tuner do CP HD z dyskiem i...

mrwax

New member
Witam
Jestem "zielony" w temacie i potrzebuje pomocy.Przejrzałem troszkę forum i mnogość wiedzy po prostu przytłacza(...oraz wręcz uniemożliwia wybór przy okazji)
Potrzebuje tunera do Cyfrowego Polsatu HD z dyskiem (dysk nie musi być wbudowany, może być zewnętrzny po USB)
Dodatkowo chciałbym mieć możliwość dostępu do nagrań na dysku twardym po sieci.
Podpięcie do sieci po WIFI.
Ewentualnie opcja nr 2 - żeby tuner miał możliwość nagrywania po sieci do serwera NAS.

z góry dziękuje za wszelkie uwagi.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem czy dekoder jest oferowany w wolnej sprzedaży ,ale chyba nie

Nawet jak kupisz dekoder i tak musisz podpisać umowę na moduł CAM ,gdyż przecież nie wykorzystasz karty z innego z dekodera ,bo działać nie będzie
W takim wypadku w grę wchodzą jedynie dekodery z gniazdem CI /CI+
W przypadku modułu CAM Cyfrowego Polsatu nie ma możliwości nagrywania dwóch kanałów kodowanych jednocześnie ,gdyż ogranicza to sam moduł
 
Ostatnia edycja:

Frog_PL

New member
albo pozostaje szukanie "magika" ktory bedzie umial wyciagnac z karty i tunera co trzeba i kupienie tunerka na Enigmie 2 z funkcjami na ktorych ci zalezy i ktory te dane odczyta i karta zabangla ;>
 

mrwax

New member
reasumując - za dużo kombinacji i "magikowania", bez gwarancji że to zadziała :-/
to upraszczam zapytanie - tuner HD z dyskiem do CP (z gniazdem CI /CI+). Zależy mi na urządzeniu, które będzie po prostu bez problematyczne, ot wszystko.
 

Frog_PL

New member
Zadziala napewno ale fakt trzeba pokombinować. Ja po nowym roku tak właśnie zakombinuje jesli tylko polsat nic nie zmieni z kartami. Używanie sprzętu dedykowanego dla mnie to katorga

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Zadziala napewno ale fakt trzeba pokombinować.

Bzdury wypisujesz ,nie wszystkie tunery będą działać .Sam miałem ten problem pomimo że w specyfikacji tunera były różne systemy kodowania ,to nie działało w przypadku modułu CAM Cyfrowego Polsatu (po prostu moduł nie był wykrywany) ,pewną szansę dawały starsze moduły CAM, ale to też na nie zawsze działało jak należy

W przypadku Polsatu tak było ,jest i będzie są tylko moduły CAM (gdzie sama karta jest sparowana z konkretnym modułem) nie ma w dystrybucji samych kart ,moduły są na użyczenie

Na pewno z modułąmi będą działać starsze modele tunerów Feruson z serii Ariva ,ale one nie mają chyba funkcji sieciowych ,z nowszych GigaBlue HD Ultra EU / GigaBlue HDQuad Plus , oraz najnowszy dekoder Technisat UHD - ale to jest drogi tuner ,w przypadku tego dekodera plusem jest ,że działają również splittery kart oraz obecność 6 głowic .Pod względem jakości obrazu jest to najlepszy tuner na rynku
 

Frog_PL

New member
Przemysławie a czy tobie sa znane takie pojęcia jak BOXKEY,RSAKEY albo OSCAM? Niesadze, bo jak byś je znał to byś wiedział ze karte polsatu po odpowiednich zabiegach mozna uzywac w praktycznie kazdym tunerze z enigma2 nawet na daremnym nboxie za 200zl :p także pogoogluj troszkę więcej, wróć i zwróć należyty honor :p

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nigdy nie dawałem "cennych porad" dotyczących łamania prawa ,bo takie zabiegi to jest nic innego .Równie dobrze mógłbym napisać -Nie kupujcie płyt - pościągajcie sobie z sieci ,tam wszystko za darmo .Czy w ten sposób kradnę ? ,ależ skąd ....ja tylko pobieram
 

