Tuner SAT HD z dwoma głowicami?

michasz

New member
Witam,
małe wprowadzenie: jestem całkowitym laikiem jeśli chodzi o TV CAB/SAT. Dotychczas miałem kablówkę i dekoder z nagrywarką. Mogłem jednocześnie oglądać jedno a nagrywać coś innego. Sygnał doprowadzał jeden kabel/przewód ale dekoder sam "jakoś" to dzielił.
Teraz musiałem niestety (?) przejść na SAT (Cyfra+). I tu niespodzianka :confused:: żeby móc nagrywać jak w kablówce muszę (?) do tunera z wbudowaną nagrywarką doprowadzić dwa kable z konwertera przy antenie. Z tym mam problem, bo nie mam już jak poprowadzić drugiego.

Pytanie: czy są (a jeśli tak, to jakie polecacie) tunery SAT HD z nagrywarką, ale takie, żeby sygnał SAT wystarczał z jednego kabla a możliwe było nagrywanie czegoś innego, niż oglądany program?

Pozdrawiam!:)
 

slygawrys

New member
Jeśli jest to oryginalny dekoder cyfry to jedynie takie urządzenie:
Kablowy transmiter TWINSENDER - 2 sygnałów SAT
Albo konwerter UNICABLE
 

Lemil

Banned
Niestety specyfiką tunerów satelitarnych jest to, że potrzeba zawsze jeden konwerter, jeden kabel, jeden tuner. Tunery co co innego widzisz, co innego nagrywasz to w zasadzie 2 tunery w jednej obudowie, potrzeba więc i dwa konwertery i dwa kable. To znaczy konwerter jeden, ale z dwoma wyjściami.

Nie ma takiego tunera, który nagrywa inny kanał i oglądasz inny kanał. Pociągnąć drugi kabel trzeba. A przy okazji warto założyć zeza na Astrę, jak już będzie się ten kabel ciągnąć. Będzie bardzo dużo kanałów FTA i kilkanaście darmowych HD.

Bogatsi od nas Niemcy za kanały HD telewizji publicznej nie płacą!!!
 

michasz

New member
Niestety specyfiką tunerów satelitarnych jest to, że potrzeba zawsze jeden konwerter, jeden kabel, jeden tuner. Tunery co co innego widzisz, co innego nagrywasz to w zasadzie 2 tunery w jednej obudowie, potrzeba więc i dwa konwertery i dwa kable. To znaczy konwerter jeden, ale z dwoma wyjściami.

Nie ma takiego tunera, który nagrywa inny kanał i oglądasz inny kanał. Pociągnąć drugi kabel trzeba. A przy okazji warto założyć zeza na Astrę, jak już będzie się ten kabel ciągnąć. Będzie bardzo dużo kanałów FTA i kilkanaście darmowych HD.
Hmmm.. No właśnie.. Mając multiroom to w zasadzie potrzebuję konwertera poczwórnego i ciągnięcia po dwa kable na każdy tuner (jeśli chcę nagrywać). Ale tego chcę uniknąć (ciągnięcia dwóch), bo już technicznie "nie przejdą" przez obecne otwory w ścianach zewnętrznych domu.
Jak tu (w sensie - w/do tunera) jeszcze zmieścić kabel od konwertera zezującego na astrę?

Dlaczego w kablówce "się dało": jeden kabel, jeden tuner a nagrywać mogłem jeden a oglądać inny program?

No i co z tym tunerem Fergusona, o którym pisaem wyżej: on ma dwa tunery/dwie głowice(??) w jednej obudowie..

Może piszę bzdury, ale jak zaznaczałem na początku, jestem kompletnym nowicjuszem w SAT a niestety jakoś (wybaczcie) kiepsko u mnie z akceptacją odpowiedzi, że "się nie da, bo się nie da", skoro dało się w CAB.. :neutral:
 

michasz

New member
Jeśli jest to oryginalny dekoder cyfry to jedynie takie urządzenie:
Kablowy transmiter TWINSENDER - 2 sygnałów SAT
Albo konwerter UNICABLE

@slygawrys - Mam oryginalny od cyfry+ z nagrywarką, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby go zmienić, jeśli spełni (ten nowy) moje potrzeby i oczekiwania.. Na tym (SAT) akurat się w ogóle nie znam i chcę mieć życie proste i łatwe.. ;)
 

Lemil

Banned
Kable muszą być dwa. Co ciekawe jeśli się ma zeza na Astrę, to do tunera idą dwa kable. Przy czaszy są 4 kable, które idą do przełączników, a z nich idą już dwa. A więc nie mając zeza na Astrę i tak się ciągnie 2 kable i mając zeza też 2. Dlatego jak już się wymyśli jak przepchnąć ten drugi kabel, to zeza zrobić trzeba koniecznie.

2 kable muszą iść, bo chodzi o odbiór z anteny, wchodzi w grę polaryzacja i takie tam... Kablówka to jakby wszystkie kanały idące razem, a antena odbiera jedną częstotliwość z jednej polaryzacji. Dlatego jak są 2 tunery, to i muszą iść 2 kable. To tak w skrócie.
 

Gie

Member
Bez reklam
Jeśli chcesz mieć zeza na 2 tunery PVR to musisz kupić cos takiego
Multiswitch MP-0904 Signal 9-wejściowy 4-wyjściowy z aktywną naziemną
do tego dwa konwertery quattro
Konwerter satelitarny QUATRO Inverto Red Extended 0,3dB
I niestety ale 4 kabelki muszą iść (od konwerterów do multiswitcha 8 + ew. antena naziemna). Chyba gdzieś w sieci widziałem kabel który składał się z 4 przewodów zamkniętych w jednej otulinie. Był on chyba ciut cieńszy niż gdyby złożyć 4 "normalne" przewody. Taki kabel poczwórny łatwiej byłoby przepchnąć przez istniejące otwory. Chyba że są na styk pod jeden kabel.
 

Lemil

Banned
Niestety kolego zagalopowaliście się. Autor tego wątku pytał o jeden tuner, niech będzie, że uczenie go nazwiemy PVR. Jest to zwykły podwójny tuner. I do tego ustrojstwa ciągnie się 2 kable. Nie mąćcie w głowie, bo nie chodzi o komplikowanie instalacji dla nieistniejących dwóch podwójnych tunerów, tylko chodzi o jeden. Poczytać pierwszy post...
 

Gie

Member
Bez reklam
Poczytać pierwszy post...
Kolego to może poczytać drugi post?
Hmmm.. No właśnie.. Mając multiroom to w zasadzie potrzebuję konwertera poczwórnego i ciągnięcia po dwa kable na każdy tuner (jeśli chcę nagrywać). Ale tego chcę uniknąć (ciągnięcia dwóch), bo już technicznie "nie przejdą" przez obecne otwory w ścianach zewnętrznych domu.
Jak tu (w sensie - w/do tunera) jeszcze zmieścić kabel od konwertera zezującego na astrę?
 
Do góry