TV 42" - jaki dla rodziców? Fachowcy, pomóżcie proszę!

Tomasz M.

New member
Szukam czegoś dla rodziców i oczywiście najbardziej zależy mi na połączeniu cech: jakości obrazu, trwałości telewizora i jego ceny. Gdyby przy okazji sprzęt miał gwarancję dłuższą niż 2 lata oraz podświetlenie LED (może za ekranem?), które nie daje chmur, to byłoby super. Jeśli chodzi o TV, to moja wiedza zatrzymała się kilka dobrych lat temu, a nie chcę by potem narzekano na mój wybór, tym bardziej, że sprzęt będzie oglądany ponad 200km ode mnie. Sam mam plazmę 50" Panasonica i jestem z niej zadowolony, ale dla nich jest on za duży, chyba zbyt energochłonny jak na całodniowe oglądanie i chyba zbyt wymagający opieki (dbanie o ekran i powidoki).

Poniżej przedstawiam kryteria, które może pomogą komuś z Was w wybraniu tego jednego jedynego (lub kilku). Z góry dziękuję i niech los wynagrodzi tym, którzy mi pomogą.

1. Odległość od ekranu: 1,5m-3m.
2. Jak słońce świeci w pokoju? TV tyłem do okna.
3. Jak duży jest pokój: powiedzmy 3,5m x 4,5m
4. Preferowana technologia: LED z podświetleniem tylnym, LED z bocznym bez chmur, plazma.
5. Jaki masz obecnie telewizor: CRT około 28" 4:3.
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: seriale.
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: równo w dzień i wieczorem.
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: przy świetle górnym.
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry.
10. Matryca błyszcząca czy matowa: najlepiej matowa, choć nie jest to znaczące kryterium.
11. Preferowana wielkość telewizora: 42", od wieeelkiej biedy 46".
12. Preferowana marka: zapewniająca długą gwarancję i dobry serwis, bez dodatkowych preferencji.
13. Czego nie lubisz w telewizorach: wad obrazu typu chmury.
14. Jakie urządzenia będą podłączone: dekoder Vectry HD, sporadycznie sygnał analogowy.
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 100%TV.
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: niestety zdarza się bliska odległość (1.5m) i ostry kąt.
17. Czy ważne jest wifi : przyda się.
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? nie
19. Czy chcesz surfować po internecie z poziomu telewizora: może się przydać, choć nie jest to najważniejsze.
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD : TVNPlayer się przyda.
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : nie musi.
22. Ma mieć 3D: nie musi.
23. Ma mieć slot na karty SD: nie musi.
24. Ma mieć tuner DVB-S: nie musi.
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI.
26. Jaki masz sygnał: dekoder HD Vectry.
27. Ile programów HD: nie pamiętam, ale dużo.
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: długo, praktycznie od rana do wieczora.
28. Ma stać czy wisieć: stać.
29. Rozdzielczość: Full HD.
30. Dvb-t: nie ma znaczenia.
31. Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu, trwałość telewizora, długa gwarancja.
32. Ile osób ogląda: 1-2.
33. Jaka klasa cenowa: do 3000.
 

coobah

Member
Bez reklam
Tomasz, mam plazmę Panasa od 4 lat i potrafiła całymi dniami grać.
Powidoki zauważałem tylko przy wyłączeniu TV, lecz nic na stałe nie zostało.
Może idź nadal w stronę Panasa. Czy to plazma czy LED.

U mnie wczoraj w salonie zagościł nowy TV, ale plazma Panasa (HD Ready...) idzie do sypialni jako "zapasowy TV" ;)
 

Tomasz M.

New member
Trochę straszy mnie to HD Ready, jednak wolałbym coś z Full HD, a w przypadku plazm i wymiaru 42" to cienki wybór w rozsądnej cenie. Zostaje więc coś z LED, ale te chmury...
Kiedyś było lepiej - był jeden telewizor na półce, brało się i cieszyło że jest. Teraz jest tego pełno i człowiek ma nawet dylemat z wyborem.
 
Do góry