Tv 3d

przem997

New member
Witam,

mam TV bez 3D, podłączyłem kablem HDMI do komputera, film 3d odpaliłem w MK Player - ma funkcje odtwarzania filmów 3D.
Film który był podzielony na 2 filmy - lewe i prawe oko nakłada na siebie i tworzy 3D - sprawdziłem w anaglifie typu red-cyjan - działa świetnie !!!


program ma możliwość wyświetlania filmu w 3D ale w technologi anaglifowej z POLARYZACJĄ PIONOWĄ. Składa film poprawnie i krawędzie widać, że są postrzępione - czyli prawdidłowo działa.

A teraz pytanie:
Zamówiłem okulary z tą polaryzacją, wyświetlę w zwykłym tv przez kompa.
Czy również będę miał efekt 3D w tej technologii na zwykłym TV LCD z tymi okularami polaryzacji pionowej?
Czy to tylko działa do 2 rzutników rozstawionych o odpowiednim kącie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Myślałem że prowadzisz eksperyment i sam byłem ciekawy co z tego wyjdzie.
Nawet sensacyjnie się zapowiadało. Nie udało mi się uzyskać obrazu 3D na telewizorach 2D wprowadzając jedynie program 3D.
Wg. nie to nie zadziała ale z przyjemnością poczekam na wynik końcowy.
 

jacek375

New member
Witam,

mam TV bez 3D, podłączyłem kablem HDMI do komputera, film 3d odpaliłem w MK Player - ma funkcje odtwarzania filmów 3D.
Film który był podzielony na 2 filmy - lewe i prawe oko nakłada na siebie i tworzy 3D - sprawdziłem w anaglifie typu red-cyjan - działa świetnie !!!


program ma możliwość wyświetlania filmu w 3D ale w technologi anaglifowej z POLARYZACJĄ PIONOWĄ. Składa film poprawnie i krawędzie widać, że są postrzępione - czyli prawdidłowo działa.

A teraz pytanie:
Zamówiłem okulary z tą polaryzacją, wyświetlę w zwykłym tv przez kompa.
Czy również będę miał efekt 3D w tej technologii na zwykłym TV LCD z tymi okularami polaryzacji pionowej?
Czy to tylko działa do 2 rzutników rozstawionych o odpowiednim kącie?


Chłopie,
ogarnij się, przecież to niemożliwe:p
Na TV 2D chce oglądać 3D :shock: buahahahaha
:hihi:
 

przem997

New member
jacek375: "Na TV 2D chce oglądać 3D buahahahaha"

nie wiem z czego się śmiejesz, bo widać, że kompletnie się nie znasz...
Technologia 3D jest o wiele starsza niż ty sam...
Telewizory 3D to zwykłe ekrany LCD, technologia ta sama tyle że podniesiono ilość Hz do wartości absurdalnych i nieprzydatnych... wystarczy 120hz do okularów aktywnych a do pasywnych nie ma wymagań...
co więcej fachowny na elektroda pl zawuważyli, że wystarczy 48hz na jeden kanał czyli 60 hz telewizor wystarczy jeśli oczywiście zsynchronizujesz z okularami...

Przecież napisałem, że 3D działa znakomicie w systemie red-cyan, pytanie teraz dotyczy systemu interpolacji uzyskany softwarowo a nie hardware...

Napewno się da tylko czy trzeba będzie stosować dodatkowo folię polaryzacyjną nakładaną na ekran czy wystarczy ta która jest już...

Jacku, ostatnio na stacji Orlen dawali gazetki z okularami 3D - wyobraź sobie że na płaskim papierze statycznym był efekt 3D - absurd? nie !

Proszę o wypowiedzi fachowców a nie dzieci które wróciły z Cinema City a wiedzę opierają na naciąganych reklamach producentów telewizorów 3D...
 
Ostatnia edycja:

przem997

New member
Brak ekspertów na forum tak więc podzielę się rozwiązaniem i odpowiedzią:
- aby działała technika polaryzacyjna potrzebne są oczywiście okulary polaryzacyjne - 2 szkła obrócone o 90stopni - jedno szkło pion, drugie poziom oraz nałożona na matrycję LCD folia polaryzacyjna, tak aby każda linia pozioma była polaryzowana naprzemian - pion i poziom...

Samemu raczej nie ma możliwości rozłożenia takiej folii...

Tak więc pozostaje 3D z filmami SBS przy okularach red-cyan!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tu trzeba dysponować wiedzą inżynieryjną w zakresie technologii 3D.
Myślę że takich ludzi na świecie jest nie za dużo , tym bardziej w Polsce.
Byłem ciekawy wyników Twojego eksperymentu.
Ja i tak nie podniecam się na razie jakością 3D. A widziałem już wszystkie technologie wprowadzone do produkcji.

Gdybyś opracował 3D ze zwykłego 2D ale nie w teorii to byłby ogromne osiągnięcie .
 
Do góry