tv 46-50 seriale 720p

Raiv

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Sypialnia 8m2 okno od zachodu, jednak troszkę przysłonięte blokami. Umiarkowanie jasno, są żaluzje.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ~2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Raczej leżąca pozycja bo oglądałbym z łóżka, które się nie rozkłada. Patrzyłbym na wprost, głowy odchylona do góry patrz niżej.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć dość wysoko
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? możliwość bezproblemowanego oglądania filmow z USB różnego fomatu (i jakości) wraz z napisami, no i jakość obrazu, płynność itd.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablówka osiedlowa poprzez ich tuner podłączony do kabla internetowego.
10 .Jakie urządzenia? Konsole next-gen, słuchawki stereo nauszne.
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-4
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? brak preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? seriale w jakości 720p czasem ripy blu-ray nieraz z tv.
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak, choć nie jest to bardzo ważne. Mogę przymknąc oko.
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? często, zaraz obok ogladania filmów z pena będzie to główne wykorzystanie TV
16. Preferencje co do marki? brak
17. Preferencje co do wielkości? jak w temacie, ale jestem otwarty na wasze sugestie.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Słaba płynność ruchu.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3700-3800 max
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? wolę aktywne ale dla mnie 3d nie jest priorytetem.



Biorąc pod uwagę te kryteria w sklepie MM wytypowałem plazmę panasonica P50ST60 oraz leda 47FT60 oba za 3700pln. Plazma kusi mnie przyjemnymi dla oka kolorami i dobra czernią zwłaszcza, że sporo będę oglądał po zmroku. Nie wiem jednak, czy dobrze poradzi sobie z materiałami nagranymi na pen-drive. FT60 wydaje się być bardziej multimedialny. Ważne jest dla mnie wasze zdanie czy plazma poradzi sobie w materialami z pen drive-a. Wiem, że plazma ma kłopot z 50hz i nie wiem do końca o co chodzi, ale wiem, że ripy mają mało klatek na sekundę, więc pytam czy na plaźmie nie będzie dokuczliwe oglądnie seriali we wspomnianym 720p. To samo w przypadku gier na konsoli, które zazwyczaj mają 60fps, ale ta ilośc spada przecież znacząco nawet do poziomu 25-30fps.



Z góry dzięki za pomoc.
 

digitalus

Banned
Witam
Plazma panasonic st60 na pewno spelni oczekiwania.
kliknij na link nizej
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/102824-tv-50-55-a.html
Mam najnizszy model plazmy i jakosc obrazu jest na dobrym poziomie.W ST60 moze byc tylko lepiej.
zdjecie z ekranu,najnizszy model plazmy za 1500 zl
W dzien tez dobra jakosc obrazu
DSCF4263d_nseeann.jpg

DSCF4872d_nseeaae.jpg
 
Ostatnia edycja:

Raiv

New member
Dzięki za odpowiedź. Generalnie jestem zdecydowany na plazmę tylko pozostaje kwestia odtwarzania plików mkv 720p. Jeśli plazma radzi sobie z tym równie dobrze co lcdek to nie będę miał wątpliwości. Samej telewizji wiele nie oglądam.
 
Do góry