TV 46" lub więcej do 3000 proszę o poradę

adamadamadam

New member
Szukam TV do 3000 zł
najlepiej z euro rtv agd lub innego sklepu na terenie Poznania

moje wymagania:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 3 x 6 m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok 2,5-3
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost oraz leżąco
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stac
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - średnio okno będzie po lewej (najlepiej TV z matrycą MATOWĄ)
7.Jaki masz obecnie telewizor ? 32 kineskop stary
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? bdobry obraz, odtwarzanie filmów z USB, ethernet/Wifi, nagrywanie USB, DLNA koniecznie, zeby nie zacinał przy przewijaniu filmów ogladanych po

wifi w domu. Wifi mam mocne i 3 metry od TV. Internet kablówka 50Mb
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? kablówka osiedlowa INEA
10.Jakie urządzenia ? DVD, BLU+RAY, komputer PC do grania
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4-8, roznie, ale srednio przyjac 4g/dzien
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? MATOWA
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? wiadomosci, dokumenty, filmy, troche bajek dla dzieciakow
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? internet w tv nie jest dla mnie istotny. jesli mialby dzialac doskonale kosztem jakosci innych detali, to nie interesuje mnie.
CZytalem sporo o tym, ze to tragedia w smartach. nieznosze tez wpisywania tekstow przez pilota
15.Czy zamierzasz grać w gry - tak
16.Preferencje co do marki ? - brak - byle nie jakas manta czy xcos tam ;P
17.Preferencje co do wielkości ? 46-47"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? najbardziej ze wszystkiego wolne przełączanie programów -nienawidze tego i bardzo zalezy mi na czyms co ma szybka reakcje menu, jasne plamy na
czarnym
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? max 3000PLN
21.Czy telewizor ma mieć 3D - tak, pasywne

Z góry serdecznie dziękuje każdemu, kto zechce poświęcić swój bezcenny czas na pomoc w podjęciu decyzji :)

Pozdrawiam

PS: uwaga, jeśli dałoby się w tej cenie kupić porządną plazmę, to prosiłbym też o podpowiedź, bo dość mocno mnie wkurza to, że obecnie w led tv nie ma czegoś takiego jak czerń:(
a prądożerność to jakoś ogarnę - nie oglądamy całą dobę cały m-c.
Jeśli więc jest jakaś plazma, która ma doskonałą czerń, a jednocześnie spełnia wymogi powyżej, które podałem dla LED, to (choć to nie ten dział) popraoszę też o opcjonalną podpowieź. Nie chciałem robić takiego samego posta w osobnm dziale... (a może powinienem?)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Plazma do Tych warunków to tylko Panasonic 50St60 ale za dopłatą.
Ale jeśli pasywne 3D najważniejsze to philips 50 PFL 5008.
 
Ostatnia edycja:

adamadamadam

New member
dziękuje kiki

nt tej plazmy znalazłem taki wpis:
" Wady:

- nie jest to raczej TV dla graczy. O ile konsolowcy może przeboleją, o tyle pecetowcy raczej nie, input lag sięga 100 ms, co wszelkie FPSy czyni niegrywalnymi

- jak to plazma, ma 50 Hz bug, więc...

Źródło: Panasonic TX-P50ST60E - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD
"

a druga zła opinia
moze tez mi cos o tym ktos napisze, czy warto się tym przejmować?

"
Jest to moja trzecia plazma i pierwszy raz jestem rozczarowany, jakość obrazu jest świetna jednak elektronika jest na żenująco niskim poziomie. Przy filmach odtwarzanych ze źródła 1080p obraz jest bardzo dobry. Oglądanie telewizji (dekoder cyfry pace) nawet programów nadawanych w HD to porażka, obraz przeważnie często poszarpany (linia prosta nie jest prosta, litery są poszatkowane itd.), dodatkowo czasami czasami wokół poruszających się postaci pojawiają się dziwne rozmycia (jak w dawnych divix'ach).
Odnośnie dźwięku i 3D nie wypowiem się ponieważ używam amplitunera a 3D nie oglądam.
Jeżeli ktoś kupuje ten telewizor do oglądania telewizji i ma dekoder 720p/1080i to zdecydowanie odradzam, natomiast do blu-ray polecam.
Podsumowując ten model to wielkie rozczarowanie(do zakupu zdecydowałem się czytając bardzo pochlebne opinie na forach założyłem że skoro nie widać różnicy to po co przepłacać ponad 1000 zł za wyższą serię), świetny panel i tragiczna elektronika. Obecnie bez chwili zawahania kupił bym serię GT60 (myślę że ta zdecydowanie lepiej radzi sobie z upscaling'iem bo dla serii ST60 to bariera nie do pokonania)


możesz mi coś na ten temat napisać? Rzeczywiście będzie tak źle z graniem na tym tv?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nieprawda. Input Lag jest znacznie mniejszy.
Jeśli ma być głównie do gier to Philips 50PFL 5008 ma Input Lag 24,5 ms
Panasonic nie ma już bug'a
Zresztą wpisy są jednoznaczne co do Twoich wątpliwości.
Same zachwyty- więc bez obaw.
 

adamadamadam

New member
ok kiki
czyli tego panasa z plazm radzisz brać w ciemno?
Jako laik i tak muszę się zdać na opinię innych:)

ALE

jesli jednak żona obetenie mi budżet do 3k i nie więcej (wówczas obetnie mi coś innego hahahah),
to (przy moich warunkach) tylko ten philips tak?

Przyznam się szczerze, że mam mało czasu na czytanie opinii, i jestem zaledwie po 2 dniach czytania... szukania... plus porady stąd (czyli na razie tylko Twoje)
Uważam to miejsce za kluczowe (najlepszy portal o TV), m in dzięki doświadczeniu osób takich, jak Ty. Przy okazji jeszcze raz dziękuje za to, że poświęcasz mi czas:)
 
Do góry