Tuner vs CI-jakość dźwięku i obrazu

fido920

Member
Cześć.
Jak się ma jakość dźwięku-(mam na myśli podłączenie do wzmacniacza stereo-optykiem do tv, a optykiem do dekodera,) w przypadku zastosowania CI, to samo jeśli chodzi o obraz. Tzn zakładam, że będę miał nc+ i teraz pytanie czy kupić z dekoderem, czy tv z CI-jako kryterium: jakość dźwięku i obrazu. Pozdrawiam
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W przypadku NC+ moduł CAM jest tylko jeden w ofercie NC + mix ,ten moduł jest już wycofywany ,jest oczywiste że jeżeli kupisz dekoder na wolnym rynku będzie lepszy od dekodera który dostaniesz przy podpisywaniu umowy ,na dodatek karta jest w nim sparowana
Najtańsza sensowna propozycja to Technisat Digyboxx HD C+ dekoder ten w swojej cenie oferuje bardzo dobrą jakość obrazu i dźwięku
 

psiaja

Member
Co to znaczy, że wycofywany? NC+ zamierza rozpowszechniać i dawać swoje "błogosławieństwo" wyłącznie dla pudełeczek, w które można włożyć ich kartę czy "uwalniają" swoje karty od konkretnych modeli tunerów?
Mocno myślę nad NC+ ale wyłącznie pod postacią modułu CAM i muszę się pospieszyć, by to zamontować i by łaskawie mi ją aktywowali?
Czy na rynku jest jakikolwiek moduł CAM, który współpracowałby z kartami NC+ (TNK HD, NC+ na kartę - pakiet Domowy HD, ew. abonament) ??
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Co to znaczy, że wycofywany

Po prostu coraz trudniej będzie dostępny ,a nowe moduły nie będą wprowadzane podobnie jest z Polsatem ich moduł nie jest dostępny w każdym APSie .Jest oczywiste że platformy najchętniej oferują swoje tunery ze sparowanymi kartami :x

Taka ciekawostka ,byłem ostatnio w APS Polsatu jest prowadzona akcja bezpłatnej wymiany dekoderów SD na HD ,więc mi wymienili stary dekoder który miałem na własność .Dostałem firmowy dekoder Polsatu zrobiony w Polsce ....ale zasilacz w Chinach ,grzeje się niemiłosiernie (pomimo że zasilacz jest osobno) po kilku godzinach jest naprawdę bardzo mocno ciepły tak że strach zostawić włączony na noc żeby nie doszło do samozapłonu - taka to jakość .W przypadku NC+ jest podobnie te ich słynne "białe dekodery" z puchnącymi kondensatorami ,tego naprodukowali straszne ilości że do teraz się nie mogą pozbyć ,chociaż tak naprawdę powinny już dawno być zutylizowane

Wracając do modułów zostaje TNK SD ,Smart HD z tymi kartami świetnie współpracują moduły Conax Smit(ok 140zł) ,oferta NNK jest dostępna tylko z dekoderami
 

psiaja

Member
Jedynie co mnie interesuje,to modul CAM i prepaid,wiec dzieki za info!
Orientujecie sie,czy jest mozliwosc zmiany taryfy / karty "Domowy HD+" na Smart HD+ tak, by działały z tym samym modułem,czy obydwa sposoby dostępu prepaid są traktowane przez NC+ jako osobne oferty a nie taryfy jak to ma miejsce w sieciach komórkowych?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Tzn. jak zamiany taryfy ?

Kartę Smart HD można mieć na dwa sposoby .Kupić starter który obecnie jest dostępny ,może być 1 lub 2 miesięczny ,lub dokonać migracji (czyli przejścia) z dowolnej karty TNK SD .
Smart HD nie jest parowany (czyli programowo przypisany ) i działa z każdym modułem Conax (chociaż mogą być wyjątki ) i każdym tunerem w systemie Conax
 

psiaja

Member
"zmiana taryfy" było pojęciem obrazowym, co do możliwości przejścia z "Domowy HD" (opłata 20zł/m-c jako pakiet z wyboru po miesięcznym dostępie do pełnej gamy NC+ w NC+ MIX) a "Smart HD" (15zł/m-c, gdzie obecnie pakiet za 10zł jest dostępny w pakiecie darmowym) czy TNK HD (czyli 3*19,99).
Już trochę ten bałagan z prepaid'em NC+ sobie usystematyzowałem.
TNK odpada.
Jak dobrze rozumiem, gdybym chciał jednak korzystać z "Smart HD" to bez problemu kupuję kartę i wkładam do modułu jaki kupiłem z NC+ MIX, ponieważ przejścia między tymi ofertami nie da się dokonać przez "rozmowę" z konsultantem?
 

merx

New member
Nie ma możliwości przejścia z NC+Mix na SmartHD+.
Nie jestem też przekonany czy karta SmartHD będzie działała w module z NC+Mix - ale to niech bardziej obeznani w tej kwestii potwierdzą lub zaprzeczą.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Smart HD jest ofertą pre-paid więc nie jest konieczna żadna rozmowa .Cena 15zł jest dostępna po jednorazowym doładowaniu 180zł za cały rok z góry ,normalnie kosztuje 20zł /miesiąc ...z tym że jest pobierana prowizja 2 zł w większości sklepów ,są nieliczne punkty gdzie nie ma prowizji ,ewentualnie wpłata na podane konto bankowe

Możesz kupić starter Smart HD dostępny w sklepach ,ewentualnie wykorzystać dowolną kartę tnk SD tylko trzeba dokonać migracji .Wchodzi się na stronę internetową telewizja na kartę ,wypełnia się pola wpisując dane (można sobie wmyślić) bowiem nie jest to sprawdzane ,wpisuje się numer karty ,na dekoderze musi być wybrany kanał TVP 1HD (gdyż na tym kanale przechodzą uprawnienia) ,po jakimś czasie na ekranie pojawi się obraz ,ważne aby nie zmieniać kanału bowiem wydłuża to czas ,stara karta tnk SD MUSI BYĆ DOŁADOWANA
Migracja (przejście ) z tnk SD na Smart HD jest operacją BEZ POWROTU
 
Do góry