Tuner DVB-T z bezprzewodową obsługą(klient) DLNA

yasiekt

New member
Witam,
z uwagi na bardzo małą wiedzę (a w zasadzie jej brak) dot. odbioru cyfrowej telewizji naziemnej proszę o poradę w zakresie jakie urządzenie spełni moje wymagania. A co mi jest potrzebne już wyjaśniam.
1/Mam antenę DVB-T z której nie korzystam i moja żona poprosiła mnie o podłączenie jej TV naziemnej w sypialni, niestety mam tam TV SHARP'a zakupionego chyba w 2006 roku kiedy nie było jeszcze mowy o żadnym DVBT - wniosek prosty trzeba dokupić tuner, zależy mi na możliwości podpięcia do TV przez HDMI.
2/Druga sprawa to że mam u siebie w domu postawiony serwer DLNA (wifi) na routerze ASUS'a do którego mam wpięte 2 HDD i chciałbym aby za pomocą tego tunera dało się odtwarzać filmy które udostępniam poprzez mój router.
W miarę możliwości proszę użytkowników takich urządzeń o zaproponowanie sprawdzonych przez Was tunerów - tuner nie musi mieć HDD, time-shiftu etc. zdecydowanie z bajerów najbardziej zależy mi na obsłudze DLNA przez WiFi.

Z góry dziękuję za pomoc.
 

digitalus

Banned
Witam.
Coraz trudniej kupic zewnetrzny tuner dvb-t w tradycyjnym sklepie.Na poczatku tzn gdy byla zmiana nadawania programow z analogowego na cyfrowy wybor byl duzy. Nie ma tunera dvb-t aby dalo sie odtwarzac filmy ktore udostepniasz poprzez router.
Proponuje kupic tuner dvb-t oparty na chipsecie mstar, jakosc obrazu jest lepsza niz z tunera z chipsetem ali.
Z chipsetu mstar obraz jest bardziej ostry i wyrazny , widac to szczegolnie na kanalach sd.
Mam mozliwosc porownania jakosci obrazu bo posiadam dwa tunery, jeden oparty na chpisecie mstar, drugi tuner z chipsetem ali. Zdecydowanie wygrywa chipset MSTAR.Po podlaczeniu tunera dvb-t do plazmy na kanalach sd jakosc obrazu bardzo dobra bez znaczenia jaka ustawimy rozdzielczosc w tunerze.Nawet przez wyjscie euro jakosc obrazu jest bardzo dobra.
Podobne zdanie na ten temat ma Gutek z forum elektroda.Kliknij na link nizej.

http://gutek.elektroda.eu/gutek/cabletech8386.htm
 
Ostatnia edycja:
Do góry