TV 42'' - jaki ???

TomB32

New member
Witam,

Czytam forum od 2 tygodni i dostaję już powoli pomieszania z poplątaniem :(

Chcę kupić TV 42'' - nie jestem pewien czy to ma być plazma czy lcd, a co dopiero mówić o konkretnym modelu. Chciałbym się zmieścić w kwocie do 3 tys pln.

TV stać będzie w pokoju 4*5 metrów, nasłonecznienie spore, ale tylko w godzinach rannych (okna wychodzą na wschód). Tv stać będzie na środku dłuższego boku, okna sa na krótszym. Do TV bedzie podpieta kablówka UPC, do tego filmy z dvd i sporadycznie coś prosto z kompa (może zdjęcia?).

Zależy mi na mozliwie najlepszej jakości w podanym wyżej budżecie. Zastanawiałem się nad Panasem TX-P42X10 (brak dekodera mpg4 jest bez znaczenia) ale jego droższy brat (seria G) wypadł słabo w teście kikiego.

Co w takim razie można znależć dobrego w tym przedziale cenowym ?

Pozdrawiam
Tomek
 

kodi1985

New member
Powiem Ci, że zaczynałem tak samo jak TY, jednak od Panasonica TH-42PZ8, jednak do takiego pokoju lepsze będzie 50" po przeczytaniu forum. Przynajmniej tak twierdza wszyscy, ze lepiej kupić większy. Możesz jeszcze sprawdzić odległości od TV na centrumdobregoobrazu(kropka)pl
 

kaem74

New member
TomB32 napisał:
Witam,

Czytam forum od 2 tygodni i dostaję już powoli pomieszania z poplątaniem :(


to i tak krótko, ja tak kupowałem rok, aż w końcu zdecydowałem się na plazmę 42PZ8ES (zaczynałem od szukania lcd 32'') i jestem zadowolony.
warunki mam podobne (pokój, nasłonecznienie) tylko zamiast kablówki tuner sat.
obraz oglądany z odległości 3,5 m jest b.dobry,jedynie gdy świeci słońce to na ciemnych scenach jest gorzej ale w razie czego można zasłonić okno.
Także jak masz coś na oku to kupuj i się nie zastanawiaj bo im dłużej będziesz zwlekał to będziesz kupował tak jak ja.
 

kodi1985

New member
kaem74 napisał:
TomB32 napisał:
Witam,

Czytam forum od 2 tygodni i dostaję już powoli pomieszania z poplątaniem :(


to i tak krótko, ja tak kupowałem rok, aż w końcu zdecydowałem się na plazmę 42PZ8ES (zaczynałem od szukania lcd 32'') i jestem zadowolony.
warunki mam podobne (pokój, nasłonecznienie) tylko zamiast kablówki tuner sat.
obraz oglądany z odległości 3,5 m jest b.dobry,jedynie gdy świeci słońce to na ciemnych scenach jest gorzej ale w razie czego można zasłonić okno.
Także jak masz coś na oku to kupuj i się nie zastanawiaj bo im dłużej będziesz zwlekał to będziesz kupował tak jak ja.
KAEM -> Czy 42" z 3,5 jest okej ? nie chciałbyś kupić wiekszego ? Ja mam właśnie taka odległość i chciałem kupic ten sam TV co masz Ty. Główne przeznaczenie TV - > PS3, ewentyalnie TV chello. Jednak po przeczytaniu forum zaczynam przegladac oferty 50"? Tak samo jak autor tematu mam do wydania 3000 zl (z ewentualnym hakiem) Daj znać prosze.
 

_cymes_

New member
Witam forumowiczów!

Ja również podłączę się do tego wątku. Przeglądam forum od jakiegoś czasu i im dłużej czytam tym mniej wiem :)
Pokój mam mały bo tylko 3.5x 2.6m, odległość od tv to ok. 2m, sygnał SD z kablówki i czasem jakieś DVD lub xvid z kompa. Okno od zachodu, ale są roletki, więc nie będzie problemu ze światłem.

Myślałem o 37" góra 42" HD ready, tak do 3tys. zł, tylko no właśnie - jaki model i firma?
 

kaem74

New member
do kodi1985

nie wiem jak z tej odległości wygląda sprawa z PS3 bo nie podpinałem i raczej nie będę, po miesiącu oglądania telewizji sat. i dvd ta wielkośc jest dla mnie w sam raz (chociaż przez pierwszy tydzień myślałem że jest za duży- przesiadka z 21"), być może za jakiś czas tv okaże się za mały, tymczasem delektuję się tym co mam a oglądanie meczu ligi angielskiej na c+ to sama przyjemność.
Jeżeli możliwości finansowe ci na to pozwalają to bierz większy napewno nie będziesz żałował
 

kodi1985

New member
Dzieki za szybką odpowiedz, mowisz ze jest za duży, ale żebym kupił większy ? Gdyby te plazmy 50" brały tyle prądu co te nowe, to nawet bym sie nie zastanawiał, jednak na razie to troche inna półka cenowa. A ten 42pz8 jest w przystepnej cenie i jeszcze tyle pradu nie szarpie, tylko czytaja forum nie wiem czy nie bedzie za maly do mojego pokoju 6x4 z czego TV ma byc w odległosci 3,5 metra.
 

don111

Banned
weź plazmę ciut gorszy model a większy, masz tu gdzieś na forum np dobrze wypadający w teście Samsung A551 (chyba taki model)
i tak obraz będzie dla Ciebie super, a efekt z większego ekranu da więcej przyjemności niż nieco wyższa jakość z małego ekranu.... no chyba że naoglądałeś się wcześniej jakichś Pioneerów :p
co do poboru mocy to sam musisz się zastanowić czy te 20zł (chyba więcej nie wyjdzie) na miesiąc różnicy za o wiele większy ekran jest warte zachodu...
ja kupiłem Panasonic 46py8p (oglądam z odległości 2,5m), na 3,5m to brałbym minimum 50'... spotkałem się z głosami że lepiej dopłacić do wyższego modelu ale jak dla mnie obraz jest fantastyczny (wystarcza z nawiązką), a w takiej cenie nie kupiłbym nawet wyższego modelu 42' czy 37'
 
Ostatnia edycja:

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Duży!!!!!!!!!

Kolega ma racje,ja musiałem cierpieć:D dwa lata zanim zamieniłem tv z 42cali na 50 cali.
Wtedy ceny były masakryczne!!!
Teraz nie wyobrażam sobie ekranu mniejszego jak 50 cali !!!
Czy warto? TAK TAK TAK!!!!!!!
Odległość od ekranu 3,30m
 
Ostatnia edycja:

kodi1985

New member
Dzieki śliczne za rady i opinie, gadzeciaz skoro masz 50" to powiedz jak stoisz z prądem ? Bo ten TV co posiadasz w specyfikacji ma 550 W <wow>, nie wiem czy nie trzeba miec rowerka z dynamo i cwiczyć przed TV, zeby na prąd mięc :)
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
spoko!!!

Spokojnie bez paniki,średni pobór prądu to jak wyczytałem też na forum waha się między 240-270w.
Paniki nie ma! W rachunkach też;)
 
Do góry