TV 55'' - 3500-4000 zł

syczu

New member
Witam wszystkich.

Jak w tytule, poszukuję nowego TV, ponieważ moje 40'' bez 3D i innych bajerów przestało mi wystarczać. Poniżej wyszczególniam kryteria poszukiwania:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 16m2 (sam pokój, ale jest jeszcze aneks kuchenny, także przestrzenność pomieszczenia jest większa, niemniej z bezpośrednio z kuchni bardzo sporadycznie coś oglądam)
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2.5 - 3.5 m (przede wszystkim 3.5)
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? generalnie 1-2, w porywach 4-5
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Głównie na wprost, czasem z boku
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Raczej stać, ale nie wykluczam zawieszenia, jak znajdę odpowiedni uchwyt
6. Jaki masz obecnie telewizor? Sharp Aquos 40LE830
7. Co chcemy aby telewizor posiadał? Smart TV, WiFi, coś na zasadzie AirDrop, że upuszczam z telefonu na ekran TV, jak najlepszy pod piłkę nożną i i inne widowiska sportowe, dobre nasycenie kolorów,
8. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? nc+ przez dekoder po HDMI
9. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? dekoder nc+, konsola (póki co PS3)
10. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? W tygodniu ~ 4 h dziennie, w weekendy ~ 8-10h, lubię jak sobie leci w tle
11. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Raczej matową, ponieważ z tyłu za sobą mam duże okno balkonowe, a także żyrandol, który do tej pory mocno się odbijał w lustrze, jakim jest matryca mojego Sharpa Aquos
12. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Przede wszystkim kanały sportowe, a także filmy i seriale z komputera po HDMI (jakość 720p). Generalnie większość oglądanych kanałów posiadam w jakości HD
13. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Tak - chociażby, żeby puścić jakiś filmik z YouTube
14. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, przede wszystkim FIFA ze znajomymi na konsoli, do kilku razy w tygodniu
15. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Od popołudnia do nocy w tygodniu, na weekendy leci od rana
16. Preferencje co do wielkości? 55 cali
17. Co Cię denerwuje w telewizorach? Efekt lustra, nieintuicyjna zmiana kanałów HDMI,
18. Preferencje co do marki? brak, ale nie ukrywam, że chcę również
19. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? Zdecydowanie tak - z tego co wyczytałem, to dla większych matryc i oglądania sportu i filmów w 1-2 osoby lepsze jest 3D aktywne (przynajmniej 2 pary okularów w zestawie)
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4000 zł (szukam pakietu z kinem domowym, także jak ktoś ma coś do powiedzenia i w tym temacie, chętnie wysłucham :p)
21. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? Być może, zależy o jakich kosztach mówimy, ale generalnie denerwuje mnie to, że kupuję TV, który nie jest skalibrowany przez producenta, albo producent nie podaje kilku wariantów kalibracji, w zależności od preferencji użytkownika i wiąże się to z extra kosztami...

Ponoć nie ma czegoś takiego jak za duży ekran i raczej też wychodzę z tego założenia, ale zważywszy na stosunkowo bliską odległość chciałbym taki TV, w którym nie będę mieć pikselozy przy okazji kanałów nadawanych w SD, albo co gorsza nawet HD.

Chciałbym za jednym zamachem kupić również zestaw kina domowego, także jeśli ktoś zna ciekawe pakiety, albo ma coś do polecenia, to proszę o informację.

Jak coś nie jest jasne, to chętnie dopowiem :)

Z góry dziękuję za pomoc.

/syczu
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale 55" za 4000 zł z kinem domowym w komplecie z nowych , to nic extra nie kupisz. A ze starych będzie trudne do zdobycia.
Ale może akurat:
Samsung 55H6200
Panasonic 55 AS650
Do tego kino plastikowe za 1000 zł .
Z nowych z 55" z matrycą natywną 100Hz najbliżej masz Philipsa 55PFH 6510 z ambilightem, Androidem, Kodi, MxPlayerem, Dual Play ,Miracast, wifi smart screen.
 

syczu

New member
Dziękuję wszystkim, którzy pofatygowali się mi odpowiedzieć.

Odświeżam jednak temat, ponieważ zwlekałem do okresu po Nowym Roku, żeby ceny spadły, w międzyczasie powiększył mi się również budżet i pojawiła zachcianka w postacie zakrzywionego ekranu.
Reszta wytycznych pozostaje niezmienna, natomiast wyposażenie TV uzupełniłbym o zakrzywione boki i kwotę górną za TV ustalił na 5 tysięcy złotych.
 

syczu

New member
Zacząłem się poważnie zastanawiać nad zakupem tego modelu: SAMSUNG UE55JU7500.

Co powiecie o tym telewizorze?
Ktoś może się wypowiedzieć na temat kształtowania ceny, zapowiada się na jakiś spadek, czy nie bardzo?
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Na chwilę obecną najlepszą cenę tego modelu ma chyba RTV Euro 6090 zł. W promocji świątecznej w MM 27-28 rudnia można go było dostać za około 5500 zł więc może warto się jeszcze wstrzymać i jak pojawi się w takiej cenie to wtedy go zakupić. Ja osobiście również zastanawiałem się pomiędzy modelami JU7500 i JS8500 ale chyba się wstrzymam i zobaczę co zaprezentują TV na 2016 rok.
 

vigoo

Banned
Zacząłem się poważnie zastanawiać nad zakupem tego modelu: SAMSUNG UE55JU7500.

Co powiecie o tym telewizorze?
Ktoś może się wypowiedzieć na temat kształtowania ceny, zapowiada się na jakiś spadek, czy nie bardzo?
Poczekaj na dobrą promocję w Saturnie, albo Media Markt a będziesz mógł go kupić o ok. 15% taniej. Lepszej ceny nie znajdziesz.
 

syczu

New member
Tak też uczyniłem i jadę dzisiaj do Saturna po zakup, ale jednak po inny model, niż początkowo myślałem.

Co powiecie o Sony KD55S8505C ? W promocji za niecałe 5600 zł (niestety brak okularów w zestawie, także + 200 zł za 2 pary jeszcze)
 
Do góry