TV 65 cali 5-6k

Olwap

New member
Hej, zbieram się z zakupem TV, bo mój 50 calowy LG zaczyna mnie trochę denerwować, poza tym trochę brakuję mu cali :) Przede wszystkim zależy mi na dobrym odwzorowaniu kolorów bez konieczności profesjonalnej kalibracji czy spędzenia pół dnia na szukaniu optymalnych ustawień. Chcę uniknąć sytuacji ciągłego dostosowania ustawień w zależności czy akurat oglądam film czy mecz.

Oglądane będzie wszystko po trochu, ale głównie sport i filmy + kanały podróżnicze typu Nat Geo itp. Dobrze by było, żeby TV umożliwiał również w miarę komfortowe granie na konsoli (Xbox Series X) - natomiast tutaj nie mam dużych wymagań, konsoli na ten moment w ogóle nie mam, być może będę miał za kilka miesięcy - ale nawet jeśli to nie będę grał dużo, bo gram przede wszystkim na PC więc wystarczy, że jakość grania będzie "akceptowalna".

Poza wszystkim zależy mi też oczywiście na dobrej żywotności, wykładając 5-6k chcę, żeby TV posłużył mi minimum 4 lata.
Telewizora nie muszę kupować dzisiaj ani jutro ale na Święta chciałbym już mieć wybrany.

1. Jak duże jest pomieszczenie, w którym ma być telewizor? Ok. 24-25 m2 (ok. 4 x 6)

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok 2,5-3 m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem? Na co dzień 2 max 3, sporadycznie 3-5.

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Głównie na wprost, czasami trochę pod kątem

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Obojętne lecz raczej będzie wisiał

6. Jak słońce świeci w pokoju? Okna standardowe, firanki, zasłony, pokój nasłoneczniony umiarkowanie dobrze

7. Jaki masz obecnie telewizor? – LGUK6300MLB

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? TV przy światłowodzie, serwisy VOD, czasami komputer (laptop), wszystko po HDMI.

10. Jakie urządzenia? Na co dzień żadne, czasami laptop po HDMI, być może w przyszłości Xbox Series X

11. Ile godzin dziennie ma pracować? 6-8 h.

12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Raczej nie, maksymalnie 2 h oglądania jednego programu

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Przede wszystkim sport, filmy i serwisy VOD + czasami programy typu Nat Geo, sporadycznie YouTube.

14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Sporadycznie

15. Czy zamierzasz grać w gry? Być może w przyszłości (Xbox Series X) ale nawet jeśli to nie w dużej ilości

16. Preferencje co do marki? Nie, ale raczej nie LG (chyba, że mieliby coś naprawdę porządnego i wartego zainwestowania)

17. Preferencje co do wielkości? 65 cali

18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Trudności w manualnej kalibracji TV (trudność w uzyskaniu "uniwersalnych" ustawień) + ograniczone możliwości instalowania aplikacji

19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Popołudnia i wieczory

20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 5000-6000 (mogę naciągnąć do 6500 jeśli będzie warto)

21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Rzadko, kolejna wymiana będzie pewnie przy jakimś istotnym przeskoku technologicznym.

22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Serwisy VOD + YouTube co kilka dni.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do takich potrzeb masz extra modele :

Mini Led
  • LG 65Qned 913 za 5999 zł
  • TCL 65C845 za 5799 zł
  • TCL 65C835 za 5299 zł

Oled
- Philips 65Oled707 za 5999 zł

Do każdego masz dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł
 
Do góry