TV 50 cali 3600 zł

mogwai

New member
Witam proszę o propozycje tv 50 cali do założeń:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? uchwyt
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - z zachodu z prawej strony tv
7.Jaki masz obecnie telewizor ? brak
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? smart, CI, wifi
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? UPC
10.Jakie urządzenia ? może jakaś gra, laptop, smartfon
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 5
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - dowolna
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - sport,film
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak, youtube
15.Czy zamierzasz grać w gry - tak
16.Preferencje co do marki ? dowolna
17.Preferencje co do wielkości? tylko 50'
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? - smużenie, słaba płynność, blade kolory
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? do 3600
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? tak, obojętnie jakie
 

pedeef

New member
Sam jeszcze nie zakupiłem tv ale pytałem wcześniej o tv w rozmiarach 47-50' na kilku forach i z natywną matrycą 100 Hz polecano mi:
- Panasonic TX-L50ET60E
- Philips 50PFL5008
- SONY 50W685
- Sharp 50LE752V
- Toshiba 50L7335DG

Jest jeszcze plazma Panasonica najczęściej polecany tv 50ST60. Z tych modeli trzeba dobrać coś do twoich wymagań. Ja osobiście rozważam trzy pierwsze dwa pozostałe kuszą niską ceną, a plazma mi się nie zmieści. Może ktoś wrzuci kilka uwag do tych modeli.
 
Ostatnia edycja:

SLAV7

New member
Bez reklam
Z 3D to tylko SONY 50W685. Mały imput lag do gier, dobry procesor obrazu, mały pobór prądu. Jedyna wada to 2 gniazda HDMI

Pozdrawiam
 

SDman

Banned
Witam proszę o propozycje tv 50 cali do założeń:

13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - sport,film
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak, youtube
17.Preferencje co do wielkości? tylko 50'
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? - smużenie, słaba płynność, blade kolory
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? do 3600

Witam,
do tych punktów tylko i wyłącznie 50ST60 -polecam.

Pozdr.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Jka jest matryce nie wiem ale to nie ma większego znaczenie. Kolory, kontrat i czerń są bardzo dobre. Katy też nie najgorsze. W SONY SMART działa dobrze. Mam model z 2010 roku i menu jest szybsze niż w nowych TV PHILIPS.

PANAS 50ST60 może być również ciekawa opcją.

Pozdrawiam
 

Mirek2407

Member
Sam poszukuje tv 50 do 55 cali i mam podobny dylemat ale wg mnie z TV LED o tej przekątnej i w tej cenie to chyba ten Panasonic 50ET60 jest najlepszym wyborem, jedyne co mnie tylko zastanawia to jaka w nim jest matryca bo niestety na pewno nie produkcji LG jak w modelach 47et60 czy 55et60 a wolałbym właśnie tą od LG.
 

desertman

New member
Sam poszukuje tv 50 do 55 cali i mam podobny dylemat ale wg mnie z TV LED o tej przekątnej i w tej cenie to chyba ten Panasonic 50ET60 jest najlepszym wyborem, jedyne co mnie tylko zastanawia to jaka w nim jest matryca bo niestety na pewno nie produkcji LG jak w modelach 47et60 czy 55et60 a wolałbym właśnie tą od LG.

dlaczego od LG, sam szukam LCD LED i niestety matryce od LG mają dobre kąty ale barwy i czerń to już inny problem, problem jeżeli chodzi o matrycę LG.
 
Ostatnia edycja:

Mirek2407

Member
Mam okazję oglądać u znajomych dość dużo filmów na Panasonic 47et5 i tam jest matryca ips od LG i obraz na tym tv mi bardzo odpowiada zarówno 2D jak i 3D dlatego pisałem,że wolałbym w serii et60 jaką przymierzam się kupić już sprawdzoną od LG, jednak finanse mnie ograniczają i na 55 cali mnie nie stać a 47 cali to wydaje mi się już za mały tv na ok 3,5 do 4m odległości od tv.
 

desertman

New member
Takie małe pytanie off topic, czy z ok. 3 do 3,5 m od ekranu jest różnica pomiędzy telewizorem 47 a 50 cali. Pytam bo nie iem czy bardziej jakość (czytaj płynność czyli matryca 100 Hz) czy iść na kompromis i brać coś większego w podobnej cenie (matryca 50 Hz). Coś mi się wydaje, że różnica będzie dopiero widoczna przy 55" ale to już niestety nie moja półka cenowa.
 

mogwai

New member
Sam jeszcze nie zakupiłem tv ale pytałem wcześniej o tv w rozmiarach 47-50' na kilku forach i z natywną matrycą 100 Hz polecano mi:
- Panasonic TX-L50ET60E
- Philips 50PFL5008
- SONY 50W685
- Sharp 50LE752V
- Toshiba 50L7335DG

Jest jeszcze plazma Panasonica najczęściej polecany tv 50ST60. Z tych modeli trzeba dobrać coś do twoich wymagań. Ja osobiście rozważam trzy pierwsze dwa pozostałe kuszą niską ceną, a plazma mi się nie zmieści. Może ktoś wrzuci kilka uwag do tych modeli.


Czy jest coś jeszcze godnego uwagi z LCD w rozmiarze 50cali? Zbierając info:
1. Panasonic TX-L50ET60E bez nagrywania na usb (mój faworyt nie najlepszy dźwięk, obraz ludzie sobie chwalą, dobry smart obok sony)
2. Philips 50PFL5008 nie ma natywnej setki, żółwi smart
3. Sony 50W685 bez konwersji z 2d do 3d i najmniejsza z powyższych ilość złączy Hdmi, dobry smart,
Pozostałe mają ciężkie w użytkowaniu menu, problemy przy połączeniu poprzez wifi, słaby smart.
Reasumując na dziś w cenie do 3600-3700zł chyba najlepszym wyborem będzie panas. Czy ktoś może wie czy cena tego modelu w niedługim czasie nie będzie spadać?
 
Ostatnia edycja:
Do góry