TV 3D a źródła obrazu.

classic

New member
Szukam aktualnie TV i mam też kilka pytań co do samej technologii 3D:
1. Czy mając TV 3D potrzebuję odtwarzacz blueray 3D?
2. Nie mając odtwarzacza 3D w jaki sposób mogę odtworzyć nagrania 3D na telewizorze?
Można przenieść np. zawartość płyty blueray na pendrive/dysk zewnętrzny i odtworzyć na TV?
 

cacumen

Member
Bez reklam
Szukam aktualnie TV i mam też kilka pytań co do samej technologii 3D:
1. Czy mając TV 3D potrzebuję odtwarzacz blueray 3D?
2. Nie mając odtwarzacza 3D w jaki sposób mogę odtworzyć nagrania 3D na telewizorze?
Można przenieść np. zawartość płyty blueray na pendrive/dysk zewnętrzny i odtworzyć na TV?


Ad.1 dla zagwarantowania najlepszej jakości obrazu :TAK
Ad.2 telewizory 3D dokonują konwersji obrazu z 2D do 3D (jakość nie powala) ,ale naturalnie
zdecydowanie lepiej to wygląda po skopiowaniu na HD plyty BR 3D i odtwarzaniu tej zawartości
poprzez USB.
 

anedam

New member
... naturalnie
zdecydowanie lepiej to wygląda po skopiowaniu na HD plyty BR 3D i odtwarzaniu tej zawartości
poprzez USB.

A jak to najlepiej zrobić? Zrobiłem dokładną kopię programem MakeMKV, podłączyłem dysk przez USB ale nie wiedziałem jaki plik mam wybrać - próbowałem te z katalogu STREAM (czy STREAMS) i żaden nie działał. Potem zrobiłem ripa programem HandBrake z domyślnym ustawieniami - stworzył się plik z rozszerzeniem mp4 ale też się nie chciał uruchomić. Mam TV Samsung H6400.
 

cacumen

Member
Bez reklam
A jak to najlepiej zrobić? .


Używam niezawodnego Xilsoft Bluray Ripper portable , gdzie mam ustawiony profil HD-H.264 i można
wtedy uszczegółowić pożądaną rozdzielczość pliku wynikowego a także jakość audio-wideo.
Efektem końcowym jest kilku i lub kilkunastogigowy film , w zależności od ustawionych parametrów.
Naturalnie mocny sprzęt jest niezbędny , aby taka konwersja przebiegła w miarę szybkim czasie ;)
 
Do góry