TV 3D 46-50", kilka dodatkowych wymagań. 3500-4000

PeeN

New member
Witam,

Otóż w kwestii pytań i opowiedzi:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 5,3 x 4
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ~4,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2+2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? wprost, sporadycznie bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać, w przyszłości wisieć.
6.Jak słońce świeci w pokoju ? zza TV.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung LE32M87BD, działa do dziś, poleci do sypialni
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? przede wszystkim płynny (nie skaczący) obraz, Miracast, WiDi i koniecznie Dual Play bądź jego odmianę.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? dekoder cyfrowy, sieciowy Zyxel 1001h
10.Jakie urządzenia ? Xtreamer SideWinder 1, Pioneer VSX920.
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3 - 6.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - mat, ale nie koniecznie.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak ale tylko serwisy YouTube i TVNplayer itp.
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 3h w tygodniu
16.Preferencje co do marki ? Samsung, Sony, Panasonic, LG, i inne uzasadnione, nie dla Thomsona tylko.
17.Preferencje co do wielkości ? 46 - 51 cala
18.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 17 - 24, w dzień raczej w weekendy bajka dla dzieci
19.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500, w bardzo uzasadnionym przypadku max 4300
20.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? tak pasywne, z powodu grania w 2 osoby na jednym pełnym ekranie i to, że jak oglądałem w sklepach to mi się bardziej podoba.


Sporo czytałem już wątków na tym forum, całe teksty z testami o:
LG: 47LA660S, 47LA690S, 47LA691S, 47LA740S,
Sony: KDL-W805A
Panasonic: TX-L47FT60

i teraz LG:

z serii 6 spełniają moje oczekiwania jeśli chodzi o smart (TVN player optymistycznie zakładam, że zostanie dodany, choć serwis LG mi tego nie potwierdził, pisałem), niestety obraz dla mnie się przycina, widziałem wszystkie i dla mnie to skacze strasznie. Jak wybierałem swojego starego Samsunga właśnie tym się kierowałem i było warto, mecze do dziś śmigają lepiej niż u niektórych znajomych na nowszych sprzętach. Modelu 740 nie widziałem jeszcze w akcji, jakie wrażenia? czy rzeczywiście widać, że tam jest matryca szybsza? za cenę 4100 mógłbym kupić ale on jest biały i do moich piano black Cantonów Chrono 520 nie będzie pasował :/, może znacie odpowiednik czarny?

Sony 4000PLN:
widziałem w akcji, obraz mi się bardzo podoba, niestety opinie o smartowności i możliwościach podłączeń już gorsze, choć teoretycznie wszystko ma. Nie jest znany mi jego Smart, brak testów, może coś gdzieś ktoś znalazł? Są szanse że zakupię Playstation 4 więc może warto?

Panasonic 4400PLN:
obraz super, wygląd ok, smartowność taka sobie znów, nie potwierdzona, nie znam testów. Cena przerażająca niestety bo na granicy możliwości a to jeszcze nie koniec wydatków o czym poniżej.

Reasumując:
LG 47LA740S:
+ Dual Play
+ cena akceptowalna jeszcze
+ Miracast, DLNA, MHL, NFC
+ fajny pilot
+ tuner Sat S2
+ 6 okularów dołączonych (4 do filmów i 2 do grania) nic nie muszę dokupywać
- brak Widi
- kolor biały
- brak TVN player - tu pytanie czy działa przez przeglądarkę?
- tuner Kablówki
- jakoś nie ufam trwałości LG, choć kupiłem sobie teraz pierwszy ich telefon

Sony:
+ tuner Kablówki
+ 4 okulary do 3D, 80PLN do SimulView oryginał Sony, pytanie czy Simulview działa z innymi grami niż PSP? Serwis mi napisał, że działa z PSP, a za działanie innych nie opowiadają (marketing kupcie tylko Sony, ehh)
+ fajny obraz,
+ Widi, DLNA, NFC
- lipny pilot,
- nie znane dla mnie TVN player i brak logowania do IPLA (choć mam nadzieję, że nie pomyliłem teraz z Panasem)
- mało popularny TV, coś w necie cicho o tym a ja się boję takich wynalazków bo w razie problemów skazany będę tylko na serwis

Panasonic 4400PLN:
+ obraz
+ dobre opinie ale znów nie wiem jak ze smartem
+ tuner kablówki
- cena z kosmosu a na dodatek muszę dokupić oklulary czyli aby było porządnie jesze +100 za zwykłe i 80 za dual play
- nie potwierdzone dla mnie granie w 2 osoby
- tuner satelitarny


Prośba zatem o pomoc w wyborze jak powyżej i wskazanie ewentualnie innych graczy. Nie ukrywam, że mam sentyment do firmy Samsung (z 6 odbiorników juz ogólnie po rodzinie pokupowałem ale minimum 2 lata temu, wszystkie śmigają super). Niestety Samsung nie ma pasywnego 3D i grania.
Co do tunerów to nie muszą być ale... kto wie czy za 2 lata nie będę chciał jakiejś NC+, więc ten satelitarny może się przydać.