Frog_PL

New member
A czy ja jestem zlodziejem czy jakims piratem bo chce korzystac z wlasnego sprzetu ? Toz jeszcze jestem na tym stratny bo kupuje dodatkowy tuner z mozliwosciami ktore mnie interesuja...Sorry ale jakos nie pasuje mi byc skazanym na JEDYNY SLUSZNY SPRZET ktory oferuje platforma. Zeby to byl jeszcze jakis wartosciowy sprzet to niebylo by problemu ale to co oferuja platformy to w wiekszosci SZROT a nie sprzet porownujac do tego co jest na rynku. Jestem totalnym przeciwnikiem takich "Dedykowanych" sprzetow. Malo to jest przypadkow gdzie sprzet np TV nie obsluguja dongli wifi,klawiatur czy innego typu rzeczy bo trzeba posiadac JEDYNY SLUSZNY DEDYKOWANY odpowiednik ktory oczywiscie kosztuje kosmiczne pieniadze za ktorymi nie ida jakies kosmiczne mozliwosci...I tak z nas robia producenci "niewolnikow sprzetowych". Tobie pasuje byc takim niewolnikiem, ok, ja cenie sobie jednak odrobine wiecej wolnosci w tym temacie...

No ale widze ze argumentów do dyskusji braklo stad czepiasz sie malo istotnego w tej sprawie aspektu prawnego. Bo wytlumacz mi jakie to ma znaczenie na to czy moje slowa byly BZDURA czy nie...? Nikt nie kaze ci udzielac "cennych porad", ale poprostu nie wprowadzaj ludzi w blad. Ja podalem rozwiazanie ? Podalem.Sam autor nic nie wspominal ani nikt inny ze interesuja go tylko rozwiazania legalne czy tez nie lub ze maja byc proponowane rozwiazania tylko pogladowo zgodne twoimi legalnymi przekonaniami ;P wiec nie wiem po co ten argument w tej dyskusji ktory smiesznie poruszac przy tak "STRASZNYM CZYNIE" jak chec korzystania ze swojego sprzetu. No ale tak zapomnialem ze cale to forum jedzie na legalnych windowsach i calej reszcie softwaru,zero alternatywnych softow czy biosow w sprzetach polepszajacych funkcjonalnosc, a o formatach divix,mkv,mp3 to wiedza tylko z opowiadan innych uzytkownikow ktorzy kiedys tam raz przytaczali je oczywiscie tylko w przypadku checi zripowania swoich filmow weselnych lub wspomnien z wakacji ;P

Dobra zeby juz nie offtopowac, jaki by ten sposob nie byl to jest i ja go podalem wiec to ty piszesz bzdury a nie ja. I czy to jest legalne czy nie tego stanu nie zmieni.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Dlaczego się tak bulwersujesz ? ,wyobraź sobie ze mam legalnego Windowsa podobnie jak reszta programów ,a czy ktoś używa legalnego, bądź nie legalnego oprogramowania kompletnie mnie to nie interesuje ,to jest jego sprawa .Dobrze napisałeś jest wolność każdy robi to co chce

Zapewne jest możliwość "rozparowania" karty z modułu czy dekodera i używania w dowolnym tunerze sat ,jeżeli ktoś jest zdolny w tej dziedzinie niech sobie zrobi ,ja niestety tego nie potrafię , nie jestem ciekawy jak to zrobić i nie wypowiadam się w takich tematach
W przypadku CAM Cyfrowego Polsatu nie ma 100% pewności,że będzie współpracować z każdym tunerem ,miałem taki przykład pomimo że gniazdo CI+ obsługiwało wiele systemów szyfrowania, to w przypadku tego modułu nie chciało ,identycznie sprawa wygląda w przypadku telewizorów ,nie każdy odbiornik telewizyjny będzie współpracować z konkretnym modułem
 

Frog_PL

New member
Zbulwersowalem sie bo napisales ze pisze bzdury a bylem tzn jestem ;) pewny tego co pisze i wiem ze to nie sa bzdury temu bulwers ;P

Co do "rozparowywania" to na chwile obecna chyba tylko Evoboxa i modulu CI+ nie da rady rozparowac. Reszta jest do ogarniecia....

Moduly CAM faktycznie mimo ze to fajne wygodne urzadzenia to zdecydowanie za bardzo problemowe...Dlatego kazdy kto chce posiadac takie urzadzenie powinienc najpierw upewnic sie ze jego TV czy tuner go obsluguje. Najlepiej stestowac w praktyce jesli jest taka mozliwosc (np. kupno wysylkowo i mamy troche dni na test i ewentualny zwrot)...To chyba najpewniejszy sposob...
 
Do góry