TV 4k 75" do 7000 zł

valdi74

Member
Witam!

Planuję zakup nowego TV dla rodziców. Celuję w 75 cali. Rodzice oglądają główne Polsat Cyfrowy i TV naziemną.

Ankieta:
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 30 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3-3,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać choć tata też coś wspominał o mocowaniu do ściany
6. Jak słońce świeci w pokoju? świeci z boku na TV czasami
7. Jaki masz obecnie telewizor? stary Sharp Aquos 40 cali
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Polsat Cyfrowy, DVB-T, czasami filmy Bluray
10. Jakie urządzenia? brak
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 5-6 h
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, seriale, naziemna TV
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry? nie
16. Preferencje co do marki? nie
17. Preferencje co do wielkości? 75"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? rwanie obrazu na filach
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? częściej wieczorem
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 7.000 PLN
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? co 10 lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? nie
23. Tv Ambilight: nie potrzebuję

Z góry dziękuję za propozycje i pozdrawiam.

Waldek.
 

valdi74

Member
Dziękuję za podpowiedzi. Rodzice byli w sklepie pooglądać te TV i mama zablokowała 75", bo za duży. Ma być 65" :-|
Czy w tej sytuacji wybór pozostaje ten sam, czyli odpowiednie modele 65pml9008 lub TCL 65c805 ?

EDIT: Widzę, że w tym budżecie można już pomyśleć o OLED 65" (np. 65OLED707). Muszę z tatą przeprowadzić pogadankę na temat OLEDów. Mają w pokoju żaluzje jakby co ;-)
 
Ostatnia edycja:

hbdyz

Member
Dziękuję za podpowiedzi. Rodzice byli w sklepie pooglądać te TV i mama zablokowała 75", bo za duży. Ma być 65" :-|
Czy w tej sytuacji wybór pozostaje ten sam, czyli odpowiednie modele 65pml9008 lub TCL 65c805 ?

EDIT: Widzę, że w tym budżecie można już pomyśleć o OLED 65" (np. 65OLED707). Muszę z tatą przeprowadzić pogadankę na temat OLEDów. Mają w pokoju żaluzje jakby co ;-)
Wcześniej niż o żaluzjach popytaj o to, co oglądają, bo jeśli przez wiele godzin dziennie lecą programy informacyjne czy śniadaniowe ze statycznymi elementami graficznymi, to OLED niekoniecznie będzie najlepszym wyborem. A przy obecnym TV to nawet miniled zrobi "efekt wow".
 

valdi74

Member
Zadałem tacie już temat, żeby poczytał w internetach o wadach i zaletach technologii OLED. Wiem mniej więcej co oglądają. Raczej skaczą po kanałach Polsatu Cyfrowego, więc wypaleń logo nie powinno być. Nie grają i nie używają aplikacji.
 

valdi74

Member
Jak zdecydujecie daj proszę znać.
Kiedy planują zakup ?
Dam znać. Tata chciał już ale go wystudziłem, że takie sprawy się na spokojnie załatwia ;-) Myślę, że w przeciągu tygodnia-dwóch będzie decyzja. Na pewno przed Świętami. Już mu powiedziałem, że załatwię z kalibracją. Mam nadzieje, że sam nie zamówi :-|
 
Do góry