Mam nadzieję, że mniej wiecej opisałem o co mi chodzi, może jest coś co kosztuje 3500 i spełnia ww wymagania?
 

PeeN

New member
Kiki,

dzięki za szybkie info, nie przyglądałem się Philipsowi wychodząc z założenia, że to firma utrzymująca przy życiu serwisantów.

NIe wiem czy tak jest nadal? Ale dawno dawno temu praktykując w serwisie RTV gdyby nie philips, właściciele by nie mieli za co żyć. Innych producentów np: Panasonica można było uraczyć raz na 3-4 miesiące...

Przeczytam wątek o philipsie wspomnianym dziś. na 1 rzut oka wygląda fajnie. Wiesz coś nt reklamacji?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Ja bym na Twoim miejscu poszukał jeszcze Toshiby 47WL968, jeśli nie chcesz Philipsa 47PFL6008 (choć to naprawdę fajny model)
- jeśli chodzi o skalowanie - jedynie Sony może tu rywalizować, bardzo dobrej klasy procesor
- płynność na wyższym poziomie niż wszystkie w/w ze względu na matrycę 200hz
- smart jest dość przeciętny, ale masz dostęp np. do tvn playera czy iplexu, więc do oglądania jak najbardziej
- ma też wyjątkowo równe podświetlenie matrycy, czego ani na Panasonica, LG czy Sonym nie zobaczysz.
- masz 3tunery no i pasywne 3d :>
Tak czy siak, warto samemu zobaczyć, a nie tylko czytać testy, dopiero wtedy jesteś w stanie dobrze wybrać.
 

PeeN

New member
beniuasia
Jeżeli chodzi o okulary to IMHO nie ma znaczenia producent, a i tak będą działać, w najgorszym przypadku będzie zamiana oka lewego z prawym ale chyba definiuje to standard. Nie ma znaczenia co jest napisane na nich. HAMA produkuje pasywne okluary dla mas i działają z czym się da. Dualplay, czy SimulView to po prostu para okularów z 2 szkłami dla lewego oka i para z 2 szkłami dla prawego oka. W teorii każdy TV z 3D obsługuje tryb grania (nawet aktywny, przeróbki oklularów - patrz YT).
Ja się obawiam bardziej, że polecą jakieś sygnały po HDMI między PSP (PSP4) a TV Sony i tylko wtedy będzie dało się to włączyć, choć są na YT filmy pokazujące monitory3D sony z działającym Xboxem.

Karpaj:
Sony rzeczywiście mi się podoba i to bardzo, moim zdaniem obraz najlepszy z ww. Zaintrygowaliście mnie jednak owym Philipsem i udałem się na wycieczkę do MediaMarkt i... zdziwko nieziemskie. Otóż nie mają ani sztuki, bo jak mi to Pan wytłumaczył firma Philips przestała istnieć. Zaraz pogoogluję czy to prawda.

Jak z tą Toshibą, co w niej dobrego?
 

PeeN

New member
Czytam wątek o Philipsie pfl6008 i w pewnym momencie KIKI podajesz tabelkę z innymi modelami, niby tylko różnica kolorów ramek ale jest też: PNM 3D co to? Bo modeli wymienionych nie widzę dostępnych w sieci.
 

PeeN

New member
KIKI,

linki zaraz zaczną działać a na razie dopisz do znanego początku strony: /forum/925769-post151.html

wymienione są tam modele:
6008
6158
6678
6188
6198
pozycje są identyczne z wyjątkiem PNM3D - brak w 6008, oraz pointer w 6678.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Karpaj:
Sony rzeczywiście mi się podoba i to bardzo, moim zdaniem obraz najlepszy z ww. Zaintrygowaliście mnie jednak owym Philipsem i udałem się na wycieczkę do MediaMarkt i... zdziwko nieziemskie. Otóż nie mają ani sztuki, bo jak mi to Pan wytłumaczył firma Philips przestała istnieć. Zaraz pogoogluję czy to prawda.

Jak z tą Toshibą, co w niej dobrego?
Od czasu przejęcia firmy przez chińskie TPV Media Markt i Saturn przestały handlować Philipsem w niemal całej Europie. W tym roku chyba w kilku krajach rozpoczęto współpracę ponownie, a z tego co słyszałem od mercha Philipsa, to zamierzają wrócił do Polskich marketów na 4 kwartał, czyli od października.
Natomiast marka nadal funkcjonuje i utrzymuje się w pierwszej dziesiątce pod względem udziału w rynku światowym (posiada około 4%). W Polsce handluje z niemal każdym oprócz właśnie MSHP.
Toshibą warto się zainteresować, najlepiej jak sam zobaczysz i ocenisz. Bo telewizorek naprawdę godny, równość podświetlenia bije na głowe wszystko poza Philipsem w tej cenie na pasywnym 3d)
 

PeeN

New member
No i padło na Panasonica 47FT60E 3699 w Saturnie, obraz super, 3D bardzo fajne ale...

