Tv 50-55" 2000-2500 zł

Marian456

New member
Dzień dobry. Bardzo proszę o pomoc w wyborze tv dla rodziców, w końcu zrobili przemeblowanie w salonie i mają miejsce na większy tv.

Przejrzałem ostatnie tematy z pytaniami, ale nie znalazłem tam tv dla siebie. Jest troche fajnych artykułów, ale mają już co najmniej kilka miesięcy, a ceny i modele szybko się zmieniają.

Niżej zamieszczam wypełnioną listę pytań, dodam jeszcze, że preferowana matryca to va, jako, że kąty nie są bardzo ważne (ogląda.maks 2 osoby na wprost), ale przyzwoity ips też może być.

Fajnie, jakby tv był na androidzie, żeby mogli odpalić wnukom gry na tv.

Philipsy z ambilight wydają się ciekawe, ale nie znalazłem w tym budżecie nic z tą funkcją i androidem jednocześnie.

Ewentualnie można zrezygnować z Androida na rzecz innego smarttv, jeśli nie ma nic w tej cenie sensownego.

Myślę, że płynność i lepszy upscaling są w tym wypadku ważniejsze niż lepsze odwzorowanie kolorów.

Jeśli warto dopłacić 200-300 zł do czegoś co ma np 100hz albo lepszy procesor obrazu to jest to opcja do rozważenia, ale okolice 2500 PLN to górna granica budżetu. HDR i Dolby Vision nie są bardzo istotne.


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? salon z aneksem kuchennym 25 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3-4 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Od strony zachodniej, są żaluzje, słońce nie jest problemem
7. Jaki masz obecnie telewizor? 15+ letni sony bravia crt
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Smart TV (najlepiej android) - wymagany, HDR10, dolby vision - miło jakby były, ale nie są koniecznością
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablówka czyli sd+hd, czasem netflix i youtube 4k
10. Jakie urządzenia ? brak
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 6h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? przyrodnicze, seriale
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Okazjonalnie, 5%
16. Preferencje co do marki? lg
17. Preferencje co do wielkości? 55 maks
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? długie włączanie, przycinki w obrazie/brak płynności
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? po równo
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? około 2500 zł
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? co 10 lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Tak

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Moim zdaniem sprawa jest prosta. SONY 55XH8096. Osztował 2500 ale teraz możesz kupić najtaniej w KAJT24.pl za 2850. W tej cenie nic lepszego nie znajdziesz. Spełnia wszytske Twoje oczekiwania
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
DO Twoich potrzeb :
- LG 55Nan863
- Philips 55LUS7805
- TCl 55P815
Jak będziesz niebieski masz specjalną ofertę i dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł .
 
Do góry