TV 55-60 cali do 5 tys.

szmejski

New member
Witam.
Obecnie posiadam Samsung UE55KS7000. Jestem z niego bardzo zadowolony, przenoszę go do sypialni.
Chciałbym do salonu coś nowego, nieco większego 58-60 cali. Myślę, że 65 będzie za duży (odległość od ekranu 2,5 metra). Budżet raczej do 5 tysięcy.
Przeznaczenie : PS5, sport (również w 4K), filmy (również 4K).
Będę bardzo wdzięczny za sugestie.
 

Attachments

  • 20221125_170020.jpg
    20221125_170020.jpg
    2 MB · Wyś: 23

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli myślisz o oledzie, to po 55" masz przeskok na 65", nie ma 60". Jeśli chodzi o odległość, to nie bałbym się pójścia w 65". 2,5m to dobry dystans na taką przekątną.
Pozostaje pytanie czy zmieści Ci się pomiędzy wiszące szafki? Ale pewnie byś wcisnął.
Drugi problem, to budżet. Na szybko w tej kwocie znalazłem w jednej z dużych sieci 55" Sony A80J i LG C1 - oba modele zeszłoroczne, fajne tv. Na większego oleda musiałbyś trochę dołożyć.
 

szmejski

New member
65 cali zmieściłby się spokojnie. Zostałoby po 13cm do szafki z każdej strony. Budżet nie stanowi problemu. Mogę go zwiększyć, jeśli telewizor ma być tego warty. No i pytanie czy rzeczywiście musi to być OLED, czy jest to warte swojej ceny.
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli dużo oglądasz za dnia i to jeszcze w nasłonecznionym pomieszczeniu, to może musiałbyś się przyzwyczaić do trochę niższej jasności oleda. Zwłaszcza jeśli posiadałeś wcześniej bardzo jasny tv LCD.
Nie posiadałem nigdy LCD, tylko plazmę (która też uchodziła za dosyć ciemny tv) i dla mnie naturalnym krokiem była przesiadka na oled. Nie oglądam tv informacyjnych, więc nie boje się wypaleń. Trochę gram na PS4, głównie oglądam filmy i seriale. Najczęściej wieczorami. I w takim zastosowaniu oled sprawdza mi się bardzo dobrze.

Polecam Ci udać się do jakiegoś dużego marketu rtv i obejrzeć kilka oledów różnych producentów. Masz LG, Philipsa, Sony, Panasonica i Samsunga. Ten ostatni na najnowszym typie panelu QD-OLED. Sony Też ma jedne model z tym panelem, ale dosyć drogi.
 

szmejski

New member
No właśnie raczej nie oglądam przy dużym nasłonecznieniu. Przeglądam forum i zastanawiam się poważnie nad Philipsem 65OLED707. Zachwalany. No i chyba świetny do oglądania piłki (120hz), a tego u mnie najwięcej. Obecnie promka - w cenie 6999 do wyjęcia. Co powiesz ? :)
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wydaje mi się, że dobra cen jak za 65”. Niestety nie wypowiem się o tym modelu. Nie śledziłem jakoś w zeszłym roku Philipsów kiedy kupowałem pierwszego oleda. Ale w tym roku na AVS byłem na ich stoisku i podobał mi się obraz ze wszystkich oledów (grały 807, 907 i 937).
No i system android z dużymi możliwościami. Mi się dobrze korzysta, mam w Shieldzie, a w obecnym telewizorze Google tv.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale podnosisz budżet z 5 tyś na ..... ????
Bo Oleda w tej klasie cenowej nie kupisz.
Jeśli zostajesz przy 65 Oled - to najtańszy masz nowy Oled JVC za 6599 zł lub Toshiba za 6599 zł z pakietem
Za 6999 zł ma Oleda LG 65B23 z pakietem. Philipsa masz też z pakietem.
Masz też extra Mini Leda 65C835 za 5899 zł z pakietem.
 
Do góry