Po aktualizacji Swipe and Share owo S&S przestało działać, wywala albo nieprawidłowy plik albo błąd przesyłu. Decydując się na Panasonica myślałem, że błędów z softem nie będzie.

Mogę go jeszcze oddać bo zakupiony przez internet. Składniam się bardziej ku LG 47LA740S. Czas pokaże. A o aktualizacji założę nowy wątek by i poinformować i zobaczyć czy nie jestem sam.
 

panasłoik

New member
Ja bym na Twoim miejscu poszukał jeszcze Toshiby 47WL968.
Czym ta Toshiba rzuca na kolana TV kosztujący poniżej 3 tys zł, a według sprzedawców z dużych sklepów, na oko całkiem elokwentnych chłopaków ten producent nie ma ciekawych telewizorów w ostatnim czasie podobnie jak Sharp.
 

panasłoik

New member
No tak ale to jest FT60 . Ten gra znacznie lepiej od Sony.
GRA znaczy się fonię ma lepsza przez ten mini sub na tylnej ściance , czy coś innego Pan miał na myśli. Sprzedawca zaproponował mi 47 FT 60 za 3650 zł więc nawet trochę taniej niż Sony W805. proszę powiedzieć co w obrazie w stosunku do Soniacza będzie ten teges lepsze, ładniejsze :) Czy tylko niechęć i opozycyjna postawa ;) do wielkiego producenta wszystkiego i na wszystkie kontynenty. Też to czasem odkrywam w sobie :)
Gdzieś wyczytałem, że te ET maj tragiczne podświetlenie tylko od góry, a Soniacz ma od góry ledy i od dołu. Plus dla W805 ????
 

PeeN

New member
GRA znaczy się fonię ma lepsza przez ten mini sub na tylnej ściance , czy coś innego Pan miał na myśli. Sprzedawca zaproponował mi 47 FT 60 za 3650 zł więc nawet trochę taniej niż Sony W805. proszę powiedzieć co w obrazie w stosunku do Soniacza będzie ten teges lepsze, ładniejsze :) Czy tylko niechęć i opozycyjna postawa ;) do wielkiego producenta wszystkiego i na wszystkie kontynenty. Też to czasem odkrywam w sobie :)
Gdzieś wyczytałem, że te ET maj tragiczne podświetlenie tylko od góry, a Soniacz ma od góry ledy i od dołu. Plus dla W805 ????

Subiektywnie: mój funfel kupił W805. Moim zdaniem Sony jest po prostu wolniejszy, dużo wolniejszy. Sam obraz jest porównywalny. Sony wydaje mi się że minimalnie równiej świeci, jednakże dynamika kolorów zdecydowanie lepsza w Panasie. Ja mam stonowany obraz bez przebarwień a jednak kiedy pojawia się zdjęcie bardzo kolorowe TV oddaje całe jego piękno. W soniaku musisz dodać kolorów aby zaświecił kiedy trzeba, niestety wtedy "zwykłe wiadomości" są przebarwione dla mnie.

Jeżeli chodzi np o aplikacje to Panas działa baaaaardzi szybko, nic się nie tnie np na YouTube (mam łącze 8Mbps), Sony potrafi się dociąć choć łącze kumple to 30Mbps, więc to jedynie kwestia softu. Przełączanie DVBT w Panasie szybsze również.

Co do dźwięku to u mnie leci przez Pioneer VSX-920 i Canton Chrono SL520 na frontach. Nie porównuje tego nawet do wbudowanych głośników. Przez chwilę bawiłem się nimi - jest lepiej niż bez suba, ale głowy to to nawet nie rusza nie mówiąc o urywaniu.

Panie Kolego czy w tym FT są takie funkcjonalności jak PIP oraz możliwość zapisu jednej klatki, czyli stop klatka, powiększanie jej ?

Nie, takiej funkcjonalności nie posiada. Nie ma też NFC. Jest za to możliwość oglądania TV na tablecie choć musisz mieć szybkie urządzonko. LG L9, Shiru Shogun nie daje rady, IPad bez problemu.

Dobrze też, że wcale nie trzeba instalować apki Panasa by wysyłać zdjęcia i filmy na niego z Androidów, wystarczy dowolna apka do DLNA.

Wydaje mi się też, że jest niezłe wsparcie bo mam go niecałe pół roku i wyszły 3 aktualizacje na TV i 2 na Androida.

PS: ja też kupiłem za 3650 (z 4300) w promo w Saturnie.
 
Do góry