TV 42LN575S - jak i jakie kino domowe?

galtom

New member
Witam,

Moj Tato kupil telewizor LG 42LN575S, niestety jest bardzo rozczarowany jakością dzwięku z wbudowanych głośników.
Oglądałem wyjścia z tego TV ale nie widzę niczego oznaczonego jako audio out (jakis jack czy "czincze"), żeby w prosty sposób podłączyc jakies proste dwa głośniki stereo.

Jak rozumiem (TV jest podłączony do dekodera Netii przez HDMI) jedyne rozwiązanie to jakieś kino domowe.
Nadal jednak nie wiem jakie kupić (jak najtańsze) by dało sie je bezproblemowo podłączyć.

Takie kino ma być podłączone do dekodera i dopiero do tV? Czy do TV... zupełnie sie w tym nie orientuję.
Musi mieć da HDMI w tym celu czy musi mieć wyjscie cyfrowe(opryczne audio).

Czy np. ten zestaw LG DH4130S bedzie można bezkłopotu (jak?) podłączyć do obu urządzeń?
A może jest jeszcze jakaś tańsza opcja? Zależy nam tylko na głośnikach (lepszych niż te w TV) a nie samym kinie...

Będę wdzięczny za pomoc, pozdrawiam.

galtom
 

all4you

New member
Z tego co czytałem o tym kinie domowym to ma wejście aux i jakieś do odtwarzacza mp3, więc podłączysz bez problemu, ale tylko stereo. Niestety o 5.1 z telewizora możesz zapomnieć, no chyba że TV ma analogowe wyjście 5.1 audio, ale to kino nie ma wejścia 5.1. Zazwyczaj w TV jest tylko cyfrowe w 5.1, zresztą to warunek konieczny w naszym kraju - ustawa. Sygnał analogowy z TV można wyprowadzić z gniazda SCART kupując odpowiedni kabel. TV może również posiadać odpowiednie wyjście audio, takie jak w kinie domowym, musisz sprawdzić w instrukcji, ale i tak jakiś tam kabel musisz mieć.

Wpisz na portalu aukcyjnym "6x RCA" i powinien pokazać się jakiś kabel EURO SCART - 6x RCA.|
Zobacz jeszcze głośniki Genius SW-HF5.1 4800, do nich można podłączyć analogowy sygnał 5.1



Innym rozwiązaniem jest zakup amplitunera i głośników - takie prawdziwe kino domowe. Amplituner ma wbudowany dekoder cyfrowy DD i DTS, oraz wejścia cyfrowe optyczne i elektryczne, a nowsze modele również HDMI. No ale to już droższa zabawa. Niestety zintegrowane kina domowe raczej nie posiadają wejść audio cyfrowych, i tak dobrze że ma AUX
 
Do góry