to jeden z większych w tym budżecie, teraz powoli chciałbym przejść na 65 cali.
No i mam dylemat, patrząc na inne tv u znajomych widzę ich lagi, smużenia i efekty teatru w funkcjach motion, ja mam te funkcje wyłączone.
Ponad 10 lat temu płaciłem za mój tv coś chyba koło 5tyś, teraz budżet podobny, powiedzmy max 6K, wymagania podobne ;) dobra płynność obrazu, działający smart tv bez zacięć,z możliwością typu Chromecast, obsługa platform i np Kodi lub Smarters Tv.
Jest w ogóle szansa na coś rozsądnego w tej cenie? Kolega chwali TCL C845 ale nie mam rozeznania, tamtego Samsunga kupowałem po przestudiowaniu tego forum i się nie zawiodłem więc może nadal magia forum działa ;)

Posłuchaj kolegi, bo łatwiej Ci pokaże.
Masz 65c845 za 5399 zł.
Jak ma Mini LED to extra oferta.
I masz dodatkowo dla członków forum z pakietem gratisów.
W stosunku do modelu z którego jesteś zadowolony to będzie duża zmiana na korzyść.
I mieścisz się w klasie cenowej.
Skoro masz Samsunga, to najprostsza przesiadka na 65qn91b. Nie wiem czy spełni Twoje oczekiwania, to. Usiądź sam zobaczyć, natomiast jest to miniLED, cenowo w Twoim budżecie, na pewno lepiej pokaże obraz niż TCL (to inna klasa tv a to że jest w takiej cenie wynika z tego że to model ubiegłoroczny). Ma więcej stref, lepszą kontrolę, lepiej radzi sobie z HDR (pomimo że nie ma DV - duże możliwości w zakresie dynamiki matrycy powodują, że nie trzeba oszukiwac trikami z metadanymi). Twój wybór i Ty musisz wziąć odpowiedzialność, tak aby potem nie pisać na forum jak inni, źe coś nie działa jak trzeba, ze problem po aktualizacji itd.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zapraszam na pokaz.
Zresztą masz u kolegi, który jak pisałeś jest zadowolony.
Możesz o niego dokładnie sprawdzać na spokojnie. Nie musisz się obawiać straszenia.
 
Do